Zlodějka na útěku, Marion Crane (Anne Heche), najde útočiště v motelu spravovaném Normanem Batesem (Vince Vaughn) - mužem, jehož oběti se utkávájí s jeho tajemnou "matkou". Marion se brzy stane další obětí a její zmizení podnítí její sestru (Julianne Moore) a soukromého detektiva (William H. Macy) k okamžitému vyšetřování. Brzy oba objeví morbidní závazek Normana k jeho záhadné "matce" v Bates Motel. Režisér Gus Van Sant´s přispěl ke všem novým napínavým verzím filmu Alfréda Hitchcocka - PSYCHO. (oficiální text distributora)

Pejpr

Na novém Psychu je krásně vidět, jak vzrostla během 38 let v Americe inflace. Zatímco v roce 1960 ukradla 40 000 dolarů, za auto doplácela 700 $ a motel stál 10 $, tak v roce 1998 ukradla 400 000 $, za auto doplácela 7000 $ a motel stál 32 $. ()

J.Connor

Gusovu tvorbu mám velmi rád. Původní Psycho považuji za skvost, ale nikoli nedotknutelný. Líbily se mi i jeho nepříliš originální a kvalitní pokračování. Trailer, který jsem na film viděl kdysi v kině, mi přišel mimořádně působivý. Tím vším chci naznačit, že startovní pozice tohoto filmu u mě nebyla špatná a apriorně jsem jej určitě neodsuzoval. Nicméně toto ? Nebudu se zde rozepisovat o zbytečnosti a nefunkčnosti a za všechny vzpomenu jen scénu, kdy psychiatr Forster přijde oznámit výsledky výslechu Normana Batese. Takovou přehlídku amatérského či spíše totálně apatického herectví jsem v této lize pěkně dlouho neviděl (Mortensen, Moore). ()

SOLOM.

Podle mě jde o jeden z nejzbytečnějších remaků, jaký kdy kdo natočil. Navíc jde vlastně jen o průměrnou kopii originálů, kterému nesahá ani po kotníky. Spíše než při sledování hororového filmu jsem si připadal, jako bych měl puštěnou nějakou hororovou komedii. Po pravdě však musím říct, že kdybych nikdy neviděl originál, možná bych dal i vyšší než jen průměrných padesát procent. Ty dávám hlavně za slušně natočenou scénku ve sprše a následné kopírování vraždící scény na schodišti. 5/10 ()

Ištván87

Je to sice záběr od záběru a věta od věty natočený remake, takže by se dalo předpokládat, že bude i stejně kvalitní. Tak se na to podívejme. Atmosféra? S barvou a novým režisérem se kamsi vytratila. Napětí? Kdo zná původní Psycho, tak je mu až do pláče. Hlavní hrdina? To že je Vince Vaugn stejně vysoký jako Anthony Perkins ještě není klíč k tomu, aby hrál Normana Batese. Perkinsovi totiž nesahá jak herecky, tak celkovým charizmatem ani po tkaničky u bot. Navíc od něj tak nějak čekáme, že bude hrát zabijáka. Anthony Perkins byl bezesporu (optimálně ze strany chlapa řečeno) krasavec se sympatickým úsměvem a nebýt jeho zaškatulkování do role Normana Batese, tak se jeho kariéra mohla vyvíjet nějakou schůdnější cestou. Tenhle film je podle mě naprosté zlo. Možná to tvůrci tak nemysleli, ale už ze zásady jim víc jak 1 hvězdičku dát nemůžu. ()

JASON_X

Remake slavného Psycha se velmi povedl. Je to ten druh remakeu, který prakticky kopíruje scénu po scéně i s dialogy a hudbou a nesnaží se cokoliv přidat, ubrat nebo měnit (nebo jen nepatrně). Možná je to tak z úcty k tradici dobře, ale třeba scéna s Marion a výměnou auta je v době všelijakých centrálních počítačových registrů (které snad už v roce 1998 v USA byly) ještě méně logická, než v roce 1960, kdy byly jen papírové kartotéky. No jo, byla holt ve stresu a moc nepřemýšlela, chudinka... Ale jinak se mi nové barevné Psycho hodně líbí. I herci jsou skvělí a dobře zvolení, Vince Vaughn je pro Normana Batese typově ještě lepší volba než byl Anthony Perkins, Anne Heche je také výborná (i přes svůj prdelní sestřih), no a Moore, Mortensen, Macy i Forster samozřejmě také dobří. A jelikož v tomhle případě nejsem nijak velký staromilec originálu, nevím proč bych jeho povedený remake neocenil stejně. ()

oLí

Puvodni Psycho se mi libilo znacne, ale ohromne uchvacen z neho ( zatim ) nejsem. Tuto predelavku Hugecockova originalu vnimam jako velmi zajimave a s laskou natocenou poctu ( totozna hudba, totozne zabery kamery, zvuky, ruzne odkazy, sceny, pohyby hercu, dokonce i jejich mimika a reziserovo cameo ). I zde je strach a napeti. Libila se mi hra s barvami, Anne Heche i ten Vince Vaughn ( ktery nehraje Normana Batese ale Anthonyho Perkinse ). Julianne Moore prilis rad nemam, ale tady mi ten prsatej kostitras nastesti vubec nevadil. V tomto pripade se reziser zjevne nesnazi o prekonani cernobile klasiky z roku 1960, uz vubec ne o adaptaci knihy, kterou prave puvodni verze byla. Nikterak mi ani neprijde, ze by slo o zbytecnost typu "REC" x "QUARANTINE" ( toto srovnani me jen utvrzuje, ze na tomto novem Psychu opravdu neco je ). Ze mnoho zdejsich uzivatelu tento pocin nemile strhalo docela dobre chapu, jelikoz vsak starsi klasika i pres sve nesporne kvality neni ma srdcovka, je pro me tento snimek Guse Van Santa rozhodne nadmiru pozoruhodny zastupce remaku. ___ PS: jak tak ctu, vysoka hodnoceni na adresu teto predelavky sazeji prevazne divaci, kteri videli nejprve tento film a az pote Hitchuv original. I tak muj nazor je, ze sam o sobe neni dobry a kouzlo tohoto snimku si naplno vychutna prave ten, kdo zna original, komu se libi a kdo ho nema ve sve absolutni spicce. [7.5/10 červen 2009] ()

codeas

Trend v Hollywoodu stoupá do takových výšin, kdy producenti pošilhávají po všech úspěšných, dříve natočených filmech. Pokud je v film pouze v černobíle, dává velke plus, kdy se producenti ospravedlňují tím že při novém natočení, tak zpřístupní film větším masám což je "békovina". A tak i při důkladné snahy kopírování dílčích záběry, se znovu obrození legendy, a snažší tržby díky proslulému stejnojmenému názvu. Doufám že se tak poučili další "následovnící" při přetáčení klasických děl světové kinematografie. ()

Caelos

No nevím nevím. Některé scény mají dobře našlápnuto, ale stejně mi to celou dobu připadalo, že se dívám na komedii, ve které se ale žádná vtipná scénka nedotáhne do konce. Třeba detektiv byl vyloženě komický. Ksicht, hadry, chování, vůbec nezapadal do filmu, který se odehrává v roce 1998. Byl jako z padesátých let. Anne Heche působila místy taky komicky a u očekávané scény ve vaně jsem vyprskl smíchy, prostě jsem jí nevěřil, že je právě vražděna. Opravdu jako parodie a já jsem furt čekal na to, až tam začnou vyvádět nějaké gagy. Nicméně, do odpadu bych to neházel, kdyby neexistovalo Hitchcockovo Psycho, hodnocení by bylo o stupínek, či dva vyšší. (3/10) Proč se pořád točí remaky klasik?! Co čekají? Oskara? Českého lva?! ()

Genero

Proč někdo vezme čtyřicet let starý film, rozloží ho na atomy a potom přetočí okénko po okénku a vytvoří tak jeho přesnou kopii? Protože je zmrd. ()

5150 odpad!

Naprosto věrná a zbytečná kopie originálu, samozřejmě ve všech ohledech horší. Na tomhle žádnou poctu nevidím... Ztráta času, které dávám 0,5* pouze a jen za herce a použitou původní hudbu. ()

BoPo

Slušný remake. To nízke hodnotenie je výsledkom odporu fanúšikov pôvodného filmu v kombinácií s možno až priveľkým očakávaním tých ostatných. ()

malylada

Nechápu, jak smysl byl točit Psycho, které se snaží vykrádat naprosto vše z původní klasiky. Čekal bych, že pokud se tvůrci rozhodnou dělat remake, tak přidají něco ze škály svých nápadů a udělají zkrátka něco jinak. Bohužel, vše působí hůře, atmosféra nulová, moment překvapení nehrozí a cokoli, co má připomínat horor je procházka růžovou zahradou. Ten, kdo neviděl původní klasiku, nebude vyloženě znechucen a v zásadě se jedná o průměrný triller. Vince je výborný herec, ale tato role mu vůbec nesedla a mimo jiné, když sledujete koupelovou scénu, tak si jen říkáte, jestli to jde natočit ještě hůře…….35% ()

MrCreosote odpad!

Jde vůbec něco takového objektivně ohodnotit? Režisér ani nepotřeboval mít scénář, prostě si před natočením každé scény pustil tu samou z původního Psycha a měl vystaráno. A k té sprchové scéně - ta původní byla na svou dobu úchvatná a působivost se jí nedá upřít ani dnes (perfektní střih, využití hudby,...). Van Santovi se tuhle scénu podařilo dokonale zprznit dementním střihem (zpomalený záběr na ústa křičící oběti, prostřih na oblohu - co to má být?) a také nesympatičností hlavní hrdinky, kdy Ane Heche nesahá Janet Leighové ani po kotníky. A takový je vlastně celý film, prznění originálu. A připomínky, že kdyby neeexistovala původní verze, tak se tady budou všichni rozplývat blahem neberu, protože ta původní verze ,,bohužel" existuje a je nedostižná. Takže pane Van Sante: Jděte se laskavě bodnout, prosím! P.S Nakonec hodnotím, abych jasně vyjádřil svůj názor k tomuto ,,dílu". ()

JohnCZ

Nemám problém s remaky ve formě reimaginace starších filmů, ale úplně nechápu, co tvůrce vedlo natočit doslovný scénu po scéně okopírovaný film a ještě k tomu naprosto totožnými, v té době už brutálně zastaralými, postupy. Herecky je to sice nadupané, ale on už i ten původní scénář byl děsně basic a tady je to vidět o poznání více. A jestli něco skutečně selhalo, tak to byl casting hlavní hvězdy. Vince Vaughn tu působí spíše jako úchylný Forrest Gump než jako nesmělý Norman Bates. ()

Blofeld

V knize rozhovorů Hitchcocka a Truffauta je pasáž, v níž Hitchcock zapáleně popisuje úžasnou scénu, kterou se mu nepodařilo dát do opusu Na sever severozápadní linkou,a to z důvodu, který vzápětí vysloví Truffaut: "To je zbytečnost v ryzím stavu!" Ta scéna působila z Hitchcockova vyprávění zajímavě a dost mě mrzí, že nebyla natočena. Zbyl jen Truffautův výrok, který se právě na remake Psycha hodí daleko víc. Přesto jsem nebyl nijak naštván, navíc mě mile překvapila původní hudba, která je tu ve skvělé kondici. Herci podávají slušné výkony, hlavně Julianne Moore. Ovšem co se týče Van Santa: tento film mohl režírovat kdokoliv, kdo u sebe měl kazetu s původním filmem. Tvůrci se (krom posunutí děje do současnosti) dopustili jen málo invencí, například ve scéně druhé vraždy jsou podivně nastříhané nějaké další obrázky, snad aby to bylo znepokojivější. Jedna inovace ovšem byla dobrá - u původního snímku mě vždycky dost štvalo, že úplně poslední záběr (auto tažené z bažiny) je k filmu násilně nalepený. Tady je ta scéna o něco delší a tvoří pozadí pro závěrečné titulky, takže nepůsobí zdaleka tak nuceně. Ty tři hvězdy jsou naprosto čisté. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Fincher a Cizinci v letadle

Fincher a Cizinci v letadle

14.01.2015

Jak před 17 lety zjistil Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting), remakeovat Hitchcocka není zrovna dobrý nápad. Z jeho předělávky Psycha byl akorát velký průšvih, jemuž se nyní pokusí vyhnout David… (více)

Remake Federica Felliniho!

Remake Federica Felliniho!

23.07.2007

Kdopak že si to troufnul sáhnout na jednu z největších legend světové kinematografie? Tím pohanem je Rob Marshall (režisér veleúspěšného Chicaga) a abychom byli spravedliví, tak se jedná o remake z… (více)

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (více)