„Poslušně hlásím, že jsem opět zde!“ – tak se vám znovu představí Josef Švejk. Setkáte se s ním při cestě na frontu i přímo v bojové linii. Můžete sledovat slavné Švejkovy vlakové příhody na jeho cestě k marškumpanii do Českých Budějovic, putimskou anabázi a jeho odjezd na frontu. Nechybí Švejk jako falešný ruský zajatec, ani scéna, v níž je poručík Dub přistižen ve veřejném domě… Rok po velkém úspěchu Dobrého vojáka Švejka natočil režisér Karel Steklý další příhody tohoto hrdiny. Ze slavného románu Jaroslava Haška opět vybral nejcharakterističtější historky. Vedle vynikajícího Rudolfa Hrušínského v titulní roli se vám i tentokrát představí řada výborných českých herců – Svatopluk Beneš, Miloš Nedbal, Jaroslav Marvan, Jaroslav Vojta, Fanda Mrázek a František Filipovský. (Česká televize)

Holly_Molly

Švejk aka generátor random mouder na každou pitchovinu co kdo řekne, v příjemně nadčasový a stále aktuální satyrický komedii s fantastickym castingem! To platí pro oba Hrušinskýho díly jen s tim rozdílem, že dvojka je zábavnější. :-) ()

LEOM

Dokonalost, životní role Hrušínského i když se hodně snažil tak takovou už nikdy neměl. Poslušně hlásím u mě vede ještě o jednu hvězdu nad Osudy ale bohužel nejde tak zůstaneme u pěti. ()

chemik11

Neuvěřitelný film, ani po miliontém zkouknutí neomrzí. Supr komedie, hlášky, skvělé scénky, prostě paráda. Jeden z nejlepších českých filmů, opravdu! ()

rottencom

Kolik známe pokračování, které předčily první díl? Už jenom záběry z putimské strážnice by stačily na absolutní bombu:)!! ()

kubyczech

Poslušně hlásím, že se mi stala právě ta nehoda, kdy jsem pil jedno pivo za druhým a vlak mi ujel .. :) to nepotřebuje komentář ... pro mě zde nejlepší Marvan co kdy byl ... tady mi sedí jak prdel na hrnec ()

xmarco

Troska slabsie ako prvy diel ale ako som spomenul tam, Svejkovi - Hrusinskemu a jeho zzitiu sa s rolou menej sko 5 dat nemozem ()

jlevcik

Nebudu se zde rozplývat, jak skvělý Švejk je. Všichni to víme. Tento film je skvělou vizitkou české kinematografie. ()

kinoholik

Hodnotu Haškova Švejka doceňuji až s rostoucími zkušenostmi. Tento "druhý díl" je slabší než "jednička" Dobrý voják Švejk, děj není tak plynulý, je to spíš sekvence epizod, ale pořád je to na 5 hvězd. ()

Sadova302b50

Druhý díl svým adaptačním stylem navazuje na první, ale k dobrému mu přidává především kouzelný výkon představitelů četnické stanice, včetně skvělého Jaroslava Marvana. 91% ()

Beliel

Pokračovaní podle mého gusta. Opět skvělé hlášky, famózní Hrušinský a neméně skvělý Marvan. Dokonalost jako první díl. Hejtman na stanici : „Rum, kontušovka, slivovice, čert. Třešnovka, višňovka, ořechovka a vanilkovááá! Přijít ožralý! Nechat se přivézt na vozíku jako zvíře! Z vás bude mít pan rytmistr Koenig radost! Zavřete ho - až zčerná!” :-D :-D :-D ()

Lucinek

Poklad české kinematografie a jeden z nejlepších snímků v dějinách vůbec. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě geniální knižní předloha a v neposlední řadě i zástup českých HERCŮ ze staré gardy v čele s panem Rudolfem Hrušínským. ()

Josef.Svejk

V 50. letech se nedá najít film, který by nebyl prolezlý stalinistickou propagandou. Bohužel to platí i tomhle pojetí Švejka. Jak mám Haškovy romány a povídky rád, a jak se mi líbí Rudolf Hrusinsky, nemůžu si pomoct, protože ze scénáře čiší komunistická propaganda. Co takhle nový Švejk osvobozený od doby stalinismu? ()