Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Opravdoví kovbojové amerického Západu a jejich cesta dlouhá tisíce mil za snem o panenských pláních Montany... V malém městečku Osamělá Holubice v pustém Texasu vedou malou dobytkářskou společnost dva dlouholetí přátelé, Gus (Robert Duvall) a Woodrow (Tommy Lee Jones), kapitáni hraničáři. Po deseti letech se sem vrací jejich starý kamarád Jake (Robert Urich), a jeho vyprávění o dobytkářkém ráji – civilizací nepolíbených pastvinách Montany – se usadí jako brouk v hlavě obou mužů. Spolu s dalšími honáky, včetně jejich dlouholetého přítele a stopaře Deetse (Danny Glover), si opatří stádo dobytka a vydávají se na cestu dlouhou dva a půl tisíce mil do jejich země zaslíbené. S výpravou, nebo lépe řečeno s Jakem, cestuje také ženská ozdoba Osamělé Holubice, a to místní prostitutka Lorena (Diane Laneová), která touží po zcela jiném životě, než jaký doposud měla. Paralelně se poté odvíjí příběh nesmělého šerifa z městečka Fort Smith v Arkansasu Julye (Chris Cooper), který hledá Jakea kvůli vraždě jeho bratra. Během nepřítomnosti Julye se však jeho žena Elmíra (Glenne Headlyová) rozhodne opustit dům a vrátit se za svým prvním mužem... Čtyřdílná minisérie Osamělá Holubice získala řadu ocenění a mezi nejvýznamnější patří Zlatý glóbus za nejlepší minisérii a za mužský výkon Roberta Duvalla. Samotná literární předloha Larryho McMurtryho z roku 1986 pak získala Pulitzerovu cenu. V dalšího rolích této minisérie se také představí např. Anjelica Hustonová, Frederic Forrest nebo Steve Buscemi. (Česká televize)

(více)

Recenze (35)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Jeden z najlepších westernových príbehov vôbec v perfektnom (hoci televíznom) spracovaní. Je to výpravné, epické, nepredvídateľné, miestami poriadne drsné, na konci dojímavé. Samozrejme, môžeme snívať o pôvodných plánoch Ford-Wayne-Stewart-Fonda, ale Wincer tu odviedol kus výbornej práce a Jones a najmä Duvall to hrajú skvele. O vynikajúcej Poledourisovej hudbe ani nehovoriac. Povinnosť pre každého fanúšika Divokého západu. ()

Davej 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem bohužel jen poslední díl, ale v podstatě bylo možné jej sledovat jako samostatný film. Podle mého se jedná se o jeden z nelepších westernů posleních dvaceti let, protože ačkoliv je to pouze televizní minisérie, je velice realistická a umně natočená. Dostal jsem se k tomu čistě náhodou, trošku mě odrazoval název a to, na které stanici se OH objevila. Zase jsem se ale jednou utvrdil v tom, že předsudky se ne vždy kryjí s realitou. ()

Reklama

Idaho 

všechny recenze uživatele

Jelikož znám velice dobře knižní podobu (autor Larry McMurtry za ní dostal Pulitzerovu cenu), musím uznat že jsem od seriálu nečekal mnoho. Přesto se však tvůrcům nějak podařilo poměrně dobře zachytit drsnou realitu (ale ne zas tak moc). Skvělá hudba Basila Poledourise mě nepřekvapila jako spíše to, že si od filmu odskočil k seriálu. Jen škoda, že OST se tak špatně shání. ()

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

Po prvním dílu jsem si vůbec nedovedl představit, že nakonec dám 4*. Úvod seriálu mě zklamal, obsahoval spoustu pasáží, kdy jsem se nudil. Ale protože Zlatý glóbus (dokonce dvojitý: nejlepší televizní minisérie a herec Robert Duvall) je cena, která tradičně vypovídá o kvalitě víc než mediálně silnější Oscar, rozhodl jsem se dát seriálu ještě šanci. A dobře jsem udělal: od druhého dílu až do konce to bylo nesrovnatelně lepší. -------- V titulcích (všech čtyř epizod) seriálu uvedeno: rok výroby 1988. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Diane Lane tam měla být nahoře bez! Hezký westernový příběh s pořádně smutným koncem, ze života. Postava Jakea (jíž si s chutí zadaboval Sváťa Skopal) je hodně kontroverzní odbočkou. Dva kapitáni Duvall a Lee Jones jsou tvrďáci každým coulem a stopař Glover k nim perfektně pasuje. Kromě poněkud málo akce není příliš co vytknout, ovšem stopáž je určena jen opravdovým fanouškům žánru. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (3)

  • Minisérie je založená na románu z roku 1985 „Lonesome Dove“ od Larryho McMurtryho. Kniha vyšla i v českém jazyce jako „Osamělá holubice“ v roce 1995. Autor za knihu obdržel Pulitzerovu cenu za nejlepší americké literární dílo a získal ji v roce 1986. (Zetwenka)

Reklama

Reklama