vojo

Z banálnej zápletky a obmedzujúceho prostredia dokázal Schumacher vyťažiť veľa. Jasné, že sú tam niekedy nelogičnosti, no pri prvom zhliadnutí vás príbeh prevalcuje a budete radi, že nemusíte volať z búdky. Schumacherovi proste netreba dať veľký rozpočet, ktorý ho zvyčajne nakopne ku gýčovej a nezmyselnej pompéznosti a dokáže príjemne prekvapiť... ()

-Marc-

Opravdu zajímaví thriller. Ještě dnes si pamatuju jak tento film byl přijímán hodně s rozpaky (tedy hlavně v USA) a to kvuli 11.záři 2001, všichni víte o čem mluvím. Sice jsou v tomto filmu chyby, čehož jsem si všiml už při prvním shlédnutí a to je docela div. Ani zdaleka jsem nečekal že Collin Farrell podá takový výkon a když jsem se podíval na režii tohoto filmu tedy pan režisér Joel Schumacher nemohl jsem uvěřit že právě on režíroval tak hrozný film jako Batman & Robin to je film který absolutně..jak bych to řekl...nemám rád. Ale tento film (i spolu s 8mm, Tigerland, Bad Company) se opravdu povedl a musím uznat že se tedy pan režisér opravdu zlepšil. :-D ()

JohnSorrow

Úvod filmu naznačuje svůj další běh a to běh Colina Farella, jako úspěšného PR managera Stua... Ale ouha! Náhle je vše jinak, než jak se na začátku zdálo, že bude. A co víc, divák je za to rád, protože tato cesta (spíše zastávka), tento směr filmu je sice naprosto překvapující, ale neopakovatelně geniální. Vyostřenost jedné nesmyslné situace a hra s lidskou psychikou jsou tu vykresleny opravdu dobře. Ale onou největší kvalitou je přesto Colin sám. A to doslova. Můžeme totiž hovořit o filmu jednoho herce, poněvadž Colin měl pouze pár figurek okolo a jeden telefonní hlas, zbytek filmu hrál čistě ON. (A jak...) Co by mě zajímalo, je originální zvuková stopa, poněvadž jsem slyšel dabing (naprosto výborný), ale opravdu bych rád vědel, jestli je hlas Kiefra Sutherlanda také tak podkůži-lezoucí, jako jeho český dabérský protějšek. Musím říci: jedna budka, jeden film, ale hooodně dojmů... ()

agassi68

Na toto treba mať setsakra dobrý scenár a herca, ktorý to presvedčivo zahrá. Oboje sa podarilo. Musím prehodnotiť môj názor na Farrella.. ()

mala_kea

V jednoduchosti je síla. Takhle má vypadat scénář - potěší diváky i peněženku producenta. Velmi dobře vystupňovaný napětí. Film už dávno skončil a já pořád slyším hlas Kiefera Sutherlanda. Chápu, že Jack Bauer si musí trénovat mušku na další sezonu seriálu 24 hodin, ale mohl aspoň použít slepý náboje:-) Vedle šťavnatého Colina Farrella zářil i Forest Whitaker. Díky za skvělej zážitek. ()

gombarix

přišlo mi to jako odvar ze Sedmi a otravné vysvětlující intro bych vyhodil (pak by to ovšem mělo stěží hodinu). Možná bych hodnotil lépe vidět to nedabované. ()

CrazyLom

Colin ukázal, proč je špičkou - a Kieferův temný hlas působil místy opravdu děsivě. Jde o velmi slušnou sociální kritiku, byť se špetkami nejasností - například sniperova osobnost a důvody jeho činů. Nebojím se ale dát pět * také proto, že mi byla sympatická pohodová délka celého snímku. ()

TETŘEF

K dokonalosti stačí jen jeden takový malý...více než méně geniální nápad a telefoní budka. Do ní je třeba nacpat geniálního irského šviháka a odklopit jej nervozně vypadajícím Forestem Whitakerem a přikukovat Katie. Pak ať kameraman vytvoří klaustrofobický pocit nonstop voyerismu a scenář si dobře pohraje s každým slovíčkem a detailem. ()

Illioplius

Stačí tak málo a je z toho nevídaný nervák. Neviem, či ma vôbec niektorý film pohltil tak, ako tento. Skutočne tomu nejde skoro nič vytknúť, možno až na ten nevierohodný motív ostreľovača. Ale aj tak, päť hviezd to má bez pochýb a taktiež moje odporúčanie pre každého. ()

Luk Skywalker

Námět je originální, zpracovaní také. Ale když pominu tu budku, tak příběh tak originální není. Na malé ploše se odehrává velké drama. ()

Hapretor

V životě by mě nenapadlo, že film s názvem "Telefonní budka" mi příde tak vtipný, zábavný a hezky promyšlený. Colina Farrella fakt nemusim, ale tady mu to sedlo jak prdel na záchod a získal si mé filmové sympatie. Přes statické prostředí a ne zrovna "živou" kameru opravdu zábavné. Já se chovám již slušně. Nechtěl bych obdržet podobný hovor. - "Chci abys řekl: Chtěl jsem jí šukat!" - "Ne, to neřeknu!" - "Ale no tak Stu!" - "A chtěl jsem jí pomilovat!" - "Řekni: A chtěl jsem jí šukat!". Po stránce dialogů vyšperkované do detailu! ()

Eluin

Strhující thriller na relativně krátké ploše ani ne 80 minut, jež však plně dostačuje. Podmanivý Sutherlandův hlas a Farellovo strhující herectví mě zaujalo po celou dobu filmu. Logických chyb (nepočítám malé mušky) jsem si nevšiml - pravdou ale je, že nad pozadím filmu jsem ani moc nepřemýšlel. ()

kacirek_

Geniální thriller, který já prostě žeru, a žeru i Colina (bravo!) a žeru i Sutherlanda a ten jeho hlas, a žeru taky sebe, jak vždycky sedím s otevřenou pusou přilepená k sedačce a jen čumím. Podle mě zatím nejlepší role Farrella, je to prostě jeho herecký koncert, a vůbec natočit takovýhle super film za 12 dní je obdivuhodné. "Není to divný? Slyšíš zvonit telefon, mohl by to být kdokoliv, ale zvonící telefon se musí zvednout, že ano?" ()

Romeo5 odpad!

Nemůžu uvěřit že má tento film se snadno předvídatelným dějem takové hodnocení.Po půlhodině stupidního,dětinského,naivního a trapného dialogu jsem měl pocit že film natočilo desetileté dítě...Je to z mého pohledu směšné a celkové hodnocení tohoto filmu rozhodně ubírá na věrohodnosti všech hodnocených filmů na čsfd...ODPAD !!!!! ()

marshaall

Hlavny hrdina dobrovolne-nasilu uvezneny v miestnosti 1x1m, takmer od zaciatku do konca filmu. Odvazny napad tomu nechyba a aj ked to znie nemozme, stereotyp neprichadza ani v najmensom a vzdy sa nieco deje. Velka psycho-priucka pre sympatickeho zaletnika Collina s nie tak uplne jasnym koncom. Spravna volba pre kazdeho, kto ma rad napadite thrillery. ()

Folky

Někdy se to Schumacherovi povede, někdy ne. A zrovna tady jo. Z nízkého rozpočtu a mála natáčecích dní udělal výborný a vynalézavý thriller, kde ale nejvíc vynikají herecké výkony. ()

Fawkes

Jednoznačně nejlepší psychologický thriller jaký sem doposud viděl. A přitom stačí jen pár metrů čtverečních, skvěle zahraný výkon v podání Colina Farrella a scénář tak vyšperkovaný, že od filmu nedokážete odtrhnout oči nebo si nechat ujít jediné slovo. Přiměřená stopáž a bravurní výkon co se týče režie. (95%) ()

GOREGASM

Hi-tech nasnímaná (Libatique je frajer) a intenzivně zrežírovaná jízda, které ublíží až kajícně pojatá koncovka a abnormálně nad věcí a s minimem emocí pojatý hlasový projev Kiefera Sutherlanda (asi se mi zase vrátila alergie z Kieferovy Čtyřiadvacítky). Vše ostatní funguje v maximálně působivé míře, od zprvu namachrovaného Colina, přes uštěkané escort ladies, až po téměř neomylnou gradaci. Schumacher je evidentně nejproduktivnější v mantinelech malých rozpočtů a subtilnějších projektů a Phone Booth chybí opravdu jen pověstný krůček, aby se mohlo měřit s jeho Osmi Milimetrovým Volným Pádem. 80% ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor