Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

Marys

Ja za to nemožem, ono je to pekné, milé, láskavé a romantické, no každovianočným (a niekedy aj mimo toho) vysielaním a tým, že to sestra chce vždy pozerať sa mi to jednoducho prejedlo, a už mi vobec nechutí. ()

spiritus

Těžko se o tomto pohádkovém skvostu více rozepisovat. Klasický příběh, je doplněn perfektním hereckým obsazením a krásnou hudbou, která se každému musí vrýt pod kůži. Vánoční klasika jako vyšitá. ()

Barush

Určitě nejkrášnější pohádka, která nesmí chybět o Vánocích. Pro mě to je asi tak jako bramborový salát a dárky. ()

amokey

Pokud je některá česká pohádka "nejkrásnější", tak určitě tato. Patří k Vánocům stejně jako kapr a má v sobě tu nejčistější pohádkovost. Mám ji strašně moc ráda ()

ElizabethB

Bolo to kedysi v roku 1973, ked sa pod vedenim vtedy 43-rocneho rezisera Vaclava Vorlicka, zrodila ta najkrajsia rozpravka vsetkych cias…teda aspon tych mojich...Tuto rozpravku milujem od kedy som ju ako male dievcatko videla po 1x .Pre mna sa je akym si symbolom detstva, ked sa naivne nainfikujete predstavou, ze ak sa vas zivot podoba na ten Popoluskin, tak aj tak dopadne ;) Sem-tam usmudlana od popela ;) dufate, ze kdesi daleko v zasnezenej krajine existuje princ, co si po vas pride na bielom koni…;) A tak vam tato rozpravka zprijemnuje kazdorocne Vianoce, vytvara uzasnu atmosferu a pripomina krasne roky detstva a nesplnenych nadeji…Libusa Safrankova, Peter Travnicek, Vladimir Mensik su len drobnou castou hereckej posadky, ktorej mozeme vdacit za tak neprekonatelnu rozpravku akou Tri orisky pro Popelku len mozu byt…A ja sa po tych vsetkych rokoch stale pytam…. “Kde pak ty vtacku hnizdo mas… ;)))” 10/10 ()

Blader589

Tak toto je klasická rozpravka na zimný večer.Vždy na vianoce si ju pozrem,má to drý príbeh o troch orieškoch.Na tomto filme som sa nasmial. ()

Mikeel

Nejklasičtější a nejkrásnější česká pohádka. I když zimu nesnáším, tady tak krásně dokresluje pohádkovou atmosféru, překrásná hudba Karla Svobody. Kam se na naší Popelku hrabe ta americká nána, co jezdí v dýni! ()

petrskoc

Těžko se hodnotí něco, čím byl člověk celé dětství masírován každé Vánoce, klidně i několikrát za těch pár dní naprosto povrchního konzumu stráveného před televizí. Ale přece jen... Ač je to určitě jedna z českých pohádek, které alespoň stojí za zmínku, stále je to pouze přihlouplý příběh, kde herci nemají moc co hrát, když už, tak přehrávají, emoce jsou afektované a nepřirozené, poučení či jakýkoliv přesah se smrskne na černobílý boj dobra se zlem a naivní happy end tento snímek definitivně zařazuje do kategorie děl, které po divákovi nevyžadují kdo ví jakou mozkovou aktivitu, jsou alibisticky prvoplánové a opravdu je lze ocenit jenom s nadhledem jako zábavu pro děti, které svět kolem sebe vidí zatím pouze v odstínech šedi. Vysoké hodnocení je zcela mimo mísu, pokud se máme držet určité objektivity. Lepší 3* za řemeslné zpracování, kostýmy, exteriéry, krátkou stopáž a atmosféru, která je sice skvěle vybudovaná, ale to je bohužel málo. Nemůžu se zbavit pocitu, že to mohlo dopadnout mnohem lépe, nebýt příliš prostého scénáře. Existují dospělé pohádky, které mají rozhodně co říct, a v takových superlativech se o nich nehovoří. Spousta lidí tyto vánoční "telenovely" hodnotí takto kladně pouze z jisté nostalgie. A takto by se, buďme upřímní, historie neměla překrucovat. ()

Ollie235

Vánoční pohádková klasika, které jsem se mnoho let úspěšně vyhýbal. Vždy se mi totiž dařilo chopit ovladače a přepnout bednu na nějakou jinou sváteční pakárnu, ale nakonec jsem dal Popelce šanci. S jednotlivými ústřižky jsem byl pochopitelně dobře obeznámen, ale třeba říct, že tahle pohádka funguje (jako jedna z mála) i jako celek. Ten příběh se totiž nese v tak nesmírně příjemném duchu, že je sousloví ,,pohádková atmosféra" na místě jako nikde jinde. ()

H4ku11

Okúzľujúca rozprávka, ktorú viem a Vianoce zniesť. Aj keď takéto podobné klasické odrhovačky na kilometre obchádzam. ()

laepus

Jako dítě jsem tuhle pohádku měl moc rád, ale dnes je to pro mě jedna z mnoha nedívatelných. Vše působí až přiliš uměle, Goťák je nesnesitelný a celkově ten kult, že každé Vánoce musí být Popelka mě úplně odpuzuje od toho se na to ještě někdy podívat... možná někdy v budoucnu až přijdou nějaké děti, možná :) ()

Renfield

Hlavně kvůli digitalizované verzi jsem si dal po letech další opakování. Ta vyšla na výbornou, klasická pohádka v této "nové podobě" zaujme ještě více. Snad největší rozdíl je patrný v kostýmech a zářících interiérech zámku, barvy jsou opravdu fantastické. Kameře celkově digitalizace pomohla, záběry na zimní krajinu ožily, cválání koně ve sněhu za zvuků (opět dobře slyšitelné) hudby, jsou jednoduše dokonale pohádkové. Přesto Tři oříšky nepovažuji za naši nejlepší pohádku, mám z nich pocit jakési uspěchanosti. Navíc ani herecky příliš není na co koukat, jedinou a samozřejmě zásadní výjimkou budiž Libuše Šafránková. Ostatní herci měli většinou dost málo prostoru (zase ta uspěchanost), nebo prostě nezaujali. Scéna plesu je ovšem výborná, zde funguje vše jak má, především ten humor. 70% ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování