„Poslušně hlásím, že jsem opět zde!“ – tak se vám znovu představí Josef Švejk. Setkáte se s ním při cestě na frontu i přímo v bojové linii. Můžete sledovat slavné Švejkovy vlakové příhody na jeho cestě k marškumpanii do Českých Budějovic, putimskou anabázi a jeho odjezd na frontu. Nechybí Švejk jako falešný ruský zajatec, ani scéna, v níž je poručík Dub přistižen ve veřejném domě… Rok po velkém úspěchu Dobrého vojáka Švejka natočil režisér Karel Steklý další příhody tohoto hrdiny. Ze slavného románu Jaroslava Haška opět vybral nejcharakterističtější historky. Vedle vynikajícího Rudolfa Hrušínského v titulní roli se vám i tentokrát představí řada výborných českých herců – Svatopluk Beneš, Miloš Nedbal, Jaroslav Marvan, Jaroslav Vojta, Fanda Mrázek a František Filipovský. (Česká televize)

01Zuzana10

1. polovica 2.casti neprebieha takym rychlospadom ako to bolo v 1. diely, no jak sa Svejk opat vrati k pluku, uz to je na spravnej humornejsej urovni. IMHO. V tomto pokracovani sa mi najviac pacilo jak Svejk place pri Lukasovi, jak sa Svejk postaral o macicku, jak hral karty a .. jeho slavny vyrok: ,,Co blázníte, vždyť jsou tady lidi!" jo a.. Svatopluk Beneš ako nadporucik Lukas sa mi ohromne zacal pacit :)) ()

L_O_U_S

Oba díly jsou na tom co se týče vtipnosti zhruba stejně, i když se nedá říct, že bych se u Švejka někdy válel smíchem po zemi. A dokážu si představit, že situace v hnijící monarchii byla skutečně taková. (363.) ()

higuain

Zatímco první filmový díl přepisuje první Haškovu knihu skoro slovo od slova, zde se pozvolna odehrává akorát Švejkova cesta do Budějovic a pak už se přeskakuje, co to jde. ()

Aleee89

Ano, pořád se jedná o ty slavné a nezapomenutelné eskapády vojáka Švejka, pořád je to vtipná klasika, ale bohužel - platí pravidlo o dvojkách a tento film je horší. Herectví hlavně pana Hrušínského je skvělé, pořád se filmem nese vtip a jakási noblesa, prostě to není typická dnešní trapná komedie, ale jak říkám, bohužel je film horší... ()

kajas

Pokračování Steklého dvojfilmu o jednom "armádním blbovi" se nese ve stejném duchu jako jeho předchůdce, má světlé chvilky, ale už tak dobře nebaví a při každém dalším použití slovního spojení "poslušně hlásím" se mi otevírala kudla v kapse (kdybych nějakou měla). ()

Anglie

Druhý díl filmové adaptace Haškova Švejka. Hrušínský exceluje a prostě je to po všech stránkách povedené dílo. ()

dee-key

O chloupek slabší než první díl, ale stále excelentní. Pár postav zmizelo a pár přibylo nových. Některé jsem si už tolik neoblíbil, ale i v tomto díle jsou situace tak povedené, že nemůžu jinak. ()

rakovnik

Jaroslav Marvan jako četník v Putimi - dokonalost sama. Naverbování Pepka Vyskoče hovoří za své :-) Když se řekne Švejk, vždy si představím růžolícího Rudolfa Hrušínského. Klasika českého filmu. ()

SallyZen

Hrušínský je fakt skvělej, umí udělat pořádnou show a jeho vtípky tenhle film táhnou. Jinak to má ale určitě menší šmrnc než první Švejk. Takový na hraně mezi čtyřmi a třemi. Ale jelikož ten humor se postupem filmu vytrácel. Nechám to na lepších třech. 70%(Nejlepší je stejně scéna ve vlaku) ()

Martin741

Poslusne hlasim je proste kultovy film s genialnym Hrusinskym na cele. Kultova komedia so vsetkymi atributmi, ktore sa mi vybavia p ri komedii. 95 % ()

kaposlav

Slabšie 3*, ale pre starší ročník filmu prižmúrim očko. Ťažko mi je to zrovnávať s filmom Dobrý voják Švejk z roku 1956, keď si toho moc nepamätám. ()

Petoss1

Poslušně hlásim pokračovanie legendy ktoré je lepšie ako jeho predchodca. Švejk je kráľ ! nadporučík Lukáš: Vy dobytku. Cožpak se vás nezbavím. Který blbec vás sem zase poslal? Josef Švejk: Poslušně hlásím, pan Oberst. 92 % ()

Attta

Pokračování "nesmrtelného" Švejka s sebou přineslo opět zaručenou zábavu a kvalitu! Nepřekonatelné! ()