Úspěšná módní návrhářka Melanie Carmichaelová se zasnoubí se synem starostky New Yorku, který ale netuší, že jeho nová známost skrývá tajemství. Je to venkovan Jake, za nějž se Melanie provdala na střední škole. Přes veškeré snahy se jí díky Jakeově zamítavému postoji nedaří realizovat rozvodové řízení. S pevným odhodláním ukončit tento vztah jednou provždy se Melanie vydá do svého rodného městečka v Alabamě, aby donutila manžela k podepsání rozvodových papírů. Jenže změnila se nejenom Melanie. Z Jakea je najednou sympatický a oblíbený chlapík a Melanie si najednou není vůbec jistá, zda se s ním chce rozvést. Mezitím starostka, která šílí při pomyšlení, že její syn si chce vzít nějakou neznámou holku z Alabamy, začne pátrat v její minulosti. (TV Nova)

MáŠa

Taková romantická tak-trochu-komedie, na kterou se dá rozhodně dívat, ale která kvalitativně trpí dost naivním koncem. Tedy on je to takový hezký konec, jen je to všechno v takovém tom duchu, že holka na svatbě zjistí, že se vlastně nechce rozejít se svým bývalým a že její nastávající se mu vlastně nevyrovná, ten má pro její nenadálé rozhodnutí nebývalé pochopení, no a ještě bych zmínil maminku političku, která najednou udělá v naštvanosti ze sebe úplně největší mrchu. Tak takové konce prosím pěkně ne! Vše se může klidně otočit, ale takhle naivně je to možné snad jenom ve filmu. ()

Morholt

Naprosto nenáročná romantická komedie, jejíž některé aspekty našinec možná nedokáže úplně vstřebat, ale která i tak dokáže příjemným způsobem vypnout mozek a roztáhnout pusu do přiblblého výrazu. No a Reese.......ach Reese.......... . 70% ()

Lacike

Tak ani na druhý pokus ma to vôbec nebavilo. Pritom obsadenie je špičkové, ale chémia medzi Reese a ani jedným z jej dvoch nápadníkov vôbec nefunguje. Vtipné mi to tiež nepripadalo a agitka, že na vidieku je lepšie ako v zlom veľkomeste, mi už lezie na nervy. 3/10. ()

5150

Ke konci v několika momentech vyloženě trapná romantická komedie, kterou táhne Reese Witherspoon seč jí síly stačí. Patrick Dempsey bohužel pouze v dekorativní roli, může jen vzpomínat na doby (a já s ním), kdy LÁSKA NENÍ V CENĚ..)) ()

bouncer

No mě se líbila ta historka s kočkou :-) Jinak ovšem nevím, kde se ti scénáristé berou... a kde vykrádají tak nezajímavé a stokrát viděné zápletky. Reese Witherspoon se touto rolí zaškatulkovala, možná do konce kariéry, což je možná škoda...Pravá blondýnka 5 už asi takový hit nebude. ()

Dale

Z tohto filmu vyplývajú dve veci: 1. Ženy nevedia čo chcú, 2. Môžete byť dokonalý chlap bez chybičky, aj tak im to nemusí stačiť. :-) Nie príliš vydarená romantická komédia, síce koniec je dopredu jasný v každej romkom, ale tu to k nemu spelo akosi zvláštne a trošku nezmyselne. Ani Reese ma tu nebrala tak ako v iných filmoch. ()

Terez.S

Reese Witherspoon má (nejen) komediální herecký talent a na Patricka Dempseyho se dobře dívá, ale tenhle film je celkově hodně průměrný .. dívat se na to samozřejmě dá, ale není to film, na který bych se dívala, kdybych si chtěla udělat radost apod... ()

hous.enka

Komedie s Reese bývají většinou sázkou na jistotu, ale v tomhle případě mi to přišlo spíš smutný - její manžel se k ní už od začátku bavil mnohem líp než ten nový snoubenec. Nebavila jsem se, jako při jiných amerických romantických komediích. ()

Krt.Ek

Klasický průměr, film na jedno zhlédnutí, který nestojí za řeč. Zajímavosti je jen to, že jsem si potvrdil, jak sebe samu klasifikuje americká populace - bodří naivkové, kteří to nikam nikde nedotáhnou (pokud si tedy nesbalí svých pět švestek a nezamávají například své Sweet Home Alabamě šátečkem), na Jihu a egoističtí, ale úspěšní workoholici na Severu. 50% ()

Riddick77

Teda já tyhle filmy s "jižanskou" tématikou a jejich muzikou prostě miluju a vynahradí mi to i silně neoriginální příběh. 8/10 ()

Skip

Vcelku pohodová a nenáročná romantická komedie, kde jsou karty jasně rozdané. Pro klidný večer u chipsů docela dobrá volba. ()

corona

na konci nevesta pochopila že si nechce zobrať budúceho ženícha ale minulého, všetci tlieskali, začalo pršať, dvaja gayovia sa na seba významne pozreli, svadobčania sa tešili spolu ako veľká šťastná rodina a ja som pochopila že toto je skutočne veľmi zlé aj na americkú romantickú komédiu ()

Aleee89

No musím říct, že jsem čekala mnohem horší film. Příznivcem romantických komedií opravdu nejsem, Reese byla skvělá ve Walk the Line, ale jinak ji dvakrát nemiluju, takže celkem nic nehovořilo ve prospěch tohoto filmu. Ale hle, ono to zase tak špatné není. Sice nechybí trapný happyend a film "zdobí" spousta klišé, jenže jinak je to film pohodičkový, docela milý a trochu také zábavný, takže vcelku nemám nějaký pádný důvod tento snímek roztrhat, ale naopak ho ocením docela slušivou sedmdesátkou... ()

Elyssea

Nic moc komedie, vystavěná na tak příšerné zápletce, že by se scénárista měl za trest mlátit do hlavy. Celé je to ukruně předvídatelné, plné strašlivých klišé a plochých postav. Naštěstí to zachraňuje Reese Witherspoon, která komedie opravdu umí. O jejích hereckých partnerech raději nemluvím. I když musím podotknout, že je zajímavé, jak Patrick Dempsey před Chirurgy začínal. ()