„Poslušně hlásím, že jsem opět zde!“ – tak se vám znovu představí Josef Švejk. Setkáte se s ním při cestě na frontu i přímo v bojové linii. Můžete sledovat slavné Švejkovy vlakové příhody na jeho cestě k marškumpanii do Českých Budějovic, putimskou anabázi a jeho odjezd na frontu. Nechybí Švejk jako falešný ruský zajatec, ani scéna, v níž je poručík Dub přistižen ve veřejném domě… Rok po velkém úspěchu Dobrého vojáka Švejka natočil režisér Karel Steklý další příhody tohoto hrdiny. Ze slavného románu Jaroslava Haška opět vybral nejcharakterističtější historky. Vedle vynikajícího Rudolfa Hrušínského v titulní roli se vám i tentokrát představí řada výborných českých herců – Svatopluk Beneš, Miloš Nedbal, Jaroslav Marvan, Jaroslav Vojta, Fanda Mrázek a František Filipovský. (Česká televize)

mistr97

Poslušně hlásím plynule navázalo na Dobrého vojáka Švejka. To mi ale bohužel velkou radost neudělalo, protože už prvnímu filmu jsem vytkl, že humor je založený stále na to samém, takže s ubíhajícím dějem přestával být tak zábavný. A tady se to vezlo pořád dále. Druhý film mi navíc nepřijde ani dějově tak povedený jako první. Za vyzdvihnutí ovšem opět stojí herecký výkon Rudlofa Hrušínského. Na víc než tři hvězdy to ale nestačí. ()

pavala

Nezapomenutelné hlášky - Pane vachmajstr, vy jste hlava! Rum, kontušovka, čert, jeřabinka, ořechovka, višňovka, a vanilková… Intuice Karla Steklého při výběru herců: Hrušínský, Marvan, Beneš, Filipovský, Jarka Pižla - Josef (Pepek)Vyskočil….Češi mají v oblibě sledovat filmový žánr, ve kterém nachází svůj výraz. Komedie Poslušně hlásím a Dobrý voják Švejk do tohoto žánru rozhodně patří. ()

Vondy

Chápu, že je to volný zpracování, ale stejně za ten konec musím jednu hvězdičku strhnout. Bylo to ještě o malinko drastičtější, než změny chování nadporučíka Lukáše. ()

Rene.Artois

Klasická komedie, obsazená nejlepšími herci své doby (i za cenu toho, že mnozí z nich hráli v obou částech různé postavy), záruka dobré zábavy, které se nedá nic vytknout... kromě toho, že prakticky vůbec nectí ducha své předlohy. Karel Steklý zhustil děj románu do dvou filmů- u prvního dílu žádný problém (chybí snad jen hledání polního oltáře po Vršovicích), ovšem další Osudy by si rozhodně zasloužily rozložit do dvou dílů, děje je prostě příliš mnoho. Vinou toho ve filmu vůbec nefigurují dvě klíčové postavy románu- jednoroční dobrovolník Marek (alter ego Jaroslava Haška) a sapér Vodička, tedy ten, s nímž si Švejk domluvil sraz "po válce v pět u Kalicha". Režisér tedy zcela vynechal (mimo jiné) Švejkovy příhody v Királyhidě, což je prostě obrovská škoda. Naproti tomu třeba Putimské epizodě je věnována podstatná část filmu, přičemž výraznou roli hraje třeba Pepek Vyskoč, tedy postava, jenž v románu samotném vůbec nevystupuje (pouze je o něm asi dvouřádková zmínka). Proč tohle všechno píšu? Oba filmy jsou výborně natočené, skvěle zahrané a opravdu vtipné, ale prostě nemohu souhlasit s všeobecně rozšířeným názorem, že tyto dva filmy jsou nedotknutelnou ikonou a jediným akceptovatelným zpracováním postavy Josefa Švejka. Skalní fanoušci si vůbec neuvědomují, že Haškův román (který mnozí z nich patrně ani nečetli) má úplně jinou, ne tak třeskutě vtipnou atmosféru, že má mnohem více vrstev. Nejvíce se to projevilo při nedávném ohlášení přípravy nového filmového zpracování, kdy byli tvůrci mnohými málem lynčováni, že je vůbec napadla taková drzost, pokusit se natočit novou verzi tak dokonalého filmu (ne románu, filmu!) Je dobré si uvědomit, že mezi filmy Dobrý voják Švejk/Poslušně hlásím Karla Steklého a román Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války Jaroslava Haška prostě nelze klást rovnítko. ()

otaburda

Po všech těch hloupostech a trapnostech, které se dnes natáčejí jsem si letos vychutnal nově zrestaurovaný film. Nádnerné naprosto všechno. Scénář, výprava, prostředí, kostýmy, vlak .. Co herec to výkvět, perla. Dokonalé, smyslupné a vtipné dialogy, Nemá to chybu. ()

Máraˇ5ˇ

Ach jo, opakovaný vtip není vtipem. V podstatě všechny scénky se zakládají na tom, že se někdo opije v hospodě. Ze Švejka se mi líbí jen první půlka jedničky, jak se tam začne pít, humor se vytrácí a nastupuje prvoplánovost. Každopádně výkon Rudolfa Hrušínského je fantastický. Ale ta repetetivnost fórků to shazuje. ()

Đ@veKiN9

S čistým srdcem 5 hvězd. Herecké koncerty těch nejlepších... Nebo spíče takový herecký festival, kterým nás provází dokonalý Rudolf Hrušínský. Co replika, to perla. Kdo neviděl, jako by nebyl. Kdo se nezasmál, toho je mi líto. Poklad naší kinematografie. ()