Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

• angličtina The Magic Receiver (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternativní 101 min)

Mach a Šebestová, kreslené postavičky Adolfa Borna ze seriálů, které si oblíbilo už několik generací, se rozhodnou poznat svět lidí. Kouzelné sluchátko splní i toto přání a tak se ti dva, i se psem Jonatánem, ocitnou znenadání ve vilce malého města, kde žije babička s vnukem Jakubem. Docela sami, protože Jakubovi rodiče jsou služebně v Číně. Sluchátko umí hotové zázraky, jenže to, co je v seriálu docela běžné, může mezi lidmi natropit hotový zmatek. Do školy nelze jen tak přijít, nové žáky musí někdo z dospělých přihlásit a už vůbec ji nelze nechat zmizet. Savojská královna musí opustit trůn jen proto, že si Šebestová chtěla sáhnout na její korunu a proměna lidí ve zvířata či neandrtálce budí hotové pozdvižení. Dokud je sluchátko v rukou obrýleného kluka a děvčátka s červenou mašlí, lze všechny omyly do jisté míry rychle napravit. Horší je, když se dostane do nepovolaných rukou... (oficiální text distributora)

mira007

Skvělý nápad zfilmovat Macha a Šebestovou skončil v šílenosti, kde pobíhá kung-fu mistr a Číňan, který není Číňan... smutná trefa vedle. ()

Greg25

V době, kdy jsem tenhle film viděla mi bylo devět let, ale ani v té době jsem nad tím nějak výrazně nejásala. A místy mi to přišlo, tak nějak pitvořící se, jako kdyby si to myslelo, že dětské publikum nemá mozek. A tak se ptám, měli tohle Janžurová, Nárožný, Zázvorková, Somr a Lábus skutečně zapotřebí??? ()

waits

Utrápená hraná verze s naprosto nezajímavým scénářem, ve které bez výjimky (!) všichni působí unaveným dojmem. Vorlíček dal všem (jinak dobrým) hercům do kafe brom, jinak si nedokážu mdlé výkony Landovského, Nárožného nebo Zázvorkové vysvětlit. Předstírám, že jsem tuhle slátaninu neviděl a nadále považuji Mach a Šebestovou za výhradně kreslené postavičky. Při poslechu duc duc verze v titulcích jsem měl sto chutí změnit tu jednu hvězdu na odpad. ()

jasanka

Uff... tak tohle mi dalo zabrat. Začátek naprosto příšerný (a vážně nechápu, proč v celém filmu působí Číňané), konec taktéž. A to mezi tím taky žádný zázrak. Myslím, že kreslený seriál by si zasloužil mnohem kvalitnější filmovou verzi. ()

zdeny99

Na přelomu tisíciletí se Mach se Šebestovou konečně dočkali hrané verze. Chopil se jí Václav Vorlíček tradičně s Milošem Macourkem a podle mě se jedná o jejich poslední koukatelný projekt. Tento hraný film je vyloženě dělaný už pro děti narozené v 90. letech. Je to o hodně modernější než samotné kreslené Večerníčky. Jsou tu mobily, kamery, reklamy, kšiltovky s týmy NHL atd. I kvůli tomu, dnes po dvaceti letech, je z filmu cítit značné retro. Co se týče příběhu, tak je podle mě parádní. Macourek s Vorlíčkem jako by byli vizionáři, že do role hlavního padoucha zasadily Vítězslava Jandáka (pozdějšího politika ČSSD) a upřímně ta role mu naprosto sedla. Stejně jako dvojrole české ženské a královny Janžurové, Jonathán Lábusovi atd. No prostě všichni herci byli skvělí, a že těch slavných jmen se tu skutečně sešla spousta. Výlet do Číny byl taktéž zdařilým tahem. Čínská zeď do filmu vnesla jistý punc orientální originality. Pro děti i pro dospělé je to podle mě vtipná rodinná komedie, na kterou se dá dívat i dnes po 20 letech. [10485. hodnocení, 247. komentář, 30%, 556. nejhorší film] ()

Elyon odpad!

Hrozná nuda a neuvěřitelná debilita. Nechápu jak to někdo mohl natočit. Kreslený seriál je mnohem, mnohem lepší. ()

MarleyCZ

Doufal jsem, že se to konečně podaří, ale bohužel zase ne. Přenést večerníček na filmové plátno se Vaclavu Vorlíčkovi moc nepovedlo. Film je nudný, nenápaditý a zbytečně natahovaný. Nemám nic k jereckému obsazení, naopak velmi jsem si užil Jiřího Lábuse v roli psa Jonatána. Celý film čerpá z jednoduchého tématu, který by se do kresleného formátu v klidu vešel do 20 minut. Ať radši zůstanou Mach a Šebestová u večerníčků :-)) 29% ()

Vakomlok

Já si stále myslím, že klasiky českého kresleného filmu by se neměly předělávat do hrané podoby. Pak to vypadá tak jak to vypadá. Hrozně. ()

Zander odpad!

Herci vypadaji jako uplni retardi,hlasi maj taky totalne vyhuleny,no hruza.Nechapu jak se to muze i tem prckum libit. ()

Blacker94 odpad!

Otřesné zprznění mé oblíbené animované klasiky. Film se snaží vymyslet nějakou skvělou moderní zápletku a přiblížit starou klasiku dnešním dětem, ale vyjdou z toho jen nekoukatelné blbosti. Nejvíc mě asi štval ten malý záporňák co se zmocnil sluchátka (už nevím jak se jmenuje), který musel být zlý za každých okolností, ale zahrát to moc neuměl. Na filmu se podle mě asi podílel nějaký číňan, protože kde by se tam vzal ten malý šikmooký tlusťoch, který hned po příchodu Macha a Šebestové do Číny uměl bezchybně česky, a jeho kamarád, čínský bojovník vypadající jako smeták? Zkrátka hrůza! ()