Zlodějka na útěku, Marion Crane (Anne Heche), najde útočiště v motelu spravovaném Normanem Batesem (Vince Vaughn) - mužem, jehož oběti se utkávájí s jeho tajemnou "matkou". Marion se brzy stane další obětí a její zmizení podnítí její sestru (Julianne Moore) a soukromého detektiva (William H. Macy) k okamžitému vyšetřování. Brzy oba objeví morbidní závazek Normana k jeho záhadné "matce" v Bates Motel. Režisér Gus Van Sant´s přispěl ke všem novým napínavým verzím filmu Alfréda Hitchcocka - PSYCHO. (oficiální text distributora)

Ondr@932

Některé remaky jsou opravdu úplně zbytečné ... Jako například tenhle ... Naprosto bez sebemenšího detailu zkopírované (stejná hudba, úplně stejný příběh a dokonce úplně stejná místa) jako ve filmu Psycho 1960. Čekal jsem aspoň, že Vince Vaughn jako záporák, že tam bude dělat větší problémy, ale ono opravdu úplně stejný ... Trapný a úplně zbytečně znovu natočený film. Hitchcook se musí obracet v hrobě za to jak režisér udělal znovu opět stejné psycho! :-D 40% ()

Shaleman odpad!

absolutně zbytečný film po celou jehož stopáš mě drásala myšlenka proč... někdo natočí film absolutně stejný jako slavný originál a zapomene se zamyslet nad tím proč... je originál tak geniální.a herecké kreace a obsazení vůbec - škoda komentovat, protože by to stejně nemělo smysl a nic by se nezachránilo. ()

krizi

Ne že nejsem fanoušek, ale já jsem odpůrce remaků. Postrádá to jakoukoliv originalitu. A tady se mi navíc ani původní film nějak zvlášť nelíbil... ()

strycekmaso

Hrůza!! Van Sant si přece musel uvědomit, že vyrovnat se Hitcockovu Psychu je nemožné. Jestli si toto uvědomoval tak to nemusel vůbec točit. ()

Kroup4

Zahrávat si s klasikou takového typu jako je Psycho Alfreda Hitchcocka je sebevražda,Gus Van Sant je sice zdatnej a dobrej režisér,ale tohle nemělo prostě takovou šťávu jako originál.Navíc každý zná originál a nemohl tedy nastat moment překvapení či vyděšení.Vince Vaughn nebyl tak strašidelný a šílený jako Athony Perkins a Anne Hechce není tak pěkná jak byla Janet Leigh.Navíc to barevné pojetí filmu sebralo démoničnost a strašidelnost černobílého originálu.Dvě hvězdičky za odvahu a za snahu,ale bohužel... ()

10Domik10

Absolútne nesúhlasím s tak nízkym hodnotením. Vince Vaughn to zahral výborne a kontext filmu spadal presne ako mal, pričom napätie nechýbalo aj keď pochopiteľne nemôže byť vystupňované tak ako v Psychu (1960). ()

Sammy.Boy

Hitchcockova originálu to nedosahuje ani po střenku nože, ale ani tak to není horor k zahození, minimálně díky obsazení a vypůjčenému klasickému hudebnímu podkresu. ()

Kritik.

Okay, vporiadku, fajn, vieme že ide o kultový filmík. Ale vážne by sa niekto za závesom v kúpelni schúlil do klbka a čakal na smrť? :-D Herecké výkony podpriemerné, príbeh nulový, pseudo-horor podpriemerný. ()

_aandyy_

Tahle verze Psycha podle mě není žádnou karikaturou originálu. Za prvé - je to barevné, mám ráda barvičky :D (i když ve starší verzi by mi asi nechyběly, zůstane to uchováno v čase), za druhé - Vince Vaughna mám ráda a do role mi rozhodně sedl, trochu jiný herec než Anthony Perkins, ale jako magorovi z remaku Psycha mu to extrémně sedne. Ty jeho oči, jak se úchylně dívají, tomu uvěříte kdeco... Anne Heche, myslím, že tam taky docela zapasovala, akorát mě rozptylovaly ty její přespříliš barevné "hadry" (to byly situace, za kterých mě ty barvičky příliš neoslovovaly). 5 hvězdiček to není, taky to nerežíroval mistr Hitchcock, do té jedné hvězdičky by se vlezl :) Ale nic naplat, karikatura to není, moderní, i když trochu jiné, ale přesto pořád to samé (P) (p) sycho. ()

denbrough

Ježiš, co to bylo? Hitchcock se musí obracet v hrobě... Spousta chyb, nepřesvědčivé navození psycho atmosféry, špatně obsazená drtivá většina herců... Zlatá původní verze !!!! ()

departed

Hitchcockův původní film je samozřejmě mnohem lepší. Tenhle se ho sice pevně drží a snaží se mu vyrovnat každou vteřinou, ale už nemá takový šmrnc a nejde z něj ani hrůza. Vaughn se mi na tuhle roli moc nehodil, ale pravda, že chvílemi jsem mu to i žral. Ostatní herci pak jen doplňují potřebné postavy a to docela obstojně. Přesto jsem si u toho párkrát zívl, ale Van Santova snaha tady aspoň byla. ()

dannyd14

Nechápem, čo malo toto celé znamenať, či to bol len taký výplod alebo skutočne tam bola snaha. Je to asi jeden z najhorších hororov ever, smiešne gore efekty, chabé chovania postáv (paradox, že toľko známych hercov tu vystupuje) a atmosféra taká nulová, akoby sa nič nedialo. 1* za Vincea. ()

Luki.V

Já proti tomuhle re-psychu nic nemám... bavit jsem se bavil... bohužel film nasadil někdy až zbytečně surrealistický tón... škoda... na originál stejně nidky nic mít nebude :) ()

petrik11 odpad!

Videl som to v kine. Snažilo sa to kopírovať pôvodné Psycho. No to čo bolo vtedy "dobré" tu pripadalo smiešne. Strašný remake. ()

Mr.nachos odpad!

Ne každý remake se vydaří a tenhle se zrovna nevydařil. Hitchcock se musí obracet v hrobě. Tohle je naprosto zbytečný film, který snad ani neměl spatřit světlo světa. Pusťte si radši originál z 60. let, uděláte lépe. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Fincher a Cizinci v letadle

Fincher a Cizinci v letadle

14.01.2015

Jak před 17 lety zjistil Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting), remakeovat Hitchcocka není zrovna dobrý nápad. Z jeho předělávky Psycha byl akorát velký průšvih, jemuž se nyní pokusí vyhnout David… (více)

Remake Federica Felliniho!

Remake Federica Felliniho!

23.07.2007

Kdopak že si to troufnul sáhnout na jednu z největších legend světové kinematografie? Tím pohanem je Rob Marshall (režisér veleúspěšného Chicaga) a abychom byli spravedliví, tak se jedná o remake z… (více)

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (více)