Život s Louiem (TV seriál)

Life with Louie

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA, 1995, 39x22 min

Opravdu, je to seriál se kterým jsem vyrůstal a člověku to zvedne náladu :-) Animace je prostě hezká. Myslím, že dospělého to tak nějak vrátí do dětských let a český dabing to podle mě jen vylepšil. Jediná škoda je, že od určitého dílu změnili dabéra Andyho za takového protivného.. +++++(29.2.2012)

Jeden z nejlepších seriálů dnes už pro mě mrtvé stanice Fox Kids (nyní s "cool" názvem Jetix), lepší byl snad jen pirát Jack. Na tomhle seriálu mě asi nejvíce bavily ty válečné historky Andyho Andersona a catchphrase "Já to slyšel". Mimochodem, asi vás nepřekvapí, že tohle se v současnosti už na Jetixu nevysílá jako všechny kvalitní seriály (např. Gadget, Klíšťák nebo mnou zmiňovaný Mad Jack).(3.12.2008)

Môj obľúbený detský animovaný seriál ktorý nad ostatnými ktoré vysielalo Fox Kids ( neskôr Jetix ) kvalitou jednoznačne vyčnieval. V pohode sa to dá sledovať aj keď už nie ste dieťa. V každej časti nájdete niečo poučné a postavy sú vám stále sympatické. Je krásne na akých jednoduchých veciach a situáciách tu pohľadom malého chlapca dokázali tvorcovia zdôrazniť krásy života. Nostalgická spomienka na detstvo ku ktorej sa vždy rád vrátim. Obľúbená postava – Andy Anderson(20.5.2015)

Odľahčená verzia Simpsonovcov v 60. rokoch, vhodná aj pre deti. Alebo inak, Louieho suchý humor, militaristicky založený otec ktorý ľpie na svojom starom aute a matka, ktorá všetko spraví a vždy vie poradiť. Seriál plný sarkazmu, občas šialených, no uveriteľných príhod a hlavne perfektné vyobrazenie Ameriky 60. rokov so všetkým, čo k tomu patrí.(24.6.2012)

Já ten seriál miluji bez ohledu na věk. Roztomilé příběhy malého Louieho, pocházejícího z početné rodiny, jsou neodmyslitelnou součástí mého dětství. I když více zbožňuji jeho tatínka. Andy, válečný veterán, je skvěle nadabovaný a jeho historky a hlášky jsou vynikající. Škoda, že nemůžu nikde sehnat všechny díly. Koukala bych na ně pořád dokola. S radostí bych se podívala na vánoční překvapení pro paní Stillmanovou a Andyho koledu na závěr. Lora: "Andy, volá tvoje maminka." Andy: "Řekni jí, že zahradničím. Ale v Kanadě."(3.2.2016)

• - Seriál získal dve Daytime Emmy Awards. Taktiež trikrát získal Humanitas Prize, čo bolo viac než dostal ktorýkoľvek iný animovaný seriál. (Tolf)

• - Celkovo vyšlo 6 kníh založených na jednotlivých epizódach tohto seriálu. (Tolf)

• - Louie Anderson v rozprávke a rovnako aj v reálnom živote vyrastal vo Wisconsine. (buLLiTT)