Dramatická cesta slavné německé vzducholodi přes oceán. V roce 1937 americká vědma předpoví katastrofu německé lodi Hindenburg a pošle svůj dopis na německé velvyslanectví. Nacistická propaganda však chce dál demonstrovat sílu budoucí všemocné německé říše. Proto s obrovskou vzducholodí Hindenburg vyšle z Frankfurtu zároveň také muže z rozvědky. Ten má zajistit bezpečnost letu i všech cestujících. Brzy se mu skutečně podaří na vzducholodi odhalit sabotáž. Vzhledem k nepředvídaným okolnostem při přistání se mu ale nepodaří katastrofě zabránit… Výpravný film, který získal zvláštní Cenu Akademie za nejlepší vizuální efekty a zvuk, se inspiroval známou tragickou událostí a využívá archivní materiály z cesty vzducholodi Zeppelin LZ-129. (Česká televize)

padlar

Do vzducholodi, ve které se izoluje i kovový konec hole, aby nedošlo k výbuchu, bych měl asi problém nastoupit. Ale na druhou stranu, ten luxus pro pasažéry... No nic. Film se mi líbil, jen škoda poslední černobílé části - samotného zničení vzducholodi, kdy si tvůrci vypomohli zřejmě skutečnými záběry jejího zničení. ()

DJ Laky

Film Příběh vzducholodi Hindenburg se mi hodně líbil. Mělto to perfektní příběh a herecké výkony taky velmi dobrý. Na tu dobu podle mě slušnej film. Ten konec jsem nečekal. Dávám za film 90%. ()

drkaldj

Zručný režisér Robert Wise by dokázal natočit snad cokoliv. I toto pro mě na první pohled nezajímavé téma dokázal uchopit za správný konec. K tomu mu jistě  dopomohl i dost slušný scénář. Škoda že takové řemeslné filmy jsou dnes už vzácné. ()

ORi_SV

Tento snímek se dá hodnotit v podstatě dvěma různými pohledy (které spolu nejdou ruku v ruce) a mohou si dokonce i protiřečit. 1) Na jednu stranu tu máme tak trochu (trochu dost!) politickou stránku věci filmu, která snadno ovlivní objektivní úsudek, i když tento fašistický symbol megalomanství, okázalosti a nabubřelého ega nacistů za to úplně až tak nemůže, je prostě chtě-nechtě spojen s nacistickým režimem a vznikem druhé světové války, která sebrala několik desítek milionů životů. A to může být první problém během hodnocení filmu... Nacisté totiž odmítali připustit, že jejich kus dokonalosti mohl mít "technickou závadu", a scénárista Gidding přesně na tuto verzi hraje. Vymyšlená (avšak i přesto pravděpodobná) verze sabotáže se tak může jevit dost asympaticky (až averzně) pro mnohé diváky. A tak je tu prostě film, který v podstatě očišťuje nacisty a už z principu se může spoustě lidem protivit. Scény jsou mnohdy táhlé, akce (až do pádu) pomalá, a to celé podkopává nohy relativně zajímavému ději. Ve výsledku pak (ač dechberoucí) prolínání autentických záběrů celkem zklame, protože filmové pojetí tragédie mohlo stát na tu dobu i za to. V tomto ohledu by to bylo asi na 50%. 2) Na stranu druhou tu máme naprosto fascinující létající stroj obřích rozměrů, s tehdy nevídaným technickým řešením "kajuty", plný luxusu, který byl symbolem a pýchou moderního transatlantického letectví, který je ztvárněn ve filmu s (na 70. léta) dokonalým zvukem, efekty a několika pozoruhodnými hereckými výkony. Autentické záběry na konci pak dokonale sednou do scén a divák tu legendární zkázu prostě hltá a hltá a hltá a on by tomu člověk snad dal i plný počet. Takže si vyberte... jakým okem se na to budete dívat vy? ()

milos.bradik

Poměrně zajímavé zpracování, které se kupodivu, na to že jde o film USA, dost drží skutečných faktů. Motiv sabotáže patří dosud k možným příčinám havárie. Filmu hodně pomohli i kvalitní herecké výkony, hlavně představitele hlavní role. Velmi dobrých 70 %. ()