Když Tommy dokončil s odřenýma ušima studium na vysoké škole; vrací se domů. Má totiž zařízené místečko v otcově firmě na brzdové destičky, kde pracuje i jeho kamarád z dětství "ridčrt", kterýho po příletu zaveze do firmy kde na ně čeká Tommyho otec. Tommy je ihned vybaven kanceláří a překvapen svým novým bratrem, kterého získá po svatbě svého otce se svou novou přítelkyní. Jenže nic není tak lehké jak se zdá a na svatbě Tommyho otec dostane infarkt a zemře. Tommyho nevlastní matka chce firmu prodat a získat peníze z prodeje, jenomže Tommy to nedovolí a tak vyráží i se svým kamarádem "ridčrdem" na služební cestu a tak začíná tahle road komedie plná veselých a bolestivých gegů. Dokáže Tommy prodat dostatek destiček nebo firma krachne? (Mol)

Compadre

Chrise Farleyho jsem měl rád. Jeho komedie byly srandovní a měly snahu člověka jednoduše povabit. Žádný hlubokomyslný debaty se v nich nikdy nekonaly a zároveň nikdy nevypadaly úplně pitomně. Na Tommy Boye to taky sedí. Pohodička.. ()

Brain-D

Začalo to bledě, ale asi po 20minutách stupidity to pobralo celkem trošku rozumu a vschopilo se to - takže přidávám *. Hlavně tam bylo plno výborných hlášek, které mě nadmíru pobavili- jako: Jak honili Tommyho plicajti a Tommy říká: "Neuvěří mi, že nejsem opilej". Nebo jak byly v letadle a dělali stevarty. Tam říkal David Spade: "Při odletu se připoutáte, kdo tohle nedodrží je dement a tommy mu dá přes držku :D --50% akorát ()

blackJag

"NĚKDO STUDUJE I 7 LET!" "ANO, VÍM, ŘÍKÁ SE JIM DOKTOŘI." Farleyho animální komika a Spadeovo pragmatické hláškování znamenají kontrastní výhodu, snímek z ní ale těží na pouhého půl plynu. Neoriginální osnova o lidsky objevených kvalitách, líznutá přísadami road movie, vyplodí několik vtipnějších scének, v úhrnu ale nemá vyšších ambicí. Povedené pasáže tak střídají ty úplně hluché, Farley běsní, Spade rýpavě komentuje ("VÍM ŽE BYS TU RADĚJI TRČEL ABYS NEZHUBNUL, ALE MUSÍME PRACOVAT.") a zbytek (včetně režie) se jen veze (Dennehy i Aykroyd by určitě odvedly své, oba ale mají málo prostoru, jeden na začátku, druhý na konci). 50% ()

P1tr

Chris Farley a David Spade byli v devadesátkách nerozlučnou dvojicí a to z dobrého důvodu. Jsou spolu totiž neskutečně vtipní a podpoření dobrým scénářem dělají z Tommy Boye povedenou komedii, která nabízí mnoho zapamatováníhodných momentů. ()

klukluka

Stáhnul jsem si seznam údajně dvou set nejlepších komedií všech dob. Figurovalo mezi nimi i toto... Stojí to za hovno, stejně vážně už teď beru celej ten seznam. Sestavoval ho pravděpodobně někdo, kdo se může potrhat, když si někdo ve filmu říhne nebo prdne. A pokud je navíc ještě tlustej, hnusnej, zrzavej, mastnej, prostě ohavnej, pak to aspiruje na komedii století. Ne, vážně nemám slov. ()

Devadesát Dva

Farleyho status je pro mě čímsi zvláštním, ale tak je to asi s každou hvězdou, která shoří, ještě než si užije své největší slávy (James Dean, Heath Ledger) - každopádně charisma, srdce a míru humoru, mířeného na sebe, mu upřít nelze. Viděl jsem 'Beverly Hills Ninja', asi sedm let zpátky, jen abych "si udělal názor", ale dokážu si jeho komedie představit jako neskutečný kultovky, co lidi svého času sjížděli opakovaně na VHS, mají ten silly-feel-good energy (v potaz je třeba brát i Farleyho osudovou závislost na drogách). Ale pokud jste onoho času měli rádi bláznivé komedie typu Jima Carreyho, Farley byl z podobného soudku - jeho krátká filmová kariéra je v tomhle bodě vlastně asi nejzajímavější, protože 'Tommy Boy' je jednak první hlavní role, solidní tempo, kolaborace s Davidem Spadem, často označován jako Farleyho nejlepší film a měl solidní úspěch. Zvláštní, že Chris Farley měl během času své smrti hotovo asi 85% dabingu ke Shrekovi, roli, kterou nakonec namluvil Mike Myers, ale myslím si, že Farleyho by pro jeho styl vyšvihla do skutečného výsluní a opravdu, kdo ví, kam všude by jej obsadili, není pravidlem, že když je člověk komik, nebo i jen průměrný herec, není možné, aby se pro něj nedala pořád vykřesat role, která mu sedne (i Adam Sandler natočil pár opravdu skvělých filmů), ale o tom všem už se dá jen uvažovat. ()

Renfield

Svým způsobem kultovní, samozřejmě ve velkých uvozovkách a jak pro koho. Za mě a hlavně s dávkou devadesátkové nostalgie, je Tommy Boy komedie, která pobavit umí. Samozřejmě tedy humorem Chrise Farleyho, který opravdu nesedne každému. Mně hold ano, především kompletní cestovní scény a z nich snad nejlépe pokojská, jsou toho důkazem. David Spade je tu moc fajn. 50% ()

arcticsky

Pouze dva slušné gagy - jelen v autě a rotvajler na řetězu - rovná se dva body....Jinak opravdu debilní...Škoda použité nadprůměrné hudby ()

zdeny99

Parádní a bohužel neznámá komedie, u které prostě vypnete a jen si ji užíváte. Je v podobném ražení jako BLBÝ A BLBĚJŠÍ, či spíše jeho pokračování NÁVRAT BLBÝHO A BLBĚJŠÍHO. Tentokrát je tu jen jeden retard, tlouštík (Chris Farley), který jako retardovaný syn zemřelého generálního managera má zdědit firmu a zachránit ji před prodejem, který si přeje jeho nevlastní matka (Bo Derek). No i když jen jeden retard... Společníka mu dělá další nepříliš inteligentní zaměstnanec firmy (David Spade), po jehož boku se vydává na bláznivou road trip zachránit firmu prodáním brzdových destiček. Na této dvojici celý tento film stojí, stejně jako tomu bylo u Jima Carreyho a Jeffa Danielse. Po jejich boku podle mě zazářila Bo Derek, která tu právem vystupuje jako totální femme fatale. Obzvláště ve scéně (14. minuta), kdy vychází z bazénu ve svých modrých bikinách a v polovině filmu leží na posteli v saténové košilce (58. minuta). Proto mě překvapuje, že za tuto roli byla nominována na nejhorší ženský výkon ve vedlejší roli. /// Uspěl jsi, protože jsi byl uvolněný a sebejistý. A to je to, co je k prodeji potřeba - jistota. O to jde při prodávání. Svým způsobem si lidé kupují tebe. [719. hodnocení, 41. komentář, 51%] ()

Syl Wes Ter

Jednoznačne najlepší film Chrisa Farleyho. Film Tommy Boy ma vždy dokáže rozveseliť. Chris Farley zomrel vo veku 33 rokov na predávkovanie kokaínom a heroínom (speedball). Zaujímavosťou je, že takou istou smrťou i v rovnakom veku zomrel Farleyho veľký vzor John Belushi. ()

Manas50

Podprůměrná komedie která začne brzo nudit, vyloženě vtipných momentů se tady několik najde, ale zbytek je trapný a až moc předvídatelný. 35% ()

p.a.douch

Rozporuplné hodnocení, ale já se musím přiklonit k těm kteří hodnotí tuto komedii dobře. Sedla mi. Doopravdy jsem se bavil. Chris Farley řádil, Rob Low a Dan Aykroyd jsou super a dokonce jsem zkousnul i Davida Spadea. Hudba byla perfektní (Dexys Midnight Runners, R. E. M., The Carpenters, Tommy Shaw & Jack Blades, Patsy Cline, The Goo Goo Dolls, Primal Scream a dokonce i Chris Farley a Brian Dennehy zapěli píseň Raye Charlese). 80 % a nemám s tím žádnej problém. . ()

Pythonator

Příjemná komedie na jedno podívání. Chris Farley je někdy trapný až příliš. Dle mého názoru je Tommy Boy nejslabší film Petera Segala, když nepočítáme Zamilovaného profesora 2. Jinak mám tohoto režiséra docela rád. ()

TeresaWin

Možná že mám slabost pro filmy s lidma z SNL, i když se někomu můžou zdát blbý. Tohle je ale úžasný. Jedna z nejlepších komedií vůbec. S jedným z nejlepších komiků vůbec. Chris Farley. Víc slov k němu ani přidat nemusím. Jen možná to, že kdybych měla stroj času, tak udělám všechno proto, aby žil. On a Spade byli v SNL vždycky super a to, že to dokázali předat na filmový plátno, je naprosto úžasný. Jen to možná u nás ocení mnohem míň lidí, protože tady je málo kdo zná. Jen prosím, s dabingem na to nikdy, nikdy nekoukejte, fakt prosím. ()