Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

zdeny99

Vrcholné dílo české pohádkové tvorby. Vorlíčkovi se v tomto zpracování Popelky povedlo skloubit všechno, co k pohádce patří. Zasněžené pláně, líbezná hudba, výborní herci, překrásné kostýmy atd. udělalo z Tří oříšků vrcholné dílo české pohádkové tvorby. [63326. hodnocení, 900. komentář, 86%, 162. nejlepší film, 386. nejoblíbenější film] ()

Aurus odpad!

Prostě Česká filmy a pohádky jsou velké sračky. Koukal jsem 20 minut a vypnul jsem tu sračku. Postavy jsou doslova debilní,nevím kdo to může chválit. Za mě 0/10. ()

theSaint

Hudba, exteriéry, herecké výkony, kamera a přenádherná Libuška Šafránková, kterou si nelze nezamilovat. Krása. Společně s Čerty nejsou žerty naprostý vrchol pohádkové tvorby a pevný pilíř vánočních svátků. ()

mls

Legendárna česká rozprávka, ktorú musel vidieť snáď už každý, lebo raz do roka zaručene chodí. Nadpriemerné, ale stále len rozprávka. Nežral som to ani vtedy a ani teraz na tom neulietam. ()

Marsello

Snáď jediná rozprávka z kinematografie našich susedov, ktorú ja môžem pozerať dookola. Je to rozprávka môjho detstva a stále sa k nej rád vraciam. ()

jesus666

Naivná dobrá submisívna neasertívna Popoluška a jej záchranca (nadabovaný) princ, ktorý našiel pravú lásku aj keď to asi nechcel. Gýč až na zvracanie ()

tragos

Popelka beze sněhu, to je... to je jako Vánoce bez Popelky. Přes všechny problémy při natáčení se tahle koprodukce nadmíru vydařila a pan Vorlíček natočil svůj pravděpodobně nejlepší film. Mimochodem film, který je tu s námi již pětatřicet let! ()

MartinX.

Škoda, že je v Třech oříšcích použit nepříliš kvalitní barevný film, předpokládám, že východoněmecké provenience. Sníh, který tvoří kus kouzla této pohádky, je tím pádem většinou šedmodrý nebo šedozelený a celkově má filmový obraz nedostatek detailů. Hudba Karla Svobody je samozřejmě známá a oblíbená, po mém soudu zcela právem. Melodické kvality soundtracku považuji za zcela mimořádné. Jistou potíž mám jen s aranžerskou přeslazeností písně "Kdepak ty, ptáčku, hnízdo máš", i když její umístění do emocionálního klimaxu celého filmu při noční jízdě na zámecký ples je geniální a nesmírně působivé. To jsou mé snad jediné výhrady k pohádce, která je jímavá i veselá, chytrá i hravá, a - přiznám se - občas bych chtěl, aby se zastavil či vrátil čas a člověk mohl potkat 19letou Šafránkovou nebo 23letého Trávníčka, naivní, nevinné, krásné. Ale v tomhle filmu takoví jsou, tak proč si ho nepustit? ()

Loooki

Pekný film, naozaj som očarený, kostýmy sú tam úchvatné...hlavne keď ide Macocha na bál a má na hlave Rogalo...Ale je toho už dosť, každé Vianoce, zažiť to isté...na Stv dokonca niekedy aj v lete... ()

Osanos

Nejlepší a nejvipnější scény jsou ty s preceptorem (Libíček) + třemi rozvernými studenty (nejvíc perlí Jandák) ()

xavierr13

Aká krásna, klasická, romantická rozprávka.Je to jednoducho nikdy nehynúca a nestárnúca snímka. Nepoznám vo svojom okolí človeka ktorému by sa nepáčila a je mi ľúto každého dieťaťa na svete ktoré ju nevidelo. ()

mala_kea

Jak já si na ty pohádky nepotrpím. Tato je příkladem.. Pokud bych to hodnotil před 10 lety, ano, ale ted ? Budte rádi za 3. Nevidím v tom nic tak "kouzelného", aby byla v top ČSFD ()

myc-hal

Shlédl jsem během skončených Vánoc tři klasické pohádky v rychlém sledu - Popelku, S čerty nejsou žerty a Šíleně smutnou princeznu. Všechny mám moc rád, ale Popelka mi z toho tak nějak vyčnívala jako hvězda nejzářivější. Ano, určitě kvůli Libuišce, ale celá mi přišla "nejfilmovější". Krásná podívaná s klasicky pohádkovskou černou a bílou. (NB, Vánoce 2010) ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování