marcel5

Ani nevím, po kolikáté. Tentokrát s titulky, v původním znění v kině, mě překvapilo, jak byli titulky v kině ještě docela slušné, byť bylo v originálu slyšet dost sprostých výrazů. Český dabing tomu možná dodal ještě víc na drsnosti a vyznění. Asi nejvíce by mě potěšilo, kdyby se vybralo to nejlepší s dabingu a překladů, to by pak byla podívaná. Někdy jsem si postesknil, že dabing byl lepší, jinde zase, že to v dabingu nebylo vůbec řečeno... Nicméně, alespoň do poloviny filmu mi přišlo, kolik muselo utéct času, ale nebylo tomu tak. Prostě toho děje tam je tolik, že to vypadá, jak dlouho to netrvalo, a přitom to tak není. ()

Matteo_

Právem se jedná o naprostý kult a podle některých je Pulp Fiction tím nejlepším výtvorem od Quentina Tarantina. Já se ale zdržuji podobných stanovisek, převážně právě proto, že mé filmové srdce si získal film Hanební Pancharti. Možná mi Tarantino do Pulp Fiction obsadil Christopha Waltze, připojil bych se k ostatním ve výrocích o nejlepší ''tarantinovce''. Nicméně zůstanu při zemi a ač se jedná o pěti hvězdičkové hodnocení, pár chyb by se zde našlo, především v kameře a některém ze střihů. Ale to vem čert! Stejně se jedná o další zábavnou tarantinovku, ze které stříká akce a tempo. ()

freebob

Tarantinův opus magnum.Pulp Fiction je režijně,scenáristicky,herecky opulentní dílo a zaslouží si zato věčnou slávu. ()

macikpacik

Súhlasím naprosto s golfistom - tento film je jednoducho kultovní a nemá jedinú chybu, čo sa týka deja, logiky, kamery, obsadenia, výkonov hercov... Podľa mňa najlepší film, čo som kedy videl / a to som si ho pozrel už aspoň 10x/. Podľa mňa neprekonateľný film. Kto nevidel, ten prišiel o veľa. Dokonalé. 10+/10. ()

Morth87 odpad!

Trikrat jsem to zapnul. Trikrat jsem u toho usnul a nikdy to nedokoukal. Myslim, ze to mluvi za vse. Bylo to hrozne nudne. Beckove zpracovani. Hlasky mi neprisli vubec vtipne.. Film pro hloupesi publikum, ktere bavi natvrdle vtipy bez pointy.. 1/10… ()

gggggg

Vôbec nie zlý film, ale asi som mal až privysoké očakávania. Čo sa týka deja niečo mi tam chýbalo, niečo čo by dodalo lepší spád deju. Samozrejme je tu mnoho scén, ktoré si budem dlho pamätať a ktoré sú kultové, tak ako aj hudba, herci a scenár. ()

K1K0

Legendárna a zároveň najlepšia tarantinovka ktorá bola natočená, všetky historky v jednom filme je to niečo čo musí vidieť každý aspoň raz, pokiaľ to ešte nevidel. Jedným slovom “prvá liga” naprosto fenomenálny film. ()

moovaha

Názov tohto filmu je vo výkladovom slovníku napísaný na vyjadrenie pojmu „kultový“. Hláškami nabitý, dejovými líniami brilantne prepletený, z môjho pohľadu najlepší Tarantinov počin. Pre tínedžera kľúčový film 90. rokov, ktorému sekunduje akurát tak britský Trainspotting. Prekvapivé zvraty a nečakané situácie nenechajú zívať žiadneho diváka, ani zdravotnú sestru po nočnej šichte v nemocnici. Napriek určitému patriotizmu však musím odporučiť radšej český dabing. Aaa skoro by som zabudol na skvelý soundtrack, na základe ktorého som začal „tolerovať“ aj iné hudobné štýly, vrátane country, a to už je čo povedať. ()

Kelinej

Mix žánrů, a přitom taková pečlivá hodinářská práce. Nenapadá mě, co filmu vytknout. Tarantino na plný pecky ukazuje, jaké to je, když je vám práce zároveň koníčkem. ()

mach333

Ten hype, co se kolem tohodle filmu spustil v devadesátkách jsem moc nechápal. Teď jsem se na něj kouknul po čtvrt století a jsem z něj naprosto unešenej. Je to skvělý, chtělo to v mým případě čas. ()

PRASÁK

Americkej režisér, scénárista, herec, kameraman, střihač a producent Quentin Jerome Tarantino (nar. 27. 3. 1963) je celosvětově známej hlavně díky svejm černohumornejm gangsterkám plných násilí a zabíjení, ať už jeho filmoví hrdinové vraždí bezdůvodně anebo jde o krvavou pomstu. Točí samozřejmě rovněž osobitý snímky z dob občanský války v Americe, ze II. světový války anebo film z konce zlatý éry Hollywoodu ze závěru 60. let 20. století. Ovšem celý jeho filmařský dílo se VYZNAČUJE NOTNOU DÁVKOU ČERNÝHO HUMORU, KTEREJ NEZNÁ HRANIC! A diváky tak přivádí k výbuchům smíchu. Quentin Tarantino napsal scénář k filmu „Pulp Fiction“ v Amsterdamu v letech 1992 a 1993, kde mu s ním pomáhal americkej režisér, scénárista, kameraman, herec a producent Roger Roberts Avary (nar. 23. 8. 1965). Natáčel se od 20. září do 30. listopadu 1993 na místech jako: Los Angeles, město Glendale v Kalifornii a město Hawthorne v Kalifornii. Jeho rozpočet byl 8, 5 milionů dolarů a vydělal neuvěřitelnejch 214 milionů dolarů. Tenhle snímek jsem viděl asi nejvícekrát ze všech filmů, určitě více než stokrát a pokaždý v něm najdu něco zajímavýho, i když dialogy z „Pulp Fiction“ znám téměř nazpaměť. Vtipnejch hlášek, dialogů a poznámek je ve filmu spousta. Já bych zde uvedl jeden monolog, kterej pronáší Jules Winnfield (herec Samuel L. Jackson), kterýho doprovází do bytu mladejch týpků Vincent Vega (herec John Travolta): „Ezechiel 25-17: Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty. Neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh.“ A z jiný filmový scény tohoto snímku je známá nahrávka „Girl, You'll Be a Woman Soon“ od americký kapely Urge Overkill, která s tímto singlem slavila úspěchy v hitparádách v listopadu a v prosinci 1994. Její originál ovšem natočil americkej zpěvák Neil Diamond a ten s ní v žebříčcích zazářil v květnu 1967. Film „Pulp Fiction“ se stopáží 154 minut měl svou světovou premiéru 21. května 1994 na filmovým festivalu v Cannes, v americkejch kinech pak 14. října 1994 a v českejch kinech 13. října 1994. ()

Vader_xD

Asi neexistuje film, který by lépe definoval Tarantinovu tvorbu než právě Pulp Fiction. Tento film změnil pravidla hry na filmovém trhu a můžeme jej dnes bezpochyby označit za kultovní. Vypíchnout některou scénu z filmu je velmi těžké, protože všechny mají něco do sebe a hlášek je zde nespočet, ale třeba taneční scéna U. Thurman s J. Travoltou je opravdu něco, na co se nezapomíná. Nesmím opomenout český dabing, jenž naštěstí nebyl předabován některou z tuzemských televizí a nepadl do zapomnění, právě ten přinesl dnes již nezapomenutelné a legendární hlášky, které mezi milovníky tohoto filmu jednoduše zlidověly. Dodnes nejlepší Tarantinovo dílo, které už pravděpodobně nebude překonáno. ()

Pahro

Opravdu velké a nečekané zklamání. Hned v první scénce s mým oblíbeným Samuelem L. Jacksonem to vypadalo slibně a já se těšil až se to pořádně rozjede. Jenže bohužel nerozjelo. Neberte mě špatně, film jako takový je kvalitní, dobré hlášky, dobří herci, ale jinak je vlastně o ničem - například 25 minutová scéna s Travoltou a nesympatickou holkou, která se později předávkovala koksem byla za mě naprosto o ničem a zbytečná. Navíc zde za mě nebyl dostatek dobré akce, a ani ta atmosféra mi moc neseděla. Zatím nejvíc overrated film, který jsem kdy viděl. Hodnotím 70%. ()

HankaL

Ak by som si mala robiť takú milú ,,srandu" a zároveň najlepšie vystihnúť geniálny, kultový film Pulp Fiction, povedala by som jednoznačne toto. Predstavme si, že máme na každý pixel každého frame (rámčeka) iný význam, každý iný zmysel, tak sú premyslené tie zábery. Viac sa to už ani nedá, lebo ,,viac" už ani neexistuje. A teraz si predstavme, že by sme chceli všetky tieto detaily a referencie spočítať!  Je mi absolútne jedno, čo si o tom myslia ľudia na tomto svete a je úplne v poriadku, že toto nie je klasická filmová recenzia, ale niečo ,,osobnejšie", personalizovanejšie. Ale aj vďaka tomuto faktu (samozrejme tej prepracovanosti, geniality, kultovosti Pulp Fiction, myslím), že Quentin Tarantino je oveľa lepší človek ako ja - intelektuálne, emocionálne, spirituálne... Ale myslím si, že toto je jasné každej bytosti, ktorá kedy existovala na tejto planéte. Pri tých detailoch filmu, prajem si aby som mala eidetickú pamäť! Ale myslím si, že ich tam bolo tak veľa, že by to chcelo mať pamäť počítača alebo fotoaparátu, aby som si spomenula na ne všetky. Takýto film by nenatočil nikto iný ako Quentin Tarantino. Aj preto je tento film tak výnimočný, jedinečný, unikátny.... a všetky pozitívne prídavné mená vo všetkých jazykoch, ktoré existujú. ()

Kloboucek75 odpad!

Nejkultovnější z kultovních filmů 90. let ? Já nevím ale asi jsem koukal na jiný film nebo co . Vydržel jsem jen 40 minut a dál už jsem to pro velkou nudu nedal. Nemám rád filmy Tarantina , opak je většina na ČSFD. V každém komentáři kultovní film .... asi jste viděli málo filmů. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra