John Garrity (Gerard Butler) s manželkou Allison (Morena Baccarin) a malým synem Nathanem se vydávají na nebezpečnou cestu, aby našli útočiště, před obrovskou kometou rychle se blížící k Zemi. Uprostřed děsivých zpráv o tom, že města po celém světě jsou ničena úlomky komety, naši protagonisté bojují s rostoucí panikou a bezprávím, které je obklopuje. Budeme svědky zběsilého útěku do bezpečí. Podaří se jim najít poslední úkryt před globální apokalypsou a najít nový bezpečný domov? (Vertical Entertainment)

slord

Nebolo to také hrozné, ale na katastrofický film som myslel, že tam bude tých katastrôf viacej. Trošku sa to hrá na Emmericha, ale tu tá samotná hrozba je v úzadí. Polovicu film sledujeme Butlera hľadajúceho svoju rodinu, a to ma moc nebavilo. Nebolo to také hrozné ako Geostorm, ale ani žiadna výhra. 5,5/10 ()

slunicko2

Klasický katastrofický film 1)  neobsahuje pro žánr typické logické nesmysly. Děj má švih a snímek působí celkem střízlivě a přiměřeně._____ 2)  Přesto však by se tu pár absurdních okamžiků našlo. Za všechny alespoň dva._____ Disciplína v armádě, jejíž členové nejsou určeni k odsunu, je z říše pohádek._____ Setkání Johna s manželkou a dítětem zřejmě vyhráli v ruletě._____ ()

blackrain

Ve své podstatě obyčejný katastrofický film, kterých jsem už viděla hodně. Ve finále film, který není hloupý a nedělá z diváka jenom tupce. Bylo to velmi civilní, to musím uznat. Atmosféra byla taky více než ucházející. Pohled na nebe, s blžížící se kometou, mi postačil. ()

Trevor

Greenland nakoniec nebol po dlhom čase filmom ktorý by sme v osvedčenej zostave pozreli v kine a tak svoje okrúhle hodnotenie dobre vystihol kinoparťák zo susedného mesta - dokážem si predstaviť že v dobre ozvučenej sále a na veľkom plátne film rozhodne poskytol lepší zážitok ako po sobote strávenej v práci s miestami už klipkajúcimi očami. A ako sa to spomína aj v ďalšom dobrom komentári, aj ja mám rád katastrofické filmy a tak aj napriek tomu že film priniesol stereotyp, ten u tohto žánru podobne ako u hororov dokážem odpustiť. ()

ilemas

Asi nějaký nový trend. Katastrofický film ve kterém vidíme z katastrofy velké H. Ale i tak je to velice pěkný film, jen jsem měl jiné očekávání. Manžel hledá manželku a syna diabetika, po shledání krátký úprk do úkrytu. Po devíti měsících mohli vylézt, několikaletá světová katastrofa se nekonala, ani když byl úlomek větší než ten co vyhubil dinosaury. ()

M.i.k.e

katastrofických filmů je málo a je tak celkem osvěžující vidět nějaký po delší době.Greenland jede podle podobného mustru jako třeba 2012,takže globální katastrofa se tu odehrává na pozadí "příběhu" jedné polorozvrácené (jak jinak) rodiny,která se snaží jednak zachránit a druhak vyřešit svoje spory.Na rozdíl od již zmíněného 2012 se tu však nedočkáme masivní a efektní destrukce,která je vždy velkým lákadlem.Vizuál Greenland sice nemá špatný,ale to co se děje vidí hlavní postavy primárně zprostředkovaně přes videa na internetu a v televizi a "velkolepé" trikové záběry a efekty se tu vejdou max do pěti minut,To je ve výsledku věc,která mě sice trochu mrzí,ale i přesto Greenland celkem slušně funguje,protože to zvládá vynahrazovat soldiním spádem,atmosférou a napětím.Plusem je i to,že postavy,jakkoliv řeší v dané situaci pro diváka nepodstatné věci,se nakonec nechovají úplně nelogicky a to také nebývá zrovna pravidlem.Jako velká áčková zábava tak Greenland sice úplně neobstojí,ale jako lehce béčková oddechovka s Žérárem ovšem ano...60% ()

Figu

Není to vůbec špatnej biják, jenže já si ho pustil s tím, že mám chuť sledovat flák s podtextem katastrofický! Tady jsem dostal především rodinnou dramatickou story s nádechem akce a napětí. To, že vidím jednu tlakovou vlnu a pár pohledů na oranžový nebe, z filmu rozhodně nikdy neudělá žánr katastrofický. I když Greenland baví, za nevyužitej potenciál a lživý klamání fanouška žánru, průměrná známka! 60% ()

Vyhy

Nemám rád přepálené katastrofické snímky. Greenland se k nim naštěstí nepřidává. Komornější zpracování tomu bodlu, sice občas na závěr to padalo do klišé, ale neřeším. Líbilo se mi to, což jsem vážně nečekal :). ()

Jonash87

Ale jo... Takovéhle apokalyptické filmy mám rád, i když jsou dějově průhledné a obsahující wtf momenty. V rámci žánru určitě nezklamalo. 75 % ()

BarryLyndon

Hm, asi je to tím nedostatkem nových filmů. Ale fakt jsem si tenhle katastrofický film s Butlerem náramně užil. Je to v podstatě vyprávěné přízemní optikou jako Válka světů ve stejné události jako Drtivý dopad. Scénář a režie mají k ideálu daleko, ale je to o dost kvalitnější než podobný Geostorm taky s Butlerem. Navíc tu příjemně hraje spolu s pořád krásnější Morenou Baccarin. U ní mne mrzí, že málokdy vykoukne z té škatulky profesionálních manželek a přítelkyň. Určitě má herecky na víc. Nadhodnotil jsem to, ale byl jsem subjektivně opravdu spokojenej. 8/10 ()

Nach

Jedno z nej katastrofických překvapení. Příběh kupodivu (až na výjimky) dosti realisticky poskládaný, bez přehnaně hrdinského patosu. V podstatě sledujeme postavy z masa a kostí, co se bojí, snaží se zachránit a hlavně se zase spojit dohromady. Vše to díky excelentní režii funguje, a tak jediná vada na kráse je občasná béčkovost. Přesto ale bez mrknutí oka uděluji Greenlandu 80%. ()

C0r0ner

Některé scenáristické haluze tedy bily do očí až běda, ale jako ukázka totálního chaosu a rozkladu společnosti před koncem světa to fungovalo skvěle. Když už došlo na nějaké ty akční scény, tak byly špičkové a pěkně to uteklo, takže v rámci žánru spokojenost. 70% ()

laik_60

celkom slušny katas-thriller, vyborne vystihnutá davová psychóza keď ide ľuďom o život a o záchranu ... kež by sme také niečo nikdy nezažili :( ()

bourec

Taková nová verze Drtivýho dopadu. Musim se přiznat, že sem byl u toho jak na trni. Nehezká představa. Promítnul jsem ještě jednou, a ten film beru na milost. Je to lepší, než se zprvu zdálo. 80% ()

Juto

Dej filmu nie je žiadnou novinkou, ale bavilo ma pozerať na tento katastrofický film, ktorý ťaží z ľudského prístupu, ktorý vedie k mimoriadne napätému a emotívnemu filmu. 6/10 ()

PROCESOR

To napětí kam to asi dopadne a koho to zabije je téměř hmatatelný. Chaos a panika, když už není co ztratit. Oni mají náramky, byli vybráni, aby přežili, jsou vyvolení, my ne…Každý se snaží přežít po svém. Ale buďte v klidu, může to přijít kdykoli. Za mě hezký filmový zážitek. ()

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

15.06.2021

Loňský katastrofický spektákl Greenland: Poslední úkryt měl kvůli zhoršující se pandemické situaci jen málokdo šanci nakonec vidět v kinech, ale nyní se zdá, že thriller o rodině hledající úkryt před… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět