Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

• angličtina The Magic Receiver (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternativní 101 min)

Mach a Šebestová, kreslené postavičky Adolfa Borna ze seriálů, které si oblíbilo už několik generací, se rozhodnou poznat svět lidí. Kouzelné sluchátko splní i toto přání a tak se ti dva, i se psem Jonatánem, ocitnou znenadání ve vilce malého města, kde žije babička s vnukem Jakubem. Docela sami, protože Jakubovi rodiče jsou služebně v Číně. Sluchátko umí hotové zázraky, jenže to, co je v seriálu docela běžné, může mezi lidmi natropit hotový zmatek. Do školy nelze jen tak přijít, nové žáky musí někdo z dospělých přihlásit a už vůbec ji nelze nechat zmizet. Savojská královna musí opustit trůn jen proto, že si Šebestová chtěla sáhnout na její korunu a proměna lidí ve zvířata či neandrtálce budí hotové pozdvižení. Dokud je sluchátko v rukou obrýleného kluka a děvčátka s červenou mašlí, lze všechny omyly do jisté míry rychle napravit. Horší je, když se dostane do nepovolaných rukou... (oficiální text distributora)

Jackal07 odpad!

Byl jsem přinucen se dívat na cca prvních 30 minut a jediné vysvětlení je, že tvůrci největších tuzemských pecek totálně zešíleli nebo jsou senilní. Scénář je slátanina. Vedení herců je výsměch a to i takových es jako Zázvorková. Sice jsem ze Zlína, ale stydím se za to, co v posledních dekádách produkují místní ateliéry. No a jak se k tomu dostal PAN skladatel Ondřej Soukup (bez ironie), to mi hlava fakt nebere. ()

PowPow

Podobné filmy a pohádky z nedávné doby bývají hodnocené optikou dospělých, a mají zpravidla daleko nižší hodnocení, než ty staré, které si všichni pamatují ještě z dětství. Asi jsem jeden z mála, které tento film v době vzniku zastihl ještě jako dítě, a můžu s klidem říct, že jsem si ho oblíbil dokonce víc než původní seriál. Viděl jsem to mockrát a pokaždé jsem se tehdy naprosto královsky bavil. A nejen já. ()

Ruben

Dávám 1*, protože natočit film není lehký a je tam Lanďák. Zároveň ale právě přesně tohle nechápu, protože tak vypatlanej dětskej film jsem ani nečekal, že jsme kdy vůbec natočili ... ()

topol999

Tož, toto bylo hodně špatné, dokonce originální kreslené verzi nedůstojné!! Líbil se mi jen ředitel Nárožný a tatínek Jirka Lábus. ()