„Poslušně hlásím, že jsem opět zde!“ – tak se vám znovu představí Josef Švejk. Setkáte se s ním při cestě na frontu i přímo v bojové linii. Můžete sledovat slavné Švejkovy vlakové příhody na jeho cestě k marškumpanii do Českých Budějovic, putimskou anabázi a jeho odjezd na frontu. Nechybí Švejk jako falešný ruský zajatec, ani scéna, v níž je poručík Dub přistižen ve veřejném domě… Rok po velkém úspěchu Dobrého vojáka Švejka natočil režisér Karel Steklý další příhody tohoto hrdiny. Ze slavného románu Jaroslava Haška opět vybral nejcharakterističtější historky. Vedle vynikajícího Rudolfa Hrušínského v titulní roli se vám i tentokrát představí řada výborných českých herců – Svatopluk Beneš, Miloš Nedbal, Jaroslav Marvan, Jaroslav Vojta, Fanda Mrázek a František Filipovský. (Česká televize)

Chlo0opek

Lízaný mariáš-to je taková nevinná hra, která se hraje o Vánocích... Švejk je zajímavá postavička - Hrušínským dobře zahraný. ()

Reyak

Jeden z nejlepších českých filmů. Nádherné exteriéry, které mě nikdy neomrzí a hlavně neskutečné švejkovi hlody okořeněné výrazy a chováním vedlejších postav. 5 hvězd. ()

Alister

Postava Švejka mi lezla po celé trvání filmu upřímně na nervy, zamyslel jsem se proč tomu tak je:__Švejk je nesmazatelně českým folklórem; v čítankách se můžete o Haškově díle dočíst, že je geniální satirou na rakouský militarismus, s čímž mohu jen souhlasit, ale ještě daleko více mám dojem, že je geniálním výsměchem typickému českému člověku přímo do xichtu, ovšem tato interpretace se nachází zametena pod kobercem, jak může být pokladem Národní literatury něco, co se národu vysmívá. AHA ?__ Jelikož ve Švejkovy se snoubí všechny "národní ctnosti", mezi něž neodmyslitelně patří především vychcanost a výhradně sobecký existenční zájem nesoucí se v duchu " hlavně ať mám plný břich já, třebaže na úkor ostatních"a v neposlední řadě také pacifismus, který souvisí s dvěma předešlými. Pakliže je Švejk považován za téměř národního hrdinu, svědčí to o většinovém ztotožnění se s jeho charakterem či přinejmenším s jeho akceptováním, mnohý z nás Čechů v něm nalézá charakter svůj, a díky románu Jaroslava Haška jej nalézá s hrdostí, což je jednoduše špatně, protože snad ani jedna ze Švejkových vlastností není ctností, jako spíše parodii na ní.____ Všechny ostatní postavy jsou bezezbytku pro svou bezelstnost dokonalé - částečně proto, že v celém díle mají úlohu svérázných figurek vrchní pozic, které se samo sebou parodují často samy, tedy lidí, co mají na svědomí chod celé rakouskouherské frašky , z nichž Švejk dělá pouhé šašky,a tak postrádají onen hlubší, dalo by se říci, politický smysl Švejkův.__ Naprostým vrcholem celého filmu je scéna na četnické stanici v Putimi, kde Jaroslav Marvan exceluje jako strašný pitomec, nenažranec, hrubián se sklony k cholerismu a zároveň - dle vlastního mínění - naprostý vrchol důvtipnosti,a to když se mezi sebou popere a náležitě zahrajaje "párexelánc" , máme před sebou mnohého vesnického hejska, jež se honosí metálem za neotřesitelné povědomí o kde čem, ale nikoliv o vlastní soudnosti; z vlastní neocenitelné zkušenosti, na kterou nedávám pravidelně dopustit, jelikož jsem bez jakéhokoliv ironizování milovníkem vesnické morálky, vím, že každá vesnice má kupříkladu svého odborníka na právo, tedy právníka, který obvykle je obvykle civilním povoláním traktorista tamního bývalého JZD, avšak svým naprosto neotřesitelným vystupováním, pramenícím z vlastního pevného povědomí o sobě, jakožto bytosti inteligentní a moudré, je vždy připraven poučit a naprosto odzbrojit veškeré ozazenstvo scházivší se pravidelně o každé sobotě v místech Výboru: sláva tobě milovníku vědění!___ Protože Švejk je naprostým sabotérem všeho, co bylo malým českým človíčkem podvolením se vyšší moci, je ve svém vzdoru živelně podporován každým "krajánkem", který skrze knihu rád přívítá ve svém srdci "zlatého čekého chlapce", jehož statusem bezezbytku je. Moudrý mezi hlupáky a blázny.__ Charakterizují opravdu Švejkovské rysy náš národ ? Pakliže ano, neměli bychom se červenat ? A do jaké míry je to dílem Jaroslava Haška ? Opisoval realitu nebo jí svým dílem teprve utvořil ? Ne, Švejk pro mne není hrdinou, ale nejškodlivější postavou české literatury vůbec. Přesto mám knihy i filmy rád, byly utvářeny perem mistrů. () (méně) (více)

ricky4

Slabší odvar jedničky, pořád ale královská zábava podpořena precizním scénářem a vynikajícími hereckými výkony. Pan Hrušínský je velkej borec a má můj zasloužený obdiv. 80% ()

P@\/EL

Druhé pokračování adaptace Haškova literárního díla na mě působilo ucelenějším dojmem. Opět je zde řada vynikajících hlášek a komických situací, kterým jsem se s chutí zasmál. Líbí se mi hlavně první dvě třetiny filmu, kdy je Švejk na cestách, v závěru filmu možná trochu dochází dech, nicméně scéna, kdy se Švejk převleče za ruského vojáka, je jak blesk z čistého nebe (samozřejmě že z toho komického). ()

Sibork

Stále mne zaráží, jak se český národ v tomto filmu vidí. Rádoby intelektuální humor, kdy Švejk není tak blbý, jak vypadá, je skutečně k pláči. Obávám se, že kdybych se podíval na filmovou podobu Čekání na Godota, tak se u toho nasměju víc. Celkově ta filozofie kolem švejkovství mi je dosti proti srsti a nezachrání to ani obtloustlý Hrušínský. ()

codyak

95 minut bez slabého místečka. Absolutní filmová genialita... A mlčej babo nebo je nechám zavřít! My dobře víme, že jejich syn je pytlák ;) ()

asdfasdf

Musím říct, že toto byl sice po humorové stránce o něco slabší díl než první, ale i přesto dokázal velice dobře pobavit. Sice v některých momentech vůbec nechápete, proč ten Švejk dělá takové hovadiny, ale co se dá dělat... Oproti prvnímu dílu se mě taky zdá, že je daleko víc skvělých hlášek, které většina novodobých filmů již nabídnou nemůže. ()

pájap

Ta část v Putimi je herecký koncert....ale celý film super.pro galadriel...ty to nechápeš.protoze jsi nikdy nebyla na vojně .a tudíž nechápeš,jak se Hašek geniálně vysmívá válce a armádnímu bordelu...to nic.protoze jsi holka.zase já třeba neumím vyšívat....😂😂😂😂😂 ()

Nataniel73

"Poslušně hlásim, že jsem opět zde." Kto by si neobľúbil prostoduchého a mierumilovného dobrého vojáka Švejka majstrovsky zahraného Rudolfom Hrušínskym (až sa nechce veriť, že máme pred sebou o cca 20 rokov staršieho študenta Vaňka). Trochu nám pribral, osprostel, ale hlášky dáva jednu za druhou aby sa divák ani na chvíľu nenudil. "Sám na sobě pozoruju, že jsem malinko slabomyslnej hlavně takhle k večeru." Dobrák, ktorého nikto nechápe a ktorý sa s prvou svetovou vojnou vysporiadal svojsky a s nadhľadom. Páčia sa mi aj herecké výkony Marvana, Nedbala a Filipovského a myslím, že všetci traja tu potvrdili svoju hereckú extra triedu. Humor, ktorý sa tvoril v 50-tych rokoch minulého storočia mi je omnoho bližší ako ten, ktorý sa tvorí v súčasnosti. Pre mňa podobná klasika ako Bol raz jeden kráľ, či Cisárov pekár...80% ()

soukyd33

No a opět klasika. Snad všichni jsou tu opilý. 😀 Ale k filmu to dokonale sedí. Je to zásadní vůl! 😂 "Já jdu do Budějic" 😀 Páni herci, a hlavní hrdina je TOP. 👍😀 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Hombre8

V mládí mi to typické české švejkovství bylo dosti proti srsti. Čím je člověk starší, tím je mi bližší. Asi už z toho píva blbnu jako Josef. Jasná je jedna věc. Po tandemu Steklý+Hrušínský už nikdy nebude mít smysl, aby se tuhle věc někdo pokusil natočit znovu. Taky se o to, pokud vím, nikdo ani za posledních bezmála sedmdesát let ani nepokusil. ()