Vynikající minisérie o životě na divokém západě. Po shlédnutí se nemůžu zbavit pocitu, že to mohlo být klidně dvakrát tak dlouhé, a přesto by nedošlo k úbytku kvality. Můžu doporučit každému, kdo má zájem o shlédnutí výborné kovbojky, která není založená na akci a přestřelkách, ale spíš na kvalitním scénáři a sympatických charakterech. Výborná hudba.(10.9.2014)

Viděl jsem bohužel jen poslední díl, ale v podstatě bylo možné jej sledovat jako samostatný film. Podle mého se jedná se o jeden z nelepších westernů posleních dvaceti let, protože ačkoliv je to pouze televizní minisérie, je velice realistická a umně natočená. Dostal jsem se k tomu čistě náhodou, trošku mě odrazoval název a to, na které stanici se OH objevila. Zase jsem se ale jednou utvrdil v tom, že předsudky se ne vždy kryjí s realitou.(20.6.2003)

Jeden z najlepších westernových príbehov vôbec v perfektnom (hoci televíznom) spracovaní. Je to výpravné, epické, nepredvídateľné, miestami poriadne drsné, na konci dojímavé. Samozrejme, môžeme snívať o pôvodných plánoch Ford-Wayne-Stewart-Fonda, ale Wincer tu odviedol kus výbornej práce a Jones a najmä Duvall to hrajú skvele. O vynikajúcej Poledourisovej hudbe ani nehovoriac. Povinnosť pre každého fanúšika Divokého západu.(25.1.2018)

Jelikož znám velice dobře knižní podobu (autor Larry McMurtry za ní dostal Pulitzerovu cenu), musím uznat že jsem od seriálu nečekal mnoho. Přesto se však tvůrcům nějak podařilo poměrně dobře zachytit drsnou realitu (ale ne zas tak moc). Skvělá hudba Basila Poledourise mě nepřekvapila jako spíše to, že si od filmu odskočil k seriálu. Jen škoda, že OST se tak špatně shání.(19.1.2006)

Na televizní poměry učiněný zázrak. Ten kdo očekává kolty proklatě nízko, bude asi zklamán. "Osamělá holubice" obsahuje spíše dlouhou úmornou cestu, drsný zarostlý chlapy, kovboje, který se nevědomky otočí ke koni zády a ten ho kousne, řeku plnou vodních hadů, psychopatického indiána a hlavně tvrdou realitu. Atmosféra je jako vystřižená z McMurtryho předlohy, za kterou právem dostal Pulitzerovu cenu. Herecké obsazení je také velmi kvalitní, na televizní poměry nevídané. Vynikající westernová série a zároveň nejlepší western 80. let.(28.7.2006)