Vynikající minisérie o životě na divokém západě. Po shlédnutí se nemůžu zbavit pocitu, že to mohlo být klidně dvakrát tak dlouhé, a přesto by nedošlo k úbytku kvality. Můžu doporučit každému, kdo má zájem o shlédnutí výborné kovbojky, která není založená na akci a přestřelkách, ale spíš na kvalitním scénáři a sympatických charakterech. Výborná hudba.(10.9.2014)

Viděl jsem bohužel jen poslední díl, ale v podstatě bylo možné jej sledovat jako samostatný film. Podle mého se jedná se o jeden z nelepších westernů posleních dvaceti let, protože ačkoliv je to pouze televizní minisérie, je velice realistická a umně natočená. Dostal jsem se k tomu čistě náhodou, trošku mě odrazoval název a to, na které stanici se OH objevila. Zase jsem se ale jednou utvrdil v tom, že předsudky se ne vždy kryjí s realitou.(20.6.2003)

Na televizní poměry učiněný zázrak. Ten kdo očekává kolty proklatě nízko, bude asi zklamán. "Osamělá holubice" obsahuje spíše dlouhou úmornou cestu, drsný zarostlý chlapy, kovboje, který se nevědomky otočí ke koni zády a ten ho kousne, řeku plnou vodních hadů, psychopatického indiána a hlavně tvrdou realitu. Atmosféra je jako vystřižená z McMurtryho předlohy, za kterou právem dostal Pulitzerovu cenu. Herecké obsazení je také velmi kvalitní, na televizní poměry nevídané. Vynikající westernová série a zároveň nejlepší western 80. let.(28.7.2006)

• Ozzy2

Proti knize obrovské zklamání.Dabing otřes, chvílemi jsem měl pocit, že herci jen bez zájmu čtou repliky přímo z knihy, protože skoro všechny věty byly citovány tak, jak je to v knize.Zřejmě to bude tím, že autor předlohy a scénárista je jedna a táž osoba. Herci se předloze až na Guse vůbec nepodobali, čehož je důkazem indián Modrý kačer.V knize se ho bál celý divoký západ, včetně našich neohrožených hrdinů, tady to byl hippík, který vypadal na všechno, jen ne na obávaného indiána,spíš na smažku na perníku. Vrcholem byla Lorena, v knize krasavice, za kterou jezdili do Osamělé holubice zákazníci stovky mil, v seriálu tuctové, čisťounké koště.Oni všichni tam byli nějací čistí:)) Ne, ten seriál se nepovedl a jsem moc rád, že jsem četl nejdřív knihu.(27.1.2016)

Jelikož znám velice dobře knižní podobu (autor Larry McMurtry za ní dostal Pulitzerovu cenu), musím uznat že jsem od seriálu nečekal mnoho. Přesto se však tvůrcům nějak podařilo poměrně dobře zachytit drsnou realitu (ale ne zas tak moc). Skvělá hudba Basila Poledourise mě nepřekvapila jako spíše to, že si od filmu odskočil k seriálu. Jen škoda, že OST se tak špatně shání.(19.1.2006)