Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Opravdoví kovbojové amerického Západu a jejich cesta dlouhá tisíce mil za snem o panenských pláních Montany... V malém městečku Osamělá Holubice v pustém Texasu vedou malou dobytkářskou společnost dva dlouholetí přátelé, Gus (Robert Duvall) a Woodrow (Tommy Lee Jones), kapitáni hraničáři. Po deseti letech se sem vrací jejich starý kamarád Jake (Robert Urich), a jeho vyprávění o dobytkářkém ráji – civilizací nepolíbených pastvinách Montany – se usadí jako brouk v hlavě obou mužů. Spolu s dalšími honáky, včetně jejich dlouholetého přítele a stopaře Deetse (Danny Glover), si opatří stádo dobytka a vydávají se na cestu dlouhou dva a půl tisíce mil do jejich země zaslíbené. S výpravou, nebo lépe řečeno s Jakem, cestuje také ženská ozdoba Osamělé Holubice, a to místní prostitutka Lorena (Diane Laneová), která touží po zcela jiném životě, než jaký doposud měla. Paralelně se poté odvíjí příběh nesmělého šerifa z městečka Fort Smith v Arkansasu Julye (Chris Cooper), který hledá Jakea kvůli vraždě jeho bratra. Během nepřítomnosti Julye se však jeho žena Elmíra (Glenne Headlyová) rozhodne opustit dům a vrátit se za svým prvním mužem... Čtyřdílná minisérie Osamělá Holubice získala řadu ocenění a mezi nejvýznamnější patří Zlatý glóbus za nejlepší minisérii a za mužský výkon Roberta Duvalla. Samotná literární předloha Larryho McMurtryho z roku 1986 pak získala Pulitzerovu cenu. V dalšího rolích této minisérie se také představí např. Anjelica Hustonová, Frederic Forrest nebo Steve Buscemi. (Česká televize)

(více)

Recenze (34)

Daddko 

všechny recenze uživatele

Na seriál veľmi dobré, prvé dve epizódy za 5, potom to začalo ísť trochu dole vodou a záver akoby z posledných síl. Veľa nepredpokladaných zvratov, život v divočine sa s nikým nemaznal, hrdina - nehrdina všetci našli svoj osud, niekto mal šťastie iným to nevyšlo.Skvelé humorné a sarkastické dialógy, skutočný gentlemanský prístup k jedinej miestnej povoľnej dáme, ktorá neskôr zatúžila len po mono vzťahu s Jackom. Ale niektoré ženy sú plemeno zradná, za 50 USD dá aj Jackovmu kamarátovi, 50 USD nie je malá suma a prísľub len Jackovi sa na chvíľu preruší. Tak akurátny pomalý dej meniaci sa s nebezpečím danej situácie, dobrá muzika, keby bolo lepšie finále mohlo to byť za 5*. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Na televizní poměry učiněný zázrak. Ten kdo očekává kolty proklatě nízko, bude asi zklamán. "Osamělá holubice" obsahuje spíše dlouhou úmornou cestu, drsný zarostlý chlapy, kovboje, který se nevědomky otočí ke koni zády a ten ho kousne, řeku plnou vodních hadů, psychopatického indiána a hlavně tvrdou realitu. Atmosféra je jako vystřižená z McMurtryho předlohy, za kterou právem dostal Pulitzerovu cenu. Herecké obsazení je také velmi kvalitní, na televizní poměry nevídané. Vynikající westernová série a zároveň nejlepší western 80. let. ()

Reklama

Dont 

všechny recenze uživatele

Tahle série nabízí fanouškům Divokého západu velký zážitek. Jsou zde úžasné pasáže, ve kterých zejména Robert Duvall předvádí fantastický herecký výkon, když se k němu přidávají i ostatní herci, hlavně v posledním díle Tommy Lee Jones, má to skutečně koule. V rámci žánru mi nic nechybělo, jsou zde drsní chlapi (a věk jim na tvrdosti nic neubírá), krásný ženský, nádherné přírodní scenérie, skvěle vystavěný příběh a dobře napsané hlavní i vedlejší postavy (Deets, Jake, Pea Eye, Clara). Jen škoda televizního zpracování, na některých scénách se to bohužel podepsalo, zejména ve srovnání s dnešními triky působí některé momenty úsměvně, jak jsou mizerně udělané. Plus bych jinak obsadil Kačera, v jeho případě se casting nepovedl. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Jeden z najlepších westernových príbehov vôbec v perfektnom (hoci televíznom) spracovaní. Je to výpravné, epické, nepredvídateľné, miestami poriadne drsné, na konci dojímavé. Samozrejme, môžeme snívať o pôvodných plánoch Ford-Wayne-Stewart-Fonda, ale Wincer tu odviedol kus výbornej práce a Jones a najmä Duvall to hrajú skvele. O vynikajúcej Poledourisovej hudbe ani nehovoriac. Povinnosť pre každého fanúšika Divokého západu. ()

Davej 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem bohužel jen poslední díl, ale v podstatě bylo možné jej sledovat jako samostatný film. Podle mého se jedná se o jeden z nelepších westernů posleních dvaceti let, protože ačkoliv je to pouze televizní minisérie, je velice realistická a umně natočená. Dostal jsem se k tomu čistě náhodou, trošku mě odrazoval název a to, na které stanici se OH objevila. Zase jsem se ale jednou utvrdil v tom, že předsudky se ne vždy kryjí s realitou. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (3)

  • Minisérie je založená na románu z roku 1985 „Lonesome Dove“ od Larryho McMurtryho. Kniha vyšla i v českém jazyce jako „Osamělá holubice“ v roce 1995. Autor za knihu obdržel Pulitzerovu cenu za nejlepší americké literární dílo a získal ji v roce 1986. (Zetwenka)

Reklama

Reklama