Jirka Horáček se chystá oženit s kadeřnicí Jitkou, což překvapivě těžce nese jeho otec. Nejprve se snaží syna naspořenými tisícovkami nalákat na cestu kolem světa, a když to nevyjde, snaží se svatbu rozmluvit Jitce. I tento pokus však selže, a tak se svatba nakonec přece jen koná, bez účasti naštvaného otce. Zdá se, že zatímco Jirka se usadil a dospěl, potíže nastanou s otcem, který se nejprve za poněkud trapných okolností seznámí se sympatickou zdravotní sestřičkou Lucií a později s atraktivní striptérkou a prostitutkou Álou. Skončí v jejím bytě, a nejenže se stane jejím milencem, ale navíc ochotně přijme roli poskoka, který pere, vaří a uklízí. Navíc se u něj začnou projevovat jasné příznaky "druhé mízy". Barví si vlasy, moderně se obléká, sportuje, chodí do sauny a snaží se hubnout, dvoří se Ále a nevidí, že je všem pro smích. S výjimkou Lucie, které je sympatický a s níž se pomalu sbližuje. Když však pochopí, že je to Lucie, kdo se mu líbí, žena ho odmítne, protože nechce prozradit, že je svobodná matka. (TV Nova)

Legas odpad!

Hudba Michala Davida patří osmdesátým létům. Když začal skládat ty samé blafy v roce 1991, bylo to k smíchu. Film navíc kopíruje schéma předchozího dílu, Hrušínský zestárl, čili muzikál pro mladistvé už není pro mladistvé. Fuj. ()

WANDRWALL

Film si našel a stále nalézá dost příznivců, ale i odpůrců pohrdajících trefnými texty různých textařů a hudby M.Davida. V dvojce je hlavním šoumenem otec, syn urovnává jeho rozmary, až příliš poučeně. ()

Joker Punx

Ladislav Potměšil je skvělej :) Nejvíc mě dostal jak se zkalil - Už mi syna odváděj, Taxi!!!!! Si vyliž prdel!!!!! Ženský je tady mužskej! Vylezte! :D ()

heyda

No tohle už vážně nemuselo vzniknout. I proto, že první díl byl točen ještě v době totalitní a tohle 2 roky po Sametové revoluci. Tak nějak mi tohle už nesedělo a ta hvězdička je pouze za Láďu Potměšila. ()

Ivoshek

Úúúúúúúúúúúúú áááááááááá - je to PAST PAST, dobře nalíčená - NA TVÝHO TÁTU Hahahahaha. Pozn.: Kolegové, zamyslete se nad sebou. Není to veledílo, ale v kontextu tvorby let 1990 - 1994 to také rozhodně není 166. nejhorší film všech dob. A kromě toho, jak už jsem psal u jedničky, mám nějak rád starýho Potměšila. Zkuste ho mít taky rádi. ()

honajz

Teenagerský film stále ještě z doby, kdy je u nás nikdo neuměl dělat. Michal David už v této době zase tolik netáhl, ale stále se našlo dost dospívajících - i těch nostalgiků, co pamatovali první díl, pro něž je film určen. S bonusem navíc, tedy s Veronikou Kánskou ze Sluncí a sen. V podstatě pohodový snímek, který si na nic nehraje, ale dovede nabudit dobrou náladu. ()

MM11

Nemám rád, když někdo říká, že osmdesátá léta byla doba Michala Davida. To jako znamená, že on byl v té době jedinej? Jedna věc je jistá - i v dalším desetiletí se neztratil, to ostatně dokazuje tenhle film, jelikož zůstal jako tragikomický pomníček předchozího desetiletí. Příliš jsem nečekal a dostal jsem ještě míň. Obrácený děj má ještě slabší scénář a jinak můžu být spokojený leda tak s vizuální stránkou filmu. Ta je určitě lepší než u jedničky. Trochu málo, ale mohlo být hůř. ()

SOLOM.

Dvojka má úplně stejnou úroveň jako jednička. V mých očích tedy průměrnou. Jen tu teď dělá průsery fotřík. Opět jsem se pobavil v rámci přijatelných možností a to jak díky příběhu, postavám tak i hudebnímu doprovodu. Kromě barevného přelivu Potměšila mi v hlavě uvízla i Eva Čížkovská, kterou jsem pak už viděl snad jen v Hospodě. ()

eraserhead666

"Hovno musíš, když nemusíš." Dvojka mě baví snad ještě více, než jednička. Potměšil je tady naprosto boží. "Až budeš sbírat vajgly u Škodovky, ještě si o tom popovídáme." ()

Ištván87

Jednu si to přeci jen zaslouží. Není to tak strašné jako jiná polistopadová pokračování starších filmů a ani v nejmenším to nemá na zrůdnosti typu Trhala fialky dynamitem. ()

duklak2

"Za 100 litrů kolem světa":) Dnes za ty prachy velmi nereálná představa:) Tak musím trochu zlepšit zdejší hodnocení. Samozřejmě, že se mi 1. díl líbil o trochu více, ale nechápu mnohé z vás, proč házíte tento film hned do „odpadu“, vždyť si to nezaslouží. Nejvíce mě štve, když se někoho v dnešní době zeptám, jakého zpěváka nesnáší, tak skoro vždycky odpoví Michala Davida. Nedokáže uznat, že ho v 80. letech na diskotékách úplně žral. Tak se prosím vás lidé proberte a zlepšete hodnocení tohohle filmu stejně jako já. Jen výtka k trochu uspěchanému zakončení. ()

JASON_X

Z pochopitelných důvodů jsem se druhému "porevolučnímu" Discopříběhu až dosud vyhýbal jako upír česneku, obával jsem se, že pojede v kolejích takové té raně devadesátkové filmové trapnosti, která svou ''humornost'' staví na zápletkách o střetu divokého kapitalismu s buranstvím a kterou jsou tehdejší filmy mnohdy nasáklé. I podle traileru jsem soudil, že to bude strašná hovadina, ale dal jsem to s přítelkou hned po jedničce, že ať už to mám tedy konečně z krku. A není to kupodivu tak hrozné, jak by se mohlo podle traileru i anotace někomu zdát. Určitě je to míň trapná česká komedie, než většina všech porevolučních českých komedií. Možná, že k mé tolerantní blahosklonnosti napomohlo i to, že v posledních letech s velkou oblibou vymetám všelijaké retrovýstavy a retromuzea a na tenhle film jsem koukal hlavně jako na dobovou zajímavost, oproštěný od emocí. ()

HateBreeder odpad!

To co autori nestihli podelat v jednicce napravili zde. Bravo, Jarda Soukup, BRAVO!!!. Koukam ze se tedka s Troskou predhani kdo natoci nejvetsi shit. Zatim ale asi vede Troska a jeho trilogie Kamenak. No tohle je ale taky ukazkovy flus, rezie vari z vody, nema uz co nabidnout a tak kdyz uz neni co natocit, proc to aspon dobre neposrat, ze pane Soukup. Doufam, ze neplanujete dobyt i hollywood, protoze tamni lidi sou zvykli aspon na jakes takes prumer, a kdyby ste jim tam naserviroval tohle, klidne by mohli i skonat. -ODPAD- ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil