„Poslušně hlásím, že jsem opět zde!“ – tak se vám znovu představí Josef Švejk. Setkáte se s ním při cestě na frontu i přímo v bojové linii. Můžete sledovat slavné Švejkovy vlakové příhody na jeho cestě k marškumpanii do Českých Budějovic, putimskou anabázi a jeho odjezd na frontu. Nechybí Švejk jako falešný ruský zajatec, ani scéna, v níž je poručík Dub přistižen ve veřejném domě… Rok po velkém úspěchu Dobrého vojáka Švejka natočil režisér Karel Steklý další příhody tohoto hrdiny. Ze slavného románu Jaroslava Haška opět vybral nejcharakterističtější historky. Vedle vynikajícího Rudolfa Hrušínského v titulní roli se vám i tentokrát představí řada výborných českých herců – Svatopluk Beneš, Miloš Nedbal, Jaroslav Marvan, Jaroslav Vojta, Fanda Mrázek a František Filipovský. (Česká televize)

GMVajgl

Švejk je nezodpovědný, ulhaný, ukecaný - mluví bez vyzvání o nepodstatných věcech. Je zdánlivě bez hodnot a bez cíle, jde tam, kam ho vítr zavane. Je otupělý k běžným sociálním podnětům. Někdy dělá nečekané hlouposti. Že by to odpovídalo skutečné historické morálce, kterou si češi vypěstovali ve vleku dominantnějších rakušanů a maďarů? Film pěkně zobrazuje historické poměry, bohužel se pořád točí jen kolem toho zatraceného Švejka, kterého beru jako odpudivý příklad a plně se v tom ztotožňuji s nadporučíkem Lukášem. ()

Miki68

Švejka mám načtenýho... ostatně dlouho jsem ho měl jako záchrannou četbu "v oné místnůstce". Už nikdy se mi nepovede přidat si ke jménu Josef Švejk jinou tvář, než onu vesnicky bodrou rozesmátou papulu pana Hrušínského - i s tou jeho nezaměnitelnou dikcí... Takže až v TV uslyším "...poslušně hlásím, že jsem opět zde!..." rozhodně nepřepnu a znovu se posté podívám. ()

PEZ

Pokracovanie jednotky vo vsetkych smeroch, na Svejkovi sa nic nezmenilo. Rovnako aj styl je podobny, miestami vydarenejsie sceny a miestami menej. Kazdopadne krasna ukazka toho, ako to prostoduchy clovek (a navyse velky flegmatik) nema v spolocnosti lahke, ale zaroven, paradoxne utecie velkej ujme. Pritom zazije nejednu absurditu. Znova skvele herecke vykony. Tentokrat pomohla aj kratsia stopaz. ()

PavelZava

Švejk je prostě Švejk a filmový Švejk je prostě navždy Rudolf Hrušínský. Na rozdíl od všech jiných z pracování je toto nejvíce podobné obrázkům Josefa Lady a dost věrně se drží románové předlohy ! ()

Biopler

Ako už mi prišlo trápne neustále "Poslušně hlásím". Jemne horšie ako prvý diel. Aj prvkov komédie už bolo pomenej. ()

AxelWers

Podobne ako prvý film Dobrý vojak Švejk, aj Poslušne hlásim je filmom, pri ktorom som sa dobre bavil. Skvelý Jaroslav Marvan v úlohe nezabudnuteľného strážmajstra. ()

Ozzy2

I kdyby ve filmu nebyla jiná scéna, než ta na četnické stanici v Putimi, stejně by to bylo za 5 hvězd.Herecký koncert od Marvana po Pepka Vyskoče nemá jedinou chybičku. ()

chrispe

Galadriel mi to vzala z klávesnice (i když hodnotím o dost výš, jak ona): Nic se nezměnilo oproti prvnímu dílu. ()

Razzor_82

"Poslušně hlásím, že to chápu." Neméně kvalitní pokračování prvního dílu. Další salva vtipných hlášek z úst malase Švejka. U tohoto se vždy s chutí zasměju. Ostatní herecké role taktéž parádní. Filipovský, Marvan...akorát mi tam chyběl Miloš Kopecký, jako feldkurát Katz. Perfektní svojský humor.  9/10 ()

FOCKE_WULF

Nejlepším prostředkem obrany vůči záludnému dravému světu je strategie tvůrčí sabotáže. Tu Švejk ovládá, pořád něco vypráví. "Proč jste napadl toho plešatého pána?" ()

dessa

Švejk rozděluje lidi na dvě skupiny, jedni ho zbožňují a druzí ho nemůžou ani cejtit. Já patřím do druhé skupiny. Ačkoli mám opravdu rád Rudolfa Hrušínského (je i v mém TOP10), zrovna tak Miloše Kopeckého, uznávám muže velkých malých rolí Pepíčka Hlinomaze i mistra dabingu Františka Filipovského, tak Švejk je pro mě knižně i filmově prostě naprosto nezkousnutelná záležitost, jedna hvězda je jen z úcty k velikánům českého filmu. ()

newer_more

Jakmile vám něco cpou od základky po maturitu, tak to prostě nemůžete mít rádi...3* to má ode mně jenom za vcelku slušné herecké výkony ()

Kragujevac

„Pane obrlajtnant, to bude nádhera, až oba padneme za císaře pána a jeho rodinu.“ Švejku nechte už konečně těch blbostí. ()