Nejsem si úplně jistá, co napsat jako komentář k tomuto filmu. Nese v sobě ducha doby, což ho činí jedním z nejzajímavějších "dokumentů", co jsem o daném tématu viděla. Co bych ale napsala jako komentář právě k tématu, to vím moc přesně, ale nemůžu být tak sprostá. Asi jenom, že svině jsou i ti, kteří je vidí ve všech ostatních. Nakonec cítím ještě potřebu vyjádřit se proti myšlence vrahů a všech jejich sympatizátorů a udělám to formou slov autora, jehož jiné texty byly tak mylně vykládány: "You say you want a revolution - well you know... We all want to change the world. You tell me that it's evolution - well you know... We all want to change the world. But when you talk about destruction - don't you know you can count me out! "(30.9.2008)

Jiný pohled na Tate-LaBianca vraždy než HS z roku 2004 - a to z pohledu vyšetřování. Pokud člověk o tomto případu nikdy neslyšel, tak ho tříhodinový film ze soudní síně unudí k smrti. Protože já do této skupiny nepatřím, tak mě to bavilo a film jsem sfouknul najednou. Jediné, co mě vadilo, tak byl příšerný výběr herců, kteří se skutečným postavám vůbec nepodobali...až na Mansona - ten byl jak přes kopírák.(15.5.2013)

V rámci televizní produkce jednoznačně důstojný počin, od kterého nelze očekávat žádné explicitní krvavé scény, protože v roce natáčení byly události zobrazované ve filmu stále ještě v mělkém povědomí lidí a jakékoliv jiné pojetí než toto zobrazení vyšetřování a soudního procesu by bylo velice necitlivé. I přes přepálenou délku Helter Skelter rozhodně nenudí a nabízí pravdě údajně velmi blízké vyobrazení událostí kolem Mansonovy rodiny. A Steve Railsback je opravdu děsivý Charlie. [SITGES 2018](11.10.2018)