Ono se to hned pozná, když je scénář psát podle promyšleného literárního díla. Postavy jsou plastické, příběh je skutečně o něčem, jeho epizody se vrší přirozeně, aniž by to muselo znamenat jejich předvídatelnost... Osamělá holubice není western v obvyklém slova smyslu. Spíše rozsáhlé drama na westernovém pozadí. Skvělá herecká parta v čele s výtečným Robertem Duvallem(7.9.2019)

Jeden z najlepších westernových príbehov vôbec v perfektnom (hoci televíznom) spracovaní. Je to výpravné, epické, nepredvídateľné, miestami poriadne drsné, na konci dojímavé. Samozrejme, môžeme snívať o pôvodných plánoch Ford-Wayne-Stewart-Fonda, ale Wincer tu odviedol kus výbornej práce a Jones a najmä Duvall to hrajú skvele. O vynikajúcej Poledourisovej hudbe ani nehovoriac. Povinnosť pre každého fanúšika Divokého západu.(25.1.2018)

První díl celkem v poklidu uváděl do následujícího děje a hlavně seznamoval s postavami. To jsem si říkal - uvidíme, jak bude dál. A od druhého dílu nádherně zpracovaná "jízda" za novým domovem. K tomu epizodní odbíhání k některým postavám z úvodu a čekání, jestli se někdy potkají s ostatními. Herecky silně obsazeno a potvrdím, že vévodil všemu Robert Duvall. Western v takovém stylu jsem asi ještě neviděl. Střílečky a hlučné saloony zůstaly někde bokem. Nahradily je početné konverzace, nástrahy dlouhé cesty a úchvatná příroda.(27.7.2019)

Jelikož znám velice dobře knižní podobu (autor Larry McMurtry za ní dostal Pulitzerovu cenu), musím uznat že jsem od seriálu nečekal mnoho. Přesto se však tvůrcům nějak podařilo poměrně dobře zachytit drsnou realitu (ale ne zas tak moc). Skvělá hudba Basila Poledourise mě nepřekvapila jako spíše to, že si od filmu odskočil k seriálu. Jen škoda, že OST se tak špatně shání.(19.1.2006)

Na seriál veľmi dobré, prvé dve epizódy za 5, potom to začalo ísť trochu dole vodou a záver akoby z posledných síl. Veľa nepredpokladaných zvratov, život v divočine sa s nikým nemaznal, hrdina - nehrdina všetci našli svoj osud, niekto mal šťastie iným to nevyšlo.Skvelé humorné a sarkastické dialógy, skutočný gentlemanský prístup k jedinej miestnej povoľnej dáme, ktorá neskôr zatúžila len po mono vzťahu s Jackom. Ale niektoré ženy sú plemeno zradná, za 50 USD dá aj Jackovmu kamarátovi, 50 USD nie je malá suma a prísľub len Jackovi sa na chvíľu preruší. Tak akurátny pomalý dej meniaci sa s nebezpečím danej situácie, dobrá muzika, keby bolo lepšie finále mohlo to byť za 5*.(9.8.2019)