poster

Pět hrobů u Káhiry

 • anglický

  Five Graves to Cairo

Thriller / Válečný

USA, 1943, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  *****

  Nad mé očekávání skvělý válečný snímek, který místy inklinuje k dobrodružnějšímu a akčnějšímu žánru, podobně jako třeba Von Ryanův expres nebo Kam orli nelétají. Díky prostředí, postavám, zápletce, ale také napětí a celkové atmosféře musím hodnotit plným počtem hvězdiček. Vezmeme-li v potaz, že takto zdařilý snímek byl natočen ještě v období 2. sv. války, tak o hodnocení vůbec nemusím pochybovat.(26.10.2014)

 • zette
  ****

  Film je negativne poznamenan svym nametem, vzhledem k datu vzniku. Dialogy take nejsou tak vytribene jako pozdejsi snimky Billyho Wildera. I tak si ale Pet hrobu u Kahiry drzi vysoky standart, na ktery jsme u tohoto rezisera zvykli. Potesi Erich von Stroheim v roli Rommela ( na marsala sice moc zakulaceny )(7.11.2010)

 • zlabus
  ****

  Na svou dobu velice moderní film, ať už technickou stránku, tak i pojetím postav. Už jen fakt, že němečtí vojáci včetně maršála Rommela nejsou jednorozmězní odporní padouši je vzhledem k faktu, že film vznikal uprostřed války neuvěřitelný. Navíc se jedná o nadměrně podařený koktejl napětí a odlehčené zábavy, který ani po víc jak sedmdesáti letech nijak zásadně nezestárl. Kvalitní záležitost, které jen potvrzuje, že Billy Wilder byl doopravdy génius. 85% P.S.: Nevěřil jsem tomu, ale ta paralela s Indym tu je, fakt!(19.9.2014)

 • majo25
  ***

  Príliš odvážne zaradiť tento Wilderov film ako triler, skôr ide o klasickú špionážno-vojnový film. Solídný vojnový film, aj keď mu chýba viac dramatických prvkov, a naopak, ozvláštňuje ju komediálna postava talianského generála. Takmer celý príbeh sa odohráva iba v jednej budove a je aj dosť ukecaný. Inak, to by nehral van Eyck vo vojnovom filme, aby v ňom nebol za nacistu. Už v mladom veku ukazuje, aký charizmatický a presvedčivý herec z neho je. Výborne je zahraná aj sebavedomá postava Rommela, aj keď doplnená (tradične z pohľadu súperiacej protistrany) o dávku satiry a uštipačnosti.(9.10.2018)

 • novoten
  ***

  Vzhledem k době vzniku je určitá naivita a scénáristická roztříštěnost pochopitelná, ale přesto bych od Billyho Wildera ve válečném prostředí čekal něco rafinovanějšího a trvalejšího. Takhle totiž snaha britského desátníka slibuje něco, čeho se dočkám jen v několika zdrženlivých prostřizích. Třetí hvězdu tak navzdory jasnému zklamání zachraňuje hlavně sympaťák Farid v perfektně úslužném podání Akima Tamiroffa. 50%(23.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace