V nedaleké budoucnosti se rodí děti se speciálním X-faktorem, který jim dává nadpřirozenou sílu - ničivý laserový pohled, schopnost přesouvat předměty nebo ovládat počasí. Pro obyčejné lidi je těžké mutanty akceptovat, aniž by se jich báli. Profesor Xavier (Patrick Stewart), celosvětově uznávaný telepat - mutant, proto zřídí speciální školu a jeho záměrem je naučit mutanty zacházet se svými schopnostmi tak, aby z nich lidé neměli strach. Ne všichni mutanti jsou však ochotni přizpůsobit se, neboť nevěří, že by spolu lidé a mutanti mohli žít. Skupina X-men teď musí před těmito tvory lidstvo ochránit, protože jejich šéf, podlý Magneto (Ian McKellen), má s budoucností planety Země velice zákeřné úmysly! (Bontonfilm)

Jack_F.

Místní knihomolští intelechtuáni si určitě učurávají do textilu a házejí tomu pět jak o život, ale já jen suše konstatuju staré známé... vyližte mi prdel. Vím, že to má léta, ale někde sem tady četl, že triky si s dnešními nezadají a nestárne to..teď prosím o malou pauzu...hahahahaha too je vvůůůl, prý nestárnoucí efekty..hňo hňo....no tak jsme se zasmáli a já opět suše kosntatuji, že to prostě jako 14 let staré onanování opravdu vypadá. Starou mrdku od česrtvé lde lehce poznat. Celkově nechápu tu dramatickou ódu na Singera, který jako režisér jde naprosto mimo mě a přijde mi jako klasický průměrný rejža, co odvede takový šedý standard a nedá tomu ani prd navíc, co by mě ohromilo. Jak už psal Kmotr76..ta stylizace na mě opravdu působila odpudivým dojmem. No nic naplat, roky, zvláště u tohohle lejna nezastavíš a já se nestydím prásknout dvě něčemu, co by mělo balancovat na červenou lajnou. ()

Devilskitten

Je to už nějaký ten pátek, co jsem tento film viděla prvně a to mne zrovna nijak neoslovil, ale teď s odstupem času jsem X-Menům přišla opravdu na chuť a musím říct, že na svou dobu byl toto jistě přelomový snímek a kvalita z něj jistě čiší, ale má i tak své mouchy. Film se snaží zaujmout co nejvíce lidí vizuálně, ale pokulhává na kvalitě obsahu. I tak ale rozhodně patří mezi jedny z nejlepších komiksových zpracování. ()

Tomko87

I keď pozdejšie Singerovy ušla ruka, v tomto je Boh proste ! . Skĺbiť psychológiu, rasovú neznášanlivosť do komiksového sveta tak, aby to bolo reálne, na to treba talent. Každá jedna postava je super napísaná a má svoje miesto vo filme. Od profesora X po Rouge. Akcia je dych berúca , tak ako soundtrack balzam pre dušu a uši. Pre mňa dokonalý komiksový film. ()

Apaachee

Dlouho jsem tento film odkládal - příliš dlouho. Lituji, že mé oči toto výborné dílo nespatřili dříve. Mé velké díky patří právě panu režisérovi Bryanovi. Výborná adaptace komiksové předlohy s vynikajícími herci, obzvláště mě zaujal sir Ian McKellen jakožto Magneto a Hugh Jackman jakožto Wolverine. Tento skvost se prostě neokouká - viděno 3x. ()

PatrikP4

Rozhodně mě to nadchlo... Jak jsem si tuhle filmovou sérii mohl nechat ujít? Rozhodně jdu koukat na další díly... Myslím že je hodně slušné herecké obsazení...Kamera je suprová a soundtrack taky hodně dobrý... ()

SuzieS

Nejsem uplna cilovka, a tudiz hodnotim film nezavisle na posouzeni, jak je nebo neni verny sve predloze. U scenare se mi velmi libi hlavni myslenka, zmutovana DNA a ruzne super schopnosti. Cely film ale clovek muze sledovat pri delani tri dalsich cinnosti, zatimco na obrazovku koukne jen v nekolika minutovych intervalech, a stejne mu toho moc neunikne. Coz ale nemusi byt nutne spatne. Pribeh byl zpracovan srozumitelne, a jednoduse. Herci mi byli trosku nesympaticti, ale to uz jsem opravdu velky hnidopich ()

Desmond04

Tak tohle mě tedy vůbec nepřesvědčilo. Parta okolo Xaviera dobrá, charaktery zajímavé, dobře vybraní herci, ale šmoulové co se točili kolem Magneta? To bylo něco tak neskutečně špatného, že mi to zkazilo požitek z celého filmu. Žabák Toad s dvoumetrovým jazykem a kromaňonec "Sabretooth" ... příjde mi, že horší postavy už z univerza vybrat nemohli. Zvlášt chlupáč, na mě působil velice negativně a celou dobu jsem si pohrával s myšlenkou, jak se může takový charakter jako Magneto, zahazovat s takovýma hlupákama. Ještě, že tam byla Mystique, která to zachraňovala zuby nehty. Co se týče příběhu, tak takový slabý průměr, souboje mě nebavili... bohužel mě první díl neoslnil tak jako většinu zde diskutujících. Možná jsem moc přísný, přeci jen je to 16 let starý film...Ale ať přemýšlim jak přemýšlim, tři hvězdy si to u mě nezaslouží. ()

LadyRainier

Nemám ráda sci-fi, komiks jsem nečetla ani jeden, postavy neznámé (jen kdesi v hlavně mi znělo, že Hugh Jackman hraje někoho, komu lezou z ruky drápy) a narazila jsem na to náhodou. Ovšem překvapilo mne, že jsem nejen vydržela ale, že se mi to i líbilo. Ian McKellen epesní.Jediný co štvalo byl český dabing alias "Tulačka" a "Rosomák" ...to bylo na vraždu :-D ()

Ma.Lu.Ki.

Začátek dalšího naprosto zbytečného, nikdy nekončícího Univerza, který je primárně zaměřený na výdělky. A je schopný dodat pouze průměrnou zábavu se spoustou klišé. Je mi z toho zle. ()

pierre9

Vidieť to pred 17 rokmi, asi by to hodnotenie bolo vyššie, no stále je to veľmi sľubný začiatok série. A s veľmi dobrým castingom. 3,5* ()

Willynka

Po včerejším opětovném shlédnutí Budoucí minulosti jsem se s pokorou vrátila k tomuto zázraku, který odstartoval novodobou éru superhrdiských filmů, který není tupě barevný a který netouží být za každou cenu vtipný, protože trapnost přeci není pod částečnou parodií tolik vidět. Ačkoliv mě trochu mrzelo v telecích letech papírové zmasakrování jistých postav (Rogue), tak i dnes zůstává tento film a jeho pokračování spolu s Nolanovou batmanovskou trilogií nejlepším komiksovým filmem posledních třiceti let. ()

HellsAngel

Z môjho pohľadu sú to práve prví X-Meni, ktorí započali renesanciu komiksových filmov... a dnes už všetci vieme, kam až to dospelo. Singer prvýkrát celému svetu dokazuje, že ľudí so superschopnosťami, oblečených v obtiahnutých kostýmoch, môžeme nielen brať vážne, no ich zdrojový materiál mnohokrát ponúka minimálne rovnako silný aspekt dramatickosti a komplikovaných vzťahov, na aké sme zvyknutí v iných žánroch. Vskutku prvotriedny kasting miestami takmer pomáha zabudnúť, že to ešte nie je dokonalé a príbehový oblúk sa rozvinie a následne uzavrie až prirýchlo. ()

MrKrahujec

Po technické stránce samozřejmě bezchybné... Ale já už se mám delší dobu na pozoru před filmy (většinou bývají komerčně nejúspěšnější), ve kterých jsou hlavními uměleckými tahouny výtvarník a kameraman, případně autor hudby, namísto scénáristy a režiséra. Ale tady ten schodek není tak křiklavý (jako třeba u série "Piráti z Karibiku"), takže zasloužené 4*. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu