Kriminální drama, které brilantně splétá historická fakta s fikcí, vypráví příběh třech přátel, kteří se ocitnou uprostřed jednoho z nejvíce šokujících spiknutí v americké historii. (Falcon)

noriaki

Skvělý herec se může vzepřít špatnému scénáři, ale film samotný to nedokáže. Připadalo mi, jako kdyby David O. Russell vzal námět na lehce zamotanou kriminálku, rozepsal ho do hodinu a půl dlouhého filmu, a pak do děje nacpal další hodinu různých nesouvisejících nápadů. V průběhu zmateného příběhu se řeší snad úplně všechny motivy které kdy kinematografie zmínila - kromě nebezpečí umělé inteligence. Ale možná autor nakousl i tohle, protože se přiznám, že poslední čtvrtinu už jsem moc nevnímal. To už jsem dávno vzdal bláhovou naději, že na své čím dál urputněji pokládané otázky dostanu smysluplnou odpověd. Pochopitelně že jsem ji nedostal. ()

hanagi

Bavím se. Nejen filmem, ale vlastně i zdejším hodnocením. A jsem fakt zvědavá - půjde si Russell dál svou vlastní cestou anebo se přizpůsobí většinovému vkusu... ()

VanTom

Silně nesoustředěná "komediálně-noirová" báchorka často sklouzává do bizarní, mělké frašky, která skáče od jednoho k druhému a jejíž motiv je dlouho nejasný. Má jakýsi styl (ale jen pro ten styl) a obdivuhodně hvězdné obsazení, ovšem bez solidního základu se rychle okouká – kromě Margot Robbie, samozřejmě, na druhou stranu monotónní žlutohnědé tónování obrazu mě až iritovalo. Ve výsledku jsem byl podobně dezorientovaný, jako film sám. Slabé 3 * ()

JohnSmith

Už z traileru jsem měl trochu obavu, nicméně zkusil jsem to. Chyba. Jako klobouk dolů před obsazením, to je doslova královské. A opět klobouk dolu před Balem a jeho herectvím. Bohužel zbytek filmu vůbec nefunguje, je to nudné, divné a naprosto nezajímavé. ()

Marrdaa

Amsterdam snese srovnání se souběžně vydanou ódou na film, Babylonem. Ne kvůli Margot Robbie, která je i tady skvělá, ale kvůli zdlouhavému scénáři, kde se sice neustále něco děje, ale z celkového kontextu už Vás to vlastně ani nezajímá. Stejně tak jako v Babylonu jde o hvězdný cast, jehož potenciál nebyl využit pro nic záživného a to je podle mě škoda. Tedy alespoň ve smyslu, že film by Vám měl nabídnout buďto zábavnou nebo jinou emoci a nebo alespoň informace z historického hlediska. Tady se nestalo ani jedno, podobně jako v Babylonu. ()

V.Silver

Pokus o Wese Andersona. Nedotažený, slabý pokus. Herci byli výborní, ale pohybovali se v rámci divného scénáře a nudně natočených scén. Chyběl tomu šmrnc a naprázdno vyzněla i pointa. Velké zklamání. 45 % ()

KR4T4S

Veliké překvapení. Po zvláštním traileru jsem se bál další šílenosti jako Silver lining playbook a A.hustle. Ale je to zábavné, postavy tak akorát na hraně, není tam Bradley Cooper, ale za to mnoho fajn herců v tu větších v tu menších rolích a viděl jsem, že i (herecké) poleno se dá přejet. ()

kenkaku

Chápu, že většině diváků je to jedno, ale u mě to byla obří blikající kontrolka: tady něco smrdí. Děj filmu se opírá o skutečný pokus o převrat v USA roku 1934. Nicméně jména skutečných postav nahradil (?!). Př. Robert De Niro hraje skutečnou postavu, ale pod jiným jménem… a na konci před titulky se k tomu film hrdě přizná. Později jsem se dozvěděl, že děj filmu odpovídá historii asi tak z 10%. Ano, opakuji, jsem si jist, že většině je to jedno, ale u mě se ten film tím neskutečně shodil. Pokud by na konci nebyla ta “vysvětlování scénka”, bylo by to jiné. Prostě “volně inspirováno”. Ale takhle, si říkám sakra proč? Film jako takový je rozporuplný úplně stejně. Ta BRUTÁLNĚ dlouhá šňůra známých herců na jednom místě je něco dlouho nevídaného. Jeden by čekal pecku. No a ono nic. Je to zbytečně rozvleklé a nudné. Za sebe tedy dám ještě filmu šanci a dám 3 hvězdy. Po druhé projekci případně přehodnotím. ()

Soweek

Krom velkého balíku hollywoodských jmen tu bohužel nenajdete žádný další důvod, proč se na Amsterdam dívat. ()

sedm.1

Amsterdam pro mě představuje opravdu zvláštní filmový zážitek, se kterým nedokážu v hlavě úplně tak nějak dvakrát naložit, stejně tak jako se nedokážu ani rozhodnout, jestli mě vlastně vůbec oslovil a bavil, či to je jen nepovedená ambiciózní blbost, která se vymkla kontrole. Každopádně Amsterdam má určitě své plusy a mínusy. Za naprosto nejzásadnější pozitivum této podívané lze jednoznačně považovat casting, samozřejmě na čele s očekávaně excelujícím Christianem Balem, který si film i přes všechna ostatní velká herecká jména krade sám pro sebe, jeho výkon je zde radost sledovat, a i když opakuji, že i ostatní přítomní herci jsou skvělí a výrazní, tak on je skutečně ještě někde jinde a celý film u mě právě jen on povyšuje minimálně o jednu* výš. Když už jsem jinak zmínil herce, tak se pozastavím i u jejich postav, které lze též vesměs označit za vážně výrazné, nenudící a filmu jen prospívající. Zápletka pak zhruba tři čtvrtiny filmu docela funguje a baví, je zajímavá, neotřelá, nápaditá, nicméně právě v oné poslední čtvrtině došel tvůrcům evidentně dech, a to se týká především pointy, která mě vůbec nenadchla, navíc se onen konec už fakt táhne, postavy tam též již melou jen, aby řeč nestála, takže škoda, možná to chtělo víc prostřihat a závěr rozpohybovat a vygradovat, takže v tomto směru to má do mé úplné spokojenosti dost daleko. Amsterdam lze pak určitě označit za multižánrovou podívanou, z níž na mě nejvíce ale zapůsobily její odlehčenější scény a dialogy, naopak po dramatické stránce se nejedná zrovna o dvakrát fungující film. Chyba by byla jinak ještě určitě opomenout velmi zdařilé stylové a vizuální zpracování, které nelze nepochválit, jako kontrast pak musím na druhou stranu zmínit slabší atmosféru, která se jednoduše nezdařila. Za mě se tak ve výsledku sice jedná v mnoha ohledech o kvalitní podívanou, nicméně jako celek to úplně dobře nepůsobí, má to mnoho výkyvů, takže ve mně převažují rozpačité dojmy a hodnotím to jako pěkný průměr, což ovšem upřímně vzhledem k ambicím a možnostem nepovažuji úplně za výhru. ()

OughJay

Žánr whodunnit neboli "Kdo to udělal?" v roce 2022 vcelku rezonoval - to máte Na nože: Glass Onion, Smrt na Nilu, Vraždu v Londýně... Všechny tyhle humorný detektivky taky oplývaly dost bohatym hereckym ansámblem. O to víc mě překvapuje, že Amsterdam s Christianem Balem, Margot Robbie, Johnem Davidem Washingtonem, Anyou Taylor-Joy, Chrisem Rockem, Michaelem Shannonem, Taylor Swift, Timothym Olyphantem, Zoe Saldanou, Rami Malekem nebo Robertem De Nirem!!! zůstal prakticky bez povšimnutí. A to i co se týče hodnocení. Jasně, nepůsobí tak opulentně jako zbytek a zřejmě trochu podcenil marketing, ale tvl! Mně přitom ze všech zmíněnejch sednul asi nejvíc a i s tou atmosférou 30. let jsem si ho fakt užil. Hereckej koncert. Burt Berendsen: "You call your husband 'general'?" Mrs. Dillenbeck: "Only on the weekdays." Burt Berendsen: "What do you call him on weekends?" Mrs. Dillenbeck: "That's a very personal question." ()

Torimmer

Asi první třetina je supr. Bavili mě postavy. O. Russell je má opět zajímavé. Bavila mě jejich čistota, jejich spontánnost, outsiderství, hravost. Film ví jak s nima pracovat, a jak se postarat, aby nám mohli furt něco nabízet vztahy mezi nimi. Ale pak se začne zaměřovat na političtější, historičtější, prostě obsáhlejší události, kdy už "nejde jenom o nás a naše osobní věci", a vlastně přijde o vyjímečnost. Postavy tak nějak ustoupí morálně jasnému příběhu, a ztrácí se kouzlo univerzálního příběhu o přátelství. Který si myslím, že to mohl utáhnout po celý film, jen kdyby třeba ten historický/krimi příběh zůstal jen na pozadí osobních příběhů postav. ()

SpaceOdyseus

Postav jak na orloji, dlouhe jak tejden pred vejplatou, ale celkem koukatelne. Skveleho Balea, znudeneho Washingtona a snazivou Robbie tu doplnuje snad kazdy hollywoodsky herec aby se sesli v podivne odvypravenem a zamotanem pribehu, ktery graduje do potencialne zajimaveho dramatu. Ale chybi tomu silny tah na branu. Potsavy putuji od certa k dablu, furt se divy, co se deje a ja ztracim pozornost. Kdybych na to nekoukal na ctyrikrat, tak to snad nedam. ()

Nemec

Tak tenhle film byl pro mě hned po The Menu nejočekávanější film. Můj postup v tomto případě je, že o tom nic nezjišťuji a chci jít bez jakékoliv vědomosti o čem to vlastně je. Už jsem to viděl asi čtyřikrát a baví mě to stále. Rozhodně to není film pro všechny a mě to nějak zázračně sedlo. A chápu že se to někomu nemusí líbit, ale ten film je tak neinvazivní, a tak zvláštně jemný. Neumím ten pocit popsat lépe. Prostě super a nebudu o tom víc psát, protože bych jen toho zbytečně rýpal. Chápu modrá čísla, ale za mě to je geniální. ()

Klajnik odpad!

Občas to dokázalo být vizuálně atraktivní, ale scénáristicky je to natolik zmršený, že jsem se tím bez jakéhokoliv zaujetí pronudil. Skáče to mezi žánry, ale nefunguje to ani v jednom. Nebyl jsem pobaven, napjat ani zvědavý, oč tam vlastně jde. Přehuštěný (a přesto nezajímavý) děj se ve své uspěchanosti a zmatenosti za doprovodu hromady blbých keců od známých tváří doklopítá k závěru, kterému chybí jakákoliv gradace a celé to vyčpí do prázdna. Díky za 130 minut promarněného času. Těžkej fail. Nechápu, proč do toho všechna ta herecká esa šla. Po právu propadák, který mi opět ukazuje, že nefunkční scénář nelze vyvážit ničím. ()

filipvrbik

Začátek super, plejáda hvězd je skvělá... Bohužel postupem času jsem se lehce nudil, chtělo to o půlhodinu zkrátit a bylo to bezva. Herecké výkony dobré, zápletka nakonec vcelku zajímavá, spousta povedených vtipů a narážek. Ne, že by se mi to nelíbilo, ale nuda je nuda...60% ()

bozka10

Skvelý casting a taký paškvil.Tuto nefunguje vlastne žiadna stránka filmu.Spletenec ktorý zlyháva od osvetlovača až po rejžu. ()

ink flo

Extrémně ukecaný a zbytečně komplikovaně vyprávěný, ale díky režisérovi a hereckému ansámblu se na dá koukat. Ta poťouchlost postav i děje se teda trochu kope se snahou sdělovat něco závažnějšího a nahazovat různé paralely se současnou politickou situací. ()

BOURQUE

All-Star herci a herečky, kde takmer každý je na správnej pozícii (podobne ako v American Hustle). Problém je s príbehom, ktorý chce vypadať ako neskutočne premyslený, tajomný a miestami aj tragikomický. Vo skutočnosti je to však B-čkový scenár, ktorý ako celok „funguje“ len miestami. Minimálne pochvala a jedno „Ďakujem!! patrí pre režiséra Russella a pre jeho casting team, ktorý (opäť) naverboval výnimočných hercov a herečiek do jedného spoločného filmu. Škoda, že žiadny ďalší veľký pozitívum sa už nedá povedať. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (více)