Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

thunnus

Klasická česká pohádka se skvělou Libuší Šafránkovou v hlavní roli, které solidně sekunduje Pavel Trávníček. Spolupráce s Němci se v tomto případě vyplatila :-) ()

Janko_Vlyrd

Krásny film, ktorý je pre Vianoce ako stvorený. Krásna nezabudnuteľná hudba, všetci herci sem presne sadnú, skvelé zimné prostredie proste asi najlepšia rozprávka na Vianočne príležitosti. Proste nemám k tomu čo viac povedať. ()

chalp

Klasika žánru, pri ktorej by som určite spracovanie nevyzdvihoval, ale v rámci českej kinematografie znesiteľné. ()

Emzet

Já na české pohádky moc nejsem, ale na druhou stranu...Na to, že Trávníčka od srdce nesnáším, že už jsem ten film viděl milionkrát, že v soundtracku je onen příšerný "Ptáček"...mě tento snímek pořád docela baví. Klobouk dolů. ()

TheGunner

Já prožívám úplně obráceny pocity, jak Gemini. Když jsem byl malej, miloval jsem tuhle pohádku, bohužel postupem času ji začínám čím dál víc nenávidět. Zřejmě jsem už moc "přepopelkován", každé Vánoce pořád to stejny. Takhle to zachraňuje aspoň Božský Kája na konci:) Neručím za to, že příští rok hodnocení opět neklesne. ()

kubyno

Pohádkový sen většiny malých dětí, nejinak tomu bylo více méně i u mě - jedna z nejkvalitnějších českých pohádek (tohoto typu). ()

Hepy13

Vánoce + Popelka = Nemůžu u televize nikdy chybět! Libuška je kouzelná, oříšky jsou kouzelný a tahle pohádka jakbysmet. Václav Vorlíček natočil nejkrásnější pohádku všech dob. NEPŘEKONATELNÉ! ()

Annette17

I když je to tradiční česká pohádka, nemůžu si pomoct, prostě se mi nelíbí. A je to hlavně proto, že pokaždé, když se na ni dívám, vidím v tom lacinou kopii klasické disneyovky. ()

IvcaSammet

Pohádka mého dětství ... Každý víkend musela Popelka jet povinně z videokazety, jinak to prostě nešlo. Libuška byla samozřejmě mým vzorem a Pavel Trávníček v roli prince byl ten úplně první herec, do kterého jsem se zamilovala ... Tři oříšky pro Popelku je opravdu jedna z nejlepších českých pohádek, která byla kdy natočena. I přesto, že je to pohádka, člověk se na ni může dívat opravdu každý rok a nikdy ho neomrzí! ()

Lilloos

Asi by se nějaké mouchy našly, ale větší klasiku a pohádkový vzor si ani neumím představit. A to pro mě ani není samotná Popelka hlavním lákadlem, na plné čářě vítězí sympatický princ a čarovná hudba. ()

Vesecký

Konečně jsem se odhodlal ještě jednou shlédnout film, který kdysi získal z podivných příčin od televizních diváků titul nejlepší filmová komedie všech dob. Především mám pocit, že tu z pohádky Boženy Němcové nic nezůstalo. Přiběh byl zkrácen a podstsatně změněn, asi tak, aby vyhovoval vkusu německých diváků. Ponechme stranou to, že se děj odehrává v zimě, zimu a zimní záběry ve filmu nemám rád, ale to je záležitost osobní (jedna hvězdička dolů). Ve filmu je řada skriptérských chyb, zčásti popsaných v příslušném hesle Wikipedie. Kdo osedlal Juráška? Jak přišla Popelka jako lovec najednou ke krátce střiženým vlasům? Z filmu je patrné, že královský zámek byl sotva dva tři kilometry od statku, proč se tam tedy král každoročně stavěl na odpočinek? Další hvězdička dolů. Konečně nešťastná koprodukce navíc s příšernými postsynchrony, zvláště dabink krále a královny se vůbec nepodařil. Postavy vytvořené německými herci jsou tak toporné, takřka bez mimiky, že vedle nich čeští herci nevěděli, co hrát. Je to patrné i u Vladimíra Menšíka. Chybí tu šťáva trošku viditelnějšího humoru, aby film oživila. Takhle pro několikanásobné shlédnutí je to nuda. Ať si dav říká co chce, nechme se jím třeba rozcupovat (protože tohle je klasika, a ta se musí povinně líbit). Ovšem nakonec slzička ukápne, a to u mě zachránilo třetí hvězdičku. ()

petikacka

Neznám lepší filmový příběh pohádky než je tato...Prapůvod v anglosaské kultuře, která je temná avšak nakonec se dobere dobrého konce...Tohle je, ale NAŠE POPELKA, která je milá a plná humoru...Díky našim hercům, režiséru Vorlíčkovi, scenériím, počasí a hudbě je to prostě naše nej pohádka bez které si vánoce neumím představit...Za mě naprostých 100% ()

M1k9

Jedna z nejvíc ikonických českých pohádek. To asi nemá cenu někomu připomínat. Pro mě osobně nejvýraznější herecký výkon Libuše Šafránkové. To asi taky není nic překvapivého. Ale nedalo mi to. Díky všem umělcům, kteří do filmu dali něco extra. RIP 9/10    ()

Maryinka

Bezkonkurenčně nejkrásnější česká pohádka. Viděla jsem ji asi tisíckrát a stejně se mi neomrzí. Nádherná hudba, kostýmy, hlavní představitelé… a Popelka není žádná puťka, to se mi taky moc líbí. ()

nonick1

Aktuálně musím přihodit čtvrtou hvězdu, protože po opakovaném vánočním zhlédnutí je jasné, že novodobý norský remake nesahá tomu českému, padesát let starému originálu ani po paty. Ta Popelčina pohádková kukadla zůstanou prostě nepřekonatelná. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování