Film začína scénou, kedy dvaja policajti v nóbl oblekoch a klobúkoch dojdu za nejakým miestnym nebezpečným zabijakom a snažia sa ho zatknúť. Celý film je potom o tom, že dvaja policajti v nóbl oblekoch a klobúkoch sa snažia vypátrať a zatknúť tohto týpka. Končí to scénou...no, to je už asi jasné, ale dočkáme sa aj prekvapení. Siegel vykresľuje aj vzťahy na oddelení a trochu iným spôsobom, ako sme zvyknutí a k významnému slovu sa dostanú aj rodinné a milostné vzťahy. Pričom aj tie sú napísané pomerne originálnym spôsobom, i keď samozrejme dôjde aj na výčitky ohľadom nedostatočného sa venovania manželke po nociach. Madigan nie je žiadna akčná naháňačka po uliciach NY, ale skôr pomaly plynúca a používanie mozgu vyžadujúca krimi.(23.7.2018)

Aj policajti sú len ľudia. Radi sa pozrú po peknej slečne, nechajú ujsť zločinca, majú milenky, kryjú si medzi sebou svoje prekročenia zákona, zvádzajú partnerky svojich kolegov, majú spriaznených špicľov - informátorov a paranoidne podozrievajú kolegov, čo sa lepšie obliekajú, z úplatkov. O tomto všetkom je Madigan. Vnútorný rytmus policajného oddelenia a jeho súkromných drám akoby navonok prekrývala zápletka o hľadaní ozbrojeného zločinca. No na rozdiel od tisícky ako cez kopírku nakrútených krimi-drám, to zďaleka nie je len o lapaní zloducha. Pôsobivý je koniec, nepriamo obviňujúci špičky polície zo svojvoľného mrhania životmi podriadených. Zvyšok je pomerne zaujímavá, no miestami až unavene ubíjajúca a každému dobre známa zapletená každodenná pracovne vzťahová rutina.(17.2.2014)

ničím výnimočná detektívka z newyorského prostredia, snažiaca sa vykresliť viaceré stránky života detektívov a policistov, s dôrazom na ich charakter, morálku ale aj problémy súkromného života..... myslím že režisér rozpracoval až príliš veľa minipríbehov na pozadí nezaujímavého pátrania po utečencovi, ktoré pôsobili samoúčelne, mistami až ako naťahovanie času do "povinnej" 90 minútovej stopáže, ktoré film iba rozriedili a zahmlili jeho žánrové zaradenie.... záver však, vďaka svojej neštandartnosti a neštylizovanosti je hodnotný a zapamätateľný.... podľa mňa námet vhodnejší na seriálové spracovanie, nie na celovečerný film.... mimochodom, natočené v rovnakom roku ako Cooganov trik, ktorý sa mi zdal o triedu vydarenejší a viac svedčiaci štýlu režiséra(3.7.2008)

Podobně jako u Cooganova triku tu absentuje jakýkoli prvek překvapení nebo žánrového ozvláštnění. Mrtvolnost a bezkrevnost obou kriminálek podtrhuje využití typicky šedesátkových kamerových filtrů, absence explicitního násilí nebo snímání v poměrně dlouhých záběrech. Clint Eastwood s Richardem Widmarkem jsou navíc prototypy správňáckých detektivů, kteří občas procedí se znechuceným výrazem drsnou hlášku, ale spravedlnosti vždy učiní zadost. S nástupem let sedmdesátých naštěstí Siegel ožil, když divákům mimo jiné naservíroval legendárního a především nekorektního Drsného Harryho.(19.7.2013)

„Hodný hoch Hollywoodu“ Henry Fonda je opět respektováníhodný klaďas každým coulem, Richard Widmark zase tím správným neústupným policistou, do toho občas hraje fajnový jazzík a atmosféra New Yorku konce 60.let moc prima, ale děj první dvě třetiny absolutně nevtáhne, nepohltí a až přiliš často se zde skrze přehršel dialogů řeší úplné banality. Od specialisty na kriminální žánr a chlapácké snímky Dona Siegela jsem čekal tedy o dost ostřejší kalibr a poznával ho až posledních dvacet minut, které srší nábojem pro jeho filmy tak typickým.(5.1.2014)

• - Lloyd Haynes v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)