„Poslušně hlásím, že jsem opět zde!“ – tak se vám znovu představí Josef Švejk. Setkáte se s ním při cestě na frontu i přímo v bojové linii. Můžete sledovat slavné Švejkovy vlakové příhody na jeho cestě k marškumpanii do Českých Budějovic, putimskou anabázi a jeho odjezd na frontu. Nechybí Švejk jako falešný ruský zajatec, ani scéna, v níž je poručík Dub přistižen ve veřejném domě… Rok po velkém úspěchu Dobrého vojáka Švejka natočil režisér Karel Steklý další příhody tohoto hrdiny. Ze slavného románu Jaroslava Haška opět vybral nejcharakterističtější historky. Vedle vynikajícího Rudolfa Hrušínského v titulní roli se vám i tentokrát představí řada výborných českých herců – Svatopluk Beneš, Miloš Nedbal, Jaroslav Marvan, Jaroslav Vojta, Fanda Mrázek a František Filipovský. (Česká televize)

ArthasKarfa

Nic lepšího o první světové válce asi neexistuje. Opravdu do maličkostí vypracovaná prohnilá monarchie, kdy čeští správci veřejné správy viz. policie, armáda či soudci zcela ignorují celosvětové dění a starají se jen o své vlastní potřeby. Výborně je zde zachycena česká morálka všech účastníků na první světové válce a jejích událostí. Nejradši mám scénu z putimské policejní stanice, kde velitel Jaroslav Marvan vládne rukou opileckého vachmaistra celé obci a na popud pana rytmistra chytá podivné živly a ruské špióny. Opijí se spolu a těch vtipných hlášek z výslechu i mimo něj vám vykouzlí úsměv na tváři i po sto-padesáté. ()

Brejlil

Totéž, co první část, snad jen Švejk možná prochází jakýmsi vývojem. Konec je násilný, ale Haškův Švejk nekončí vůbec. ()

Pawlisman

I když možná i lepší než první díl, tak celkově říkám ne. Jedná se prostě o prznění knihy. Absolutní zhuštění, prachbídné přechody mezi vybranými scénami a vlastní tvúrčí činnost podprůměrná. Ten konec...? Prostě radši nic a jen knihu, než takovéto filmové ztvárnění. Ano, seriál a la cirkus Humberto - proč ne. Jistě, několik světlých bodů tento film má, ale celkově se jedná o nudu a znechucení (několik dnů po dočtení knihy). 6/10 ()

Vesecký

Druhý díl nejlepšího zpracování Švejka, v němž se herci tolik podobají Ladovým kresbám k Haškovu dílu! Budějovická anabáze, odjezd na frontu a závěrečné Švejkovo memento: "Nestřílejte, jsou tu lidi!" - To je něco geniálního. Člověk neznalý našich starých dobrých herců by si ani nepovšiml, kolik herců z 1. dílu zde hraje úplně jiné postavy (Filipovský - Bretschneider x poručík Dub, Hlinomaz - Palivec, šikovatel Vaněk, ale třeba i Eman Fiala a další z epizodních postav). A přesto to nijak nevadí. Člověk si to může přehrávat kolikrát chce a vždy tam objeví něco nového. ()

RadimFišer

Trvalo mi 11 let, než jsem měl sílu na to, abych se na film podíval celý a neusnul při tom. Musel jsem na něj získat vědomost o historických dějinách, mluvit s mnoha faráři a jejich odpůrci. Musel jsem oslavit 19 narozeniny a můj otec mi musel koupit DVD z trafiky. A po těch letech mě to vyrazilo dech. Považuji Švejka za vrcholné přenesení literárního díla do filmové podoby. Je to pro mě nejlepší počin v dějinách českého filmu. Vše ostatní pro mě tmavne v dáli, jak geniální a myšlenkově hluboký je tento prostřih života správného vojáka. Nemohu snad již více chválit, než říci, že tenhle chlap, je čech jak poleno. A pořádně sem i líbí jeho fajfka. 5 hvězdiček bez smítka pochyb. Při srovnání je lepší Dobrý voják Švejk, ale jsem na pochybách. Necháme to na stejnu. ()

Petrus1

„Poslušně hlásím, že jsem opět zde!“ No, já tu jsem teď skoro pořád, tak to není asi žádný překvapení. I když včera večer jsem tu nebyla: „Mně se stala ta nehoda, že jsem pila jedno pivo za druhým.“ „Voni se zase vyznamenali!“ Ale ještěže jsem neměla kombinaci „Rum, Kontušovka, Čert. Jeřabinka, Ořechovka, Višnovka a Vanilková.“ To bych asi vypadala, jako Pepek Vyskoč. Mee. Za zpoždění se teda omlouvám. „Napoleon se opozdil u Waterloo o pět minut a byl v hajzlu s celou slávou!“ Mám tuto druhou část o něco raději než 1.díl. Švejk je prostě klasik, kterej se s ničím nemaže: „Moc na nás neřvěte, milostivá paní, nebo vám dám přes držku!“ a celej film se vlastně jenom směju, až teda do poslední věty: „Co blázníte, vždyť jsou tady lidi!“ Z té je spíš smutno. A Balouna mi bylo líto, protože já mám taky furt hlad! A propos: „Was is das – Milacku?“ ()

zdeny99

České filmy natočené v padesátých letech jsou zpravidla totalitní sračky, geniální pohádky a pak sem tam nějaká ta výjimka. A mezi těmi pár výjimkami se nejvíce blyští dvoudílná adaptace Haškova Švejka. Jakoby už možná tehdy herci tušili, že to bude něco geniálního. Jinak si nedokáži představit, že se v těchto dvou dílech sešla téměř celá česká herecká elita v čele s Rudolfem Hrušínským v jeho jedné z nejlepších rolí. [25773. hodnocení, 305. komentář, 85%, 194. nejlepší film] ()

BeranSon

Je téměř imponující že se takto vydařilo i druhé pokračování. Nemůžu sám posoudit zda li více nebo méně, pro mě malinko méně. Nebudu se opakovat, Hrušínský, Marvan, Vojta, Dvorský, Filipovský a geniální scény, které nám přinesli. -9/10- ()

gombarix

Po nedávném dalším zhlédnutí musím říct, že Marvan a jiní (Vojta!) samozřejmě vynikajcí, ovšem nejpůsobivější výstup tady má Růžek. Ta cynická dekadence vládnoucí na štábu kousek od fronty jde na dřeň. A ze Švejka se zde stává postava skutečně nelidská. Škoda že to Hašek nedopsal, ale i ten "utnutý" konec má své kouzlo a symboliku. Koneckonců, dost lidí tu válku zažilo přesně takhle. ()