Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

• angličtina The Magic Receiver (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternativní 101 min)

Mach a Šebestová, kreslené postavičky Adolfa Borna ze seriálů, které si oblíbilo už několik generací, se rozhodnou poznat svět lidí. Kouzelné sluchátko splní i toto přání a tak se ti dva, i se psem Jonatánem, ocitnou znenadání ve vilce malého města, kde žije babička s vnukem Jakubem. Docela sami, protože Jakubovi rodiče jsou služebně v Číně. Sluchátko umí hotové zázraky, jenže to, co je v seriálu docela běžné, může mezi lidmi natropit hotový zmatek. Do školy nelze jen tak přijít, nové žáky musí někdo z dospělých přihlásit a už vůbec ji nelze nechat zmizet. Savojská královna musí opustit trůn jen proto, že si Šebestová chtěla sáhnout na její korunu a proměna lidí ve zvířata či neandrtálce budí hotové pozdvižení. Dokud je sluchátko v rukou obrýleného kluka a děvčátka s červenou mašlí, lze všechny omyly do jisté míry rychle napravit. Horší je, když se dostane do nepovolaných rukou... (oficiální text distributora)

L_O_U_S

Opravdu nepovedený film. Tím, jak se sluchátko dostává do rukou jednotlivých postav, stává se příběh stále zapletenějším. Typicky macourkovské, jenže v tomto filmu to opravdu nefunguje tak, jak by mělo, ale příliš si nedokážu vysvětlit proč. Snad je to dáno toporností a trapností některých scén (savojská královna v televizi), nevím. Nejhorší ze všeho jsou asi hlášky zestárnuvšího Jakuba. Malé děti se u toho možná budou řehtat, mně ale nezbývá než povytáhnout obočí. Ne, takhle opravdu ne. (293.) ()

CageDepp

Podle hodnocení jsem čekal něco hroznýho. A já jsem se nečekaně bavil. Objevilo se tu i dost vtipných hlášek. Bez problémů jsem to dokoukal do konce. ()

BoredSeal

Díval jsem se na to s představou, že uvidím další zpackaný porevoluční film z české provenience a pobavím se nad tou hrůzou. Techno remix hitovky z Večerníčku mě slibně naladil na blížící se terror. Jenže, trochu jsem pány Macourka a Vorlíčka v důchodovém věku podcenil. Kouzelné sluchátko je šílený mišmaš stvořený podle pravidel starších kultovních hitovek zmíněného týmu a i když mi chvílemi přišlo, že autoři vykrádají svá stará díla a děj zas tak nefungoval (nemluvě o očividném sponzorství ze strany Číny, to byla haluz!), tak tohle dílko s bohatým obsazením rozhodně nespláchnu kategorií odpad. Technická úroveň byla profi a herci dělali co mohli. Film nepřetáhl kouzlo kreslených postav Adolfa Borna a zprznil se odkaz kultovního večerníčku - no a co? Tak se dívejte na večerníček a nechoďte na film. Hraný Mach a Šebestová. Pohodový průměr - 2,5 hvězdičky. ()

lekr odpad!

Z původního slušného večerníčků neuvěřitelně trapná komedie snažící se smýchat snad všechny filmové žánry. Vhodné opravdu jen pro děti. O Vorlíčkovi jsem si myslel že je celkem slušnej režisér ale hodně jsem se v něm spletl....jeden z nejhorších českých filmů vůbec!! ()

Martin741 odpad!

Kto tuzi hrabat sa vo vykale a zaroven tuzi pom rozbore fyzikalno chemickych vlastnosti vykalu, moze kludne vypisovat komentare, ake dlhe chce. Mne sa to hnusi osobne. 0 % ()

MartinNDL

I když se jedná o jeden z nejhorších českých filmů, nemám to srdce dát odpad něčemu, kde vystupuje malej asijskej chlapeček, kterej pochopitelně umí bojový umění a jde ruku v ruce (doslova) po chodníku se svou oživlou asi arabskou (?) akční figurkou. A ten tlustej chlapeček je záporák rozměru Arnieho v T2. Must watch guilty pleasure. ()

rakovnik odpad!

Nevěřím, že pan Vorlíček tak klesl, ale bohužel pokles svých kvalit už i potvrdil. Zábava na nule, hloupý scénář, příšerné "herecké" výkony dětí, celkový dojem, jako by byl film z počátku devadesátých let. Je mi líto hereckých legend, které asi netušily, jaký bude výsledek jejich snažení. Hraní Mach a Šebestová u mě propadli. Líbí se takové "umění" alespoň maličkým dětem? Edit 2019: Ano, našemu prckovi se to líbí, takže děkuji panu Vorlíčkovi alespoň za to. ()

MarekT

Zdejší hodnocení jsou dost odsuzující, ovšem já si myslím, že převést na širokoúhlé plátno animovanou klasiku se i v naší kotlině povedlo celkem přijatelně. Klidně bych dal i větší počet hvězdiček, nicméně spojení s čínským partnerem není zrovna nejrozumnější, dost to filmu ubližuje. ()

Martrix

Člověk až nevěřícně žasne, jak je možné, že i když se na živáku podíleli všichni tvůrci animovaného seriálu, přesto se jeho duch vytratil, jeho postavy jsou protivné a nesympatické a děj je trapně nezajimavý. Zápletka o zneužití kouzelného předmětu spolužákem darebákem, fungovala v Arabele, Létajícím Čestmírovi...ale tady i přes solidního minipadoucha...tady moc ne. Přestože jde z filmu cítit práce kouzelníka Vorlíčka, tohle se vůbec nepovedlo. ()

zette

Jak mam rad Macha s Sebestovou a Vorlicka, tak v tomto hranem slozeni to fakt nejde. Vlastne jen diky me oblibe k nim z detstvi nedavam odpad. Nekoukatelne, nebavi to ani deti-tedy alespon to moje.-). ()

moviefilm

Bolo to podpriemerné, no ked to porovnám s českými filmami posledných rokov (česť výnimkám), tak to nebolo až také hrozné.A efekty boli (na český film) vynikajúce (Mach a Sebestová vyliezajú z televízora...).No musím povedať, že som sa v deji trochu strácal.Kopa zbytočných dejových línii, ktoré nakoniec "vyvrcholia" v príliš unáhlenom závere. Ale ako rozprávka to vôbec nie je také hrozné.70%... ()