Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

Brano

Asi by som sa len opakoval. Rozhodne najlepšia Československa rozprávka, ktorá cez sviatky nesmie chýbať v našich TV. Pekný a originálny dej, krásna hudba a výborný herci. Akurát po tých rokoch mi to už príde trochu opozerané. (MÔJ JUBILEJNÝ TISÍCI KOMENT NA CSFD :) ()

mrclTV

Nikdy, ani keď som bol sopľavý štupel, som nebol rozprávkový typ. Jediných pár rozprávok som strpel tradične počas Vianoc. A z nich sa mi najviac páčil Mrázik a trochu som toleroval aj Popolušku. S odstupom času sa mi hodnotenie mení. Mrázik ustupuje zo svoho piedestálu a naopak, Popoluška pomaly ide vyššie. Momentálne sú na rovnakej úrovni. A ako to bude ďalej? Uvidíme, možno po najbližšom Vianočnom repete opäť prehodnotím....(ale stále sa mi zdá Popoluška aj na pomery rozprávok veľmi "hlúpa" a jednoduchá - škaredé káčatko, princ, jedna párty, happy end - rozprávková rozprávka) ()

johnny01

Úžasná hudba s krásným prostředím nemůže zakrýt mnohé velmi nudné scény (učení), které snižují úroveň filmu. ()

PlayEasy

Libuška je ta nejpopelčtější Popelka, ta nejprinceznější princezna a nejkrásnější pohádková postava v té nejmilejší a vůbec nejlepší pohádce všech dob. Inu, Vánoce bez " Tří oříšků" jsou již mnoho let jako chléb bez másla! 100% ()

DeDanu

Bez Popelky ztělesňované paní Libuškou a celé této nádherné pohádky by to nebyly ty pravé Vánoce. "Říkám ti, poď dolů!" "Poď ty nahoru!" ()

PAVLIS

Přijde mi skoro až neuvěřitelné, že z tak jednoduchoučké pohádky, sázející vše na jedno klíčové setkání na plese, se vyklubala klasika žánru, která stále dokáže na konci vyvolat ten pohádkový pocit: A jestli nezemřeli, žijí šťastně až dodnes. Přičítám to hlavně výborné hudbě, pár srandičkám (Droběna zabila) a hercům. Obzvlášť dvacetiletá Šafránková je tu prostě dokonalá. ()

ostravak30

Řeknu to takhle, celou pohádku jsem poprvé shlédl až letos. Myslím, že všechno kolem, co se vytvořilo vůči pohádce a to jaká legenda se s ní stala, je trochu nafouknuté. Jistě, pohádka je pohádkou v pravém slova smyslu. Jsou zde záporné postavy a dobro vítězí. Osobně vysoce hodnotím i hudbu. Jen bych řekl, že na pětasedmdesát minut filmu se tvůrci zjevně děj snaží natahovat seč můžou. Na druhé straně, L. Šafránková byla zřejmě nejkrásnější princeznou své doby a i dnes by ji jen stěží leckterá mladá diva konkurovala. Určitě se nejedná o žádné prostoduché experimentování, jako to vidíme v současnosti, ale co má být pohádkové, to i pohádkové je. A v tomto smyslu patří pohádka právem mezi ty nejlepší. Já mám ale jiné oblíbené pohádky i proto, že tato pohádka absentuje humorem, mezi mé oblíbené tedy patřit nebude. Nicméně umělecky si čtyři hvězdy zaslouží. ()

Tominni

Krásné zpracování klasické pohádky o Popelce v Česko-německé verzi. Vrchol Vorlíčkovi tvorby, nádherná Libuška Šafránková a k tomu hudba od Karla Svobody, tady se zkrátka potkalo všechno, co k dobré pohádce má patřit a po právu následuje plné hodnocení. ()

Fajt

Pohádka je to fantastická, pouze je škoda, že nikde není zmínka o princovo dabérovi Petru Svojtkovi, že vlastně uchránil pohádku od trapného a směšného hlasu P. Trávníčka. ()

adamix

Keď niekto spomenie bratov Čechov, jednoznačne ma napadnú tieto tri slová: paštika, Gott a Popelka (alebo ako našinci zvyknú hovoriť - Popoluška). Čarokrásne majstrovské dielo nie len tu zo strednej Európy, ale aj z celého sveta všeobecne. Príjemnú atmosféru dotvárajú česko - nemeckí herci na čele so Šafránkovej usmiatou tváričkou, tématická hudba, rozprávkové prostredie a nádherný happyend. ()

Pitryx

Je to krásná pohádka, ale zas tak nic zvláštního nebo extra na ni nevidím. Nekoukám každý rok, ale po asi deseti letech jsem neodolal a pustil. Jo, potěšilo, pobavilo, ale zase dalších deset let nemusím. Nejvíce pobavily chyby. Tedy hlavně zápisy o nich. Doporučuji k přečtení. ()

petrik11 odpad!

Toto si nič iné ako odpad nezaslúži. Malo to byť pre deti, ale tu nefungujú žiadne kúzla, triky, nie je tu nič mystické. Je to celé umelé, bez farbí, vôní, no proste nič. Plytký príbeh. Hlavní predstavitelia, doslova tragédi. ()

dejv01

Moje nejoblíbenější vánoční pohádka s Libuškou Šafránkovou a Trávníčkem. Říkejte si co chcete, ale všichni nám musejí toto dílo závidět. Krásná zimní krajina, kostýmy, herci a všechno. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování