Filmová komedie režiséra Jana Prušinovského (Most!, Okresní přebor) vypráví příběh dvou bratranců Romana (Kryštof Hádek) a Emila (Robin Ferro), jejichž snem je dostat se na závody Formule 1. Roman vede ušmudlaný autobazar na okraji města, má tři děti a živelnou manželku (Anna Kameníková). Emil, horlivý milovník pořádku, si piplá svou autodílnu v centru a o autech ví skoro všechno. Když jednoho dne Emil v televizní soutěži vyhraje vstupenky na Velkou cenu Španělska v Barceloně, netuší ani jeden z nich, že jejich výlet za snem se brzy změní na divokou jízdu napříč Evropou. Zvláště když se na ně nabalí Štětka (Štěpán Kozub), Romanův kamarád a místní magnet na problémy. (Falcon)

Pierre

Rád jsem viděl Daniela (a chci ho vidět časteji, jů? určitě  to není jen Tonda Blaník),  Kameníkovou a v takovém formátu určitě i Donutila. Od Hádka a Kozuba se samozřejmě člověk může spolehnout na určitý standard, i když z Kozubových loňských filmů mě zde bavil nejméně a místy mu bylo trochu hůře rozumět.  Je to můj teprve druhý celovečerní film od ceněného Prušinovského a seriálové Dobré ráno, Brno se mi líbilo přeci jen o trochu více. Zde se Prušinovský opět zaměřil  především na své milované těžké sociálně případy a ačkoliv bych  do místního prostředí bych určitě patřit nechtěl, nepůsobí tady tak odpudivě a Prušinovského se v něm podařila docela solidní atmosféra v podobě lehce undergroundové komedie, která mezi novodobými českými veselohrami bude určitě pořád patřit k tomu lepšímu, i když se nejedná o žádné veledílo.   Taková přesná trojhvězda.  Celkem  v pohodě film, i docela sranda. Jednohubka, která určitě neurazí a nezkazí den, ale má své dobré i slabší  momenty.  Dyková, Poláci a černoška otravní. Nejvíce se mi líbil pan  Holeček, jak zpíval Voda živá (:D). Pane Holeček, nechcete jet na ty závody se mnou? Ty jo Emile, já bych hrozně rád. Ale mě formule vůbec nezajimaj. ()

grogodil

Najlepší Kozub za posledné roky a zároveň za posledné roky najhorší Prušinovský. Čo v preklade znamená, že nemá človek chuť pri pohľade na toho trapného šušlavého uziapaného dementa prehodiť ovládač skrz obrazovku, no stále je Kozub ten výsostne najotravnejší, silený zbytočný člen, ktorý je ako vždy skôr na smiech, než žeby bol vtipný a stále je to on, bez koho by to klapalo lepšie a kto najviac kazí celkový dojem... A to, že to nebude v Prušinovského zlatom fonde a že očakávania boli vyššie, to zase neznamená, že by to nemalo svoje úsmevné momentky a postavičky (Dyková, Kameníková, Hádek) a nedal by sa tým stráviť aspoň jednorázovo taký nenáročný večer pri bedničke. ()

kajas

Jakmile si Prušinovský filmy píše sám, je to prostě bída. Jednou jsem se pousmála, jinak jsem byla spíše znechucená nesympatickými charaktery prakticky všech postav. Snad si brzy spravím chuť u druhé řady Brna... ()

M.i.k.e

Prušinovský tentokrát ustoupil od mixu komedie a vážnějších společenských témat, který ho zdobil předtím a přišel s odlehčenou road movie bez větších ambicí, která v určitých pasážích funguje skvěle a v některých zase vůbec. Jestli tady v něčem Prušinovský opět exceluje, pak je to osazení naprosto nesympatickými postavami, kdy není úplně jasné jestli a hlavně proč by jim měl divák fandit. Výjimkou je tu sice Ferrův Emil (protože asi jen někdo s vrozenou poruchou může být "normální" a morálně v pořádku) ale ten je zdatně vyvažován Kozubovým Štětkou, což je sebestředný idiot a hlavně Hádkovým Romanem, který je kreténem na entou a za celou dobu se vlastně ani jeden z nich nezmění a nijak neprozře (tedy pokud nepočítáme to, že na konci nechá Hádek řídit manželku) Ještě nějakou chvíli po dokoukání sem si nebyl úplně jistý jestli se mi Grand Prix líbilo, nicméně jelikož se celkem bavil a i se dost často zasmál,nakonec přihodím ještě tu chybějící půl hvězdu...70% PS : Tatiana Dyková je jako lokální fetka naprosto skvělá a za mě nejlepší figurka v celém filmu. ()

honajz2

Ne, pro mě fakt Prušinovský zůstane jen režisérem jednoho skvělého filmu a ten zbytek už asi budu ignorovat. Tady mě nalákalo hlavně zařazení mezi road movie, kterou to naštěstí opravdu je, ale jinak na to, že to má být komedie, mě tam trochu pobavily snad jen tři gagy a jinak jsem měl spíš tak trochu depku z ústředních postav, které jsou jedna nesympatičtější než druhá a se kterými trávit čas mi přišlo spíš otravné než cokoli jiného. Já vím, že Prušinovský tyhle "divné burany" má rád a točí o nich snad každý film, ale nějak mám problém si k jeho postavám najít cestu a vůbec jim něco přát nebo se prostě jen o jejich osud zajímat - pokud to teda není podané jako Kobry a užovky. Tohle má sice skvělé herecké výkony (i když teda Kozub hraje svoji roli z reklam na Fio, ale budiž, naopak takového Kryštofa Hádka jsem už dlouho neviděl tak dobře hrát), dobrý nápad a pár povedených scén (SPOILER třeba Emilovo splnění snu KONEC SPOILERU), ale jako celek jsem z toho žádný výraznější dojem neměl, funkčních vtipných scén bylo pomálu a celý ten scénář je tak laxně vykonstruovaný, že když už v něm dojde k nějakému posunu charakterů ústředních postav, stane se tak vlastně náhodou, bez většího opodstatnění. Pro vyšší hodnocení nevidím důvod, ale aspoň to nepovažuji za úplnou ztrátu času. Lepší 2* ()

William_

4/10. Kdybych zde napsal, že jsem se ničemu ve filmu nezasmál nebo že mě film ničím nezaujal a aspoň chvíli nebavil, lhal bych. Ve filmu jsou světlé chvíle, které mě jako prostého člověka co chtěl vypnout u tohoto filmu bavily. Že bych ale film musel vidět znovu, to tedy ne. Kozub v jeho klasické roli a pokud Vám ten chlápek už dlouhou dobu nesedí, od tohoto filmu dejte ruce pryč. Ostatní si jedou svojí klasiku a nikdo tak nepřekvapí/nenadchne. ()

bourec

Štěpán Kozub je bohužel v mejch očích netvárnej, šišlající pablb, kterej hraje pořád stejně. Takže filmu Grand prix, kterej natočil můj oblíbenec Průša, udělal medvědí službu. Jo, má tady asi tři vtipný chvíle, ale jinak nic. Film je asi nějakej pokus napodobit anglickou školu, ale příliš se to nedaří. Ovšem zase abych nelhal, ten film mě jako celek nenudil, takže ty tři hvězdy si obhájí. 50%. ()

cubajz

Ty postavy jsou takoví idioti, že je těžké s nima jakkoliv sympatizovat. Pár výborných scének, ale jako celek to podle mne úplně nefunguje... ()

C0r0ner

Ze začátku to vypadalo dost bídně, ale dojem se s postupem času zlepšoval, fóry byly místy docela povedené a i když mě Kozub jako obvykle sral, dalo se na zbytek ansámblu dobře dívat. Dohromady tedy žádný zázrak, ale na českou produkci nadprůměr. 70% ()

necisty

Zklamalo mě to neuvěřitelně. Jasně, nemá to tu plno procent, ale aby měl i český film 65%, to musí vypadat úplně jinak. Vtipy trapné, ženou se sice za jedním zajímavým zážitkem, ale zápletka je velmi slabá. Podle mě Kozuba kompletně nevyužili, nebo je fakt dement. Perfektní byla jen Vilhemová. ... MKUH ()

zette

Prusinovsky je muj oblibeny reziser, jeho filmy i serialy mi prisly vzdy vtipne a zabavne. Ale po "brnenskem" serialu prislo me druhe zklamani. Tak doufam, ze trochu hluche misto ma pan resiser ve sve tvorbe za sebou a zase se vrati do formy.-)?! V Grand Prix par scenek urcite pobavi, ale casem uz me to zacalo trochu nudit. Ani ten namet me vlastne dvakrat uplne nezaujal. ()

sir-dave

Sázku na trojici Prušinovský, Hádek, Kozub bych čekal skoro na jistotu, ale tady to nevyšlo. Prušinovský sepsal nudný scénář, který za mě drží jen sem tam vtipné scénky (černoška). Děj o cestě na závod formule jedna lze sledovat jedním okem. Kozub má komediální talent, hraje zase idiota, a stejně tak Hádek si odehraje své, ale nic nového co bych u těch dvou nebyl zvyklý. ()

otík

Když pominu fakt, že tuhle brutálně sprostou komedii uváděla ČT v neděli v hlavním vysílacím čase, uznávám, že jde o jeden z neskutečných filmů, do kterého se podařilo dostat snad každé sprosté slovo, sex s tlustou černoškou, jednoho autistu, který se v domácích podmínkách naučil vyměňovat gumy na formuli jedna, gangstera z JZD s polskými slouhy a Mirka Donutila jako nerudného důchodce. No není to málo. A když k tomu přidáte spoustu času pro naprosto nekorektního zloděje a hajzlíka Štěpána Kozuba, tak zaručeně nepůjde o klasickou komedii. Kdo má rád ujeté sprosté komedie s tenkou morální linkou, bude spokojen. PS: nejlepší scéna je hysterický telefonát Hádkovy manželky, to je jak ze života :-) ()

Khumbac

Taťána jako smažka super. Hádek v klidu. Ferro taky. Jediný výbuch smíchu způsobil "Vavara", kdyz zvolal: " Do pičé. " To když ujeli Kozubovi. Pak jsem usl, škoda. ()

Johnny.ARN

Pekná ukážka, že aj roadtrip sa dá spraviť vtipne, inteligentne, s myšlienkou a dobrým obsadením. Ja som sa pobavil, Kozub a zvyšok perfektní, rozumná minutáž. Čo viac si priať. 3 z 5 ()

LEGACY

Vyšlo to tak nějak na deštivou a mrazivou Sametovku. Asi nejvíc film zabilo moje očekávání, automotorová kultura, jenž neholduji, ale stále mi přijde, že zahraniční potenciál této cesty byl nenaplněn. Kupodivu mi nevadili postavy, příběh ovšem, byť propletený a zajímavý, se nemohl stát jakousi kostrou. Tato doba patří každopádně Kozubovi, hraje bravůrně. Ocenil bych také drobné detaili, které nám Čechům dělají v zahraničí potíže, jako například koupě křupínků. Počítali jste kurva, piča, doprdele? ... ()

hroubek

Čekal jsem to horší, nicméně to nemění nic na tom, že Prušinovský si zde vybral slabší chvilku. Největší problém je scénář, ale ne protože by byl špatný. Je to dáno tím, že je divný, má divně napsané postavy a celé to působí jako dva filmy v jednom. Problém je, že si Prušinovský myslí, že tohle vtipný a přitom je to trapné - 90% scén s Kozubem. Bohužel pro nás je i Robin Ferro až moc divný, a ne tím dobrým a zábavným způsobem. Ještě že film má Hádka a Kameníkovou - jejich scény a slovní výměny jsou parádní. Neříkám, že pár scén nefunguje, ale pravdou je že většina filmu je prostě divná a nezábavná. 5/10 ()