Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

• angličtina The Magic Receiver (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternativní 101 min)

Mach a Šebestová, kreslené postavičky Adolfa Borna ze seriálů, které si oblíbilo už několik generací, se rozhodnou poznat svět lidí. Kouzelné sluchátko splní i toto přání a tak se ti dva, i se psem Jonatánem, ocitnou znenadání ve vilce malého města, kde žije babička s vnukem Jakubem. Docela sami, protože Jakubovi rodiče jsou služebně v Číně. Sluchátko umí hotové zázraky, jenže to, co je v seriálu docela běžné, může mezi lidmi natropit hotový zmatek. Do školy nelze jen tak přijít, nové žáky musí někdo z dospělých přihlásit a už vůbec ji nelze nechat zmizet. Savojská královna musí opustit trůn jen proto, že si Šebestová chtěla sáhnout na její korunu a proměna lidí ve zvířata či neandrtálce budí hotové pozdvižení. Dokud je sluchátko v rukou obrýleného kluka a děvčátka s červenou mašlí, lze všechny omyly do jisté míry rychle napravit. Horší je, když se dostane do nepovolaných rukou... (oficiální text distributora)

aronofsky odpad!

Pan Vorlíček dokázal neuvěřitelně sprznit jeden velice pěkný seriál. Pravděpodobně by už s točením čehokoliv měl přestat. ()

fricek12 odpad!

Hrůza !! Ovšem pokud přežijete prvních cca. 71 minut, a chce to hodně silnou vůli, čeká vás ve zbývajících 23 minutách několik (alespoň trochu) vtipných scének a nesmyslnou slátaninu záběrů z Číny společně s jakýmsi poletujícím fousatým Rumcajsem vystřídá konečně i špetka jednoduchého děje. V. Vorlíček se asi na starý kolena chtěl za každou cenu podívat do Číny, tak tím nepochopitelně zaplác kus filmu a výlet si šlehnul z rozpočtu :-) ()

LOVE VOLE odpad!

Ještě, že tu máme kreslený seriál, tohle by mělo být spláchnuto do propadliště zapomenutí. Nepovedené i přes plejádu známých herců. ()

lapatata

Čím to, že herci, kteří kdysi podávali skvělé výkony (a dokonce i ve Vorlíčkových filmech), v tomto filmu působí jako totální dřeva? Třeba Iva Janžurová. O Švandové či Jandákovi nemluvím, ti neuměli hrát nikdy. ()

LucyZ odpad!

Nemožný film, který naprosto degraduje původní kreslenou předlohu. O tomhle počinu se toho moc napsat nedá, protože od první klapky až do posledního postsynchronu to byla zoufalá katastrofa, která snad nikdy v celovečerní podobě neměla vzniknout. ()

Prusovka

V určitých pasážích jsem se opravdu od srdce zasmála! Film jsem neviděla sice celý, ale jak píšu, některé scény byly velmi vydařené. ()

Terman odpad!

Nejdřív jsem si říkala, že můj negativní přístup k tomuto filmu je jen následkem toho, že u nás doma jeden čas běžel až čtyřikrát denně. Pak mi ale došlo, že kvůli tomu to opravdu není. Mach a Šebestová by měli navždy zůstat už jen kreslení. ()

wex666

No já bych to taky tak tragicky neviděl.Viděl jsem slyšel jsem a bavil jsem se.A hlavně je to pro děti a můj 5 letý synek se smál až se za břicho popadal tak co za 60% a hotovo :)A komu se to nelíbí ať si p.......pustí jiný film ne :) ()

Stupet

Tahle pohádka se mi hodně líbí, víc než kreslený originál. jen mohli zvolit jinou holčičku pro Šebestovou, protože ta, co jí hraje je strááášně nesympatická a kazí tím celý film. ()

Martin96

Jako dítě jsem to miloval. To že je to taková slátanina všech možnejch nápadů je pro dětskou fantazii velký plus. :D ()

Chlo0opek odpad!

Marně se snažím vzpomenout, proč tomu dát alespoň jednu *. Takřka všechny herecké výkony byly příšerné, děj strašný, humor žádný. Co je hezké a vtipné v kresleném podání, v tomto hraném je to právě naopak. Zkrátka ne. Když to již nikdy neuvidím, budu jen rád. ()

Tumbik

Když jsem byl malý, tak se mi to i celkem líbilo, ale ted' bohužel musím svůj názor změnit... Lábus, Zázvorková ani Nárožný tuhlectu hovadinu nezachrání ať se snaží sebevíc. ()

Standey odpad!

Nic horšího jsem snad neviděl. Tohle předčí i Babovřesky. Herecké výkony a dialogy na úrovni mateřské školy. Hloupý scénář a vlastně úplně všechno. ()