HUDBA: Zdeněk Liška(29.12.2008)

• Lupes

Jistě, technické detaily, reálie, to vše je velmi špatné. Umytý, přistřižený a jak dětská prdelka holý český hezoun se zkrátka pravěkým obyvatelem nestane, ani když si oblékne činčilu. Tohle by se mělo natočit ještě jednou, bez rukaviček a s odbornou asistencí, Štorchovy příběhy za to stojí a po pravdě, tento scénář není zlý. Právě závan nostalgie z dětské četby i docela silný příběh dosáhly málem na 3*. Byť film sráží žalostné herecké výkony, je nejlepší z pravěké trilogie.(12.4.2017)

Za všechny tři díly čtyři hvězdy s odřenýma ušima...míň nedám,už jen proto,že tohle JE ojedinělý počin/jakkoli amatérsky vyhlížející/ v rámci české tvorby..asi navždy...(30.5.2011)

Míra Moravec, to je vůdce rodu jak má být, chytrej, divokej a ...vlasatej!(11.4.2017)

Hvězdy jako vždy za námět v této pravěké trilogii a tady navíc za hezkou Miladu Janderovou-Kratochvílovou.(22.4.2017)

Po pár rokoch som s radosťou pristúpil k tejto trilógii... bohužiaľ nebolo to už také dobré ako keď som to videl ako školák. Ako dospelého ma to čiastočne nudí a je to nezaujímavé.(31.7.2011)

Kdyby kvůli ničemu jinému, podívejte se na ten film aspoň kvůli hudbě. Je vynikající.(1.11.2011)

Poslední z výjimečné řady českých filmů pro děti. Opět vynikající hudba a zkrátka určitá nostalgie z dětství, kdy tento film zaplňoval mezeru po indiánkách. Z celé řady asi nejhlubší film s myšlenkou. 3+(28.3.2012)

V tretej záverečnej časti je pridané trochu akcie /boj dvoch kmeňov/ , trocha romantiky /pokus o záchranu Veverice unesenej iným kmeňom/ a lásky /záchrana nakazenej Štastnej chvíle Sokolom a založenie svojho rodu/.(29.1.2013)

Bezva!(3.10.2016)

..nooo, prý z pravěku.. ..tak dle kostýmů a rekvizit jsou to počátky slovanského osídlení versus nějaký kmen zaostalých domorodců.. ..no nic, má to svižný spád, dobré dialogy, skvělou hudbu, dobrou výpravu a kameru.. ..taková malá exkurze do dávných dob, zpestření výuky dějepisu okořeněné různými příběhy hrdinů tohoto snímku. ..jen ta apartní Bartoškova patka mě dost vytáčela.. ..přesto je to docela dobře skouknutelné i dnes..(3.7.2014)

• J.J.1972

najvacsi problem som pri tom mal ze som neuveril tomu ze to je z praveku.... cele mi to pripadalo len ako branna hra v pionierskom tabore. hudba sice liskovsky skvela ale vobec sa nehodiaca k tejto teme. to sa tyka vsetkych casti trilogie.(17.8.2014)

Shlídnuto po letech a musím říct, že to nebylo zas tak špatný, jak jsem myslel 60-70%(30.12.2014)

Dal bych sest hvezd, kdyby to slo - za Karla Hlusicku, vyraznyho chlapaka, a taky bych rad pochvalil Osvaldovou, za to, jak v - 15 st. nesla to nadmerecny jehne. Dustojne zakonceni legendarniho dobrodruzstvi.(17.2.2018)

1 2 3 následující >>