Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

swed

Crazy komedie s hodinářsky přesným timingem a perfektně vysoustruženou zápletkou. Nobody is perfect - except Billy Wilder! 10/10 ()

Herr_Flick

Já a Billy Wilder počtvrté. To nejlepší nakonec? Buď jak buď, existuje klasika, která pobaví i dneska, tahle ale nebyla až tak „Hot“, jak jsem doufal. Film jsem viděl podruhé, ale… Povrchní humor a k tomu Marylin je očividně toho všeho „plná“. Na víc, než 75% u mě nemá, třebaže má být nejlepší komedií vůbec. ()

PogoJoe

4.5/5. Kdysi jsem tenhle film viděl nadabovaný, ale v orginále: much better... Vtipná taškařice, klasika, mnohokrát napodobovaná. Jistě, dnes už nic originálního - převlečení hlavních postav za ženy, z nichž se jedna/jeden z nich zamiluje do blonďaté krásky (a že MM k nakousnutí skutečně je) + chladnokrevní gangsteři, kteří je nahánějí - ale co tento film převyšuje nad podobnými, je obsazení téměř všech rolí a roliček, zvládnutá režie schopného B. Wildera a z toho všeho plynoucí neopakovatelné kouzlo a atmosféra, do které se vždy rád vrátím... Nobody is perfect :-) -> tohle zakončení je IMO jedno z nejlepších a nejvtipnějších ve filmové historii. ()

Lucjen

Nenapadlo by ma, že sa zasmejem pri komédii, kde sa dvaja chlapi prezliekajú za ženy...a nezasmiala som sa iba raz. Už by som mala prestať spochybňovať Wildera - čohokoľvek sa chytí, nemôže to byť zlé. Marilyn bola naozaj krásna, ale mňa najviac bavil Jack...tak ako vždy. Ten chlapík ma vie dojať ako alkoholik v dráme a rozosmiať v komédii prezlečený za ženu. Ako inak by ste nazvali herecký um? ;) ()

Blackhand47

Nevím zda je horší ten catcalling nebo zlatokopectví... ale asi to bude na stejno. Z počátku jsem se vcelku nudil, ale když se muži převlékli za ženy, pár vtípků se tu našlo. Závěrečná scéna taky celkem povedená. Ale jinak tu máme podvody, lhaní a imbecilitu nejvyšší úrovně. A to já prostě nesnesu. Dobová komediální gangsterka je to asi slušná, ale můj vkus to nijak nenaplňuje. Herecké výkony ale byly dobré, abych ocenil alespoň něco. Hodnocení: 60 % ()

L_O_U_S

Mám rád, když komedie nestárne a jejímu humoru se dá zasmát i po všech těch letech. Ne o každé se to dá říct. Navíc je tahle z muzikantského prostředí, které je mi blízké. „Doneste mi frťana.“ „Lituji. U nás podáváme pouze kávu. Skotská káva, kanadská káva, režná káva…“ (38.) ()

Skip

Skvělá komedie s výbornou dvojicí Lemmon - Curtis. A kdyby se někomu něco nezdálo, tak vězte, že "nikdo není dokonalý": ()

Aleee89

Můžu si ze svého seznamu plného filmů, které prostě musím vidět, zase jeden odškrtnout. Někdo to rád horké je klasika nejen mezi komediemi, ale taky mezi filmem jako takovým. S Marilyn jsem na plátně zatím neměla až takovou čest, neříkám, že není špatná, ale spíše na mě působila jako taková ta herečka, kde je důležitější vzhled a ne talent. To ale nic nemění na tom, že toto je vtipný, sarkastický a šťavnatý film, který si člověk prostě musí užít. Kousky obou pánů/dam jsou úžasné, všechno to má šmrnc, lehkost. Není to tuctový film, na který po chvíli zapomenete, ale dvouhodinová jízda, ve které si budete libovat. ()

Petfruf

V tomhle případě nemůžu nic vytknout a jen se bavit... MM jako hloupoučká zpěvačka, vydávající se za štěstím s dívčí kapelou, jejíž cestu protne komická dvojka dívek (Curtis/Lemmon). Sic jednoduchý příběh, avšak nabitý humorem, je prostě legendou. Když je mi špatně není nic lepšího, než si pustit tuto komedii.. ()

GILLWANDER

Tak toto nemalo chybu. Takú spanilú jazdu si nepamätám už dlho. Obidvaja herci to na pľaci poriadne roztočili. A to, že im to v dámskych šatách pristalo niet pochýb. Toľko humorne zvládnutých scén sa proste nevidí každý deň. Čerešnička na torte je bez pochýb Marilyn, ktorá zažiarila a prispela k úspechu celého filmu. Jedna z mojich najobľúbenejších komédií všetkých čias... ()

Lauri

Pravá hollywoodská komedie ze "zlaté éry" s výborným hereckým obsazením, brilantními vtipy a komickými situacemi, které jen těžko najdeme v "komediích" dnešní doby. Velmi mě mrzí, že se takové filmy již nenatáčí, a i přesto, že kvůli konci nedávám plný počet, zastávám názor, že jedná o krásné dílo, které stojí za to obdivovat. EDIT: Potřebovala jsem něco přes 3 roky, abych mohla snímek patřičně ocenit.. V lednu 2016 dávám plný počet bodů... Velmi zaslouženě :) ()

fmash

Měl jsem to léta zasuté v paměti jako pradávný hollywoodský trhák, který se mi kdysi líbil. Ale kdo ví, jak by to bylo teď... No a tak teď jsem zjistil, že je to pořád příjemná zábava. ()

dyfur

1000-komentár:Jedna z tých mála amerických komédii,ktoré boli uvádzané v časoch Československej socialistickej republiky.Hrala tam tragicky zomretá herečka,poukázaná nezamestnanosť v kapitalizme,zločinnosť-mafiáni,ideologická nezávadnosť.Napriek tomu tieto atribúty si nikto nevšimal a skvele sa bavil .Trio M.Monroe-ová :) ,J.Lemmon,T.Curtis pod vedením B.Wildera sa vyborne doplňajú a napriek -na tú dobu dlhej minutáži filmu (komédie sa natáčali tak do 90 minút trvania)-rychlo čas úbúdal a smeroval k vcelku dobrému -dnes už legendárnemu-záveru. Videl som iste aspoň 100 krát ..............pozn:vynikajúci český dabing žiaľ nie je v edicii blu-ray - nejaký blbec to nechal predabovať a "odpáral" kopec vtipu z vynikajúcej komédie. ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu