Živý terč

Psychopatický zabiják Emil Fouchon se svou bandou za tučnou odměnu organizují pro zvrhlé zbohatlíky lov na člověka. Protože pečlivě vybírané oběti jsou většinou bezdomovci, kteří nemají žádné příbuzné, běží "obchod" poměrně hladce. Komplikace začnou v okamžiku, kdy se objeví právnička Natasha Binderová, která hledá otce, jenž byl jednou z posledních obětí lovu. Fouchonovi zabijáci by si jistě s takovou komplikací snadno poradili, kdyby se neobjevil námořník Chance Boudreaux. Je mistrem bojových umění a bývalým příslušníkem elitní jednotky. Je však bez peněz a nutně potřebuje práci. Nechá se Natashou najmout, aby pátral po jejím zmizelém otci. Brzy se dostane gangu zabijáků na stopu. Netrvá dlouho a dojde k první divoké přestřelce. Její obětí se stane několik vrahů a policistka Carmine Mitchellová, která Natashe a Chancemu pomáhala při pátrání. Chance s Natashou uprchne do blízkých lesů ke svému strýci Douveemu. V patách jim jsou Fouchon a jeho muži, motivováni velkou finanční odměnou za zabití Chance. Kruh kolem pronásledovaného se pomalu uzavírá. (TV Nova)

Mark1983

V těchto letech Van Damma moc nemusím,jelikož jeho poslední lepší role zatím byla v Postradatelných ,jinak natáčí většinou filmy nemastné a neslané.Přesto tento film podle mého názoru je docela dobře zpracovaný,což byla jedna z lepších Van Dammových rolí. ()

Pythonator

Typická béčková capina s Van Dammen. Tentokrát ovšem ochucená režií Johna Woo, takže se neubráníme spoustě spomaleným záběrům a nějaký ten holub taky nechybí. Nemůžu zapomenout na šílenou scénu, kdy Van Damme omráčí karate úderem chudáka gumového chřestýše, ukousne mu chudákovi chřestidlo a pak toho chudáka nebohého narafičí na strom, aby uštknul do hlavy jednoho ze záporáků. To se chřestýšovi zajisté podaří, přestože neměl kus ocasu a přestože chřestýši neumí lozit po stromech a už vůbec nemají zapotřebí z těch stromů na někoho útočit. Tolik asi k nejdebilnější scéně tohoto filmu. Jinak ale celkem zábavné akční béčko co nenudí. Dlouhovlasý Van Damme je frajer. Butler je neskutečně sexy, obzvláště ve zpomalených záběrech. Arnold Vosloo a Lance Henriksen jsou dokonalí charismatičtí záporáci, kteří dávají filmu ještě větší koule. ()

jenspifa

Top 5 of Jean-Claude Van Damme. Tohle je na 2.příčce. nebudu to rozpytvávat. Charismatičtější charakter JCVD neztvárnil, a už taky nikdy neztvární, asi jako Slyho Marion Cobretti. A celkově pecka akční nářez se vším všudy, kde pan Woo řádí v plné síle! Miluju to! A Lance Henriksen? Netřeba komentovat :-) Miluju to a nechapu zdejší hodnocení. Potom, co jsme jako malý byli nabažený krvavých Sportů, Kickboxerů &Jiných různých karate tigerů, Byl Hard Target jako spása, tak tu neplačte kluci :-) 80% ()

Snakefinger

Protože jsem fanda John Woo, který i s tím nejpitomějším námětem umí dělat vizuální zázraky a z těch nejtopornějších herců udělat plnohodnotné figury na filmové šachovnici, tak prostě čtyři hvězdy. Vizuální akční orgie. To jednoznačně. ()

zanvalzans

Dal by som o hviezdu viac.John Woo je výborným režisérom,ale odrádza ma dosť častá prestrelka,ktorá nevypadá realne.Vypálené strelivo vyzerá ako smiešny novoročný ohňostroj.Ako točiace sa prskavky po záručnej lehote.A tá továreň uprostred bažín a ešte na výrobu akýchsi smiešnych panákov...no toto? ()

fricek12

Velmi dobrý námět, který by se dal mistrovsky rozvinout v oscarový film. Van Damme z toho však udělá jen průměrnou parodii na Žhavé výstřely, když například holou rukou zboxuje hada do rypáku. Celou tuto jednoduchou frašku doplňuje čarokrásná, neznámá Yancy Butler, které je pro tento film škoda. ()

Bogrant

Totálny akčný úlet, ktorý sa John Woo nesnažil nijak skrotiť, ba naopak mu dodal ešte viac dravosti, občasnej irónie, štipku zábavy a kopu skvelej akcie. A ''lietajúci'' Van Damme to má absolútne na háku, iba aby cool vyzeral. Nebyť už príliš prepáleného záveru, bolo by to za štyri hviezdy. ()

Peddro

Jeden lepších filmů, které lze s Van Damme vidět a hlavně v dětství mě celkem bavil. Nicméně mám rád propracovanost do hloubky, takže scénárista měl vědět, že chřestýši nežijí na stromech..:-) ()

VashCZ

Uprimne co se mi nejvice na tomto filmu byla Natasha, prenadherna. Ale jinac jako film na pomezi Acka a Bcka prakticky bez vtipu. Smysl to semtam i davalo. Emoce nejake byly, hlavni postavy castecne vykreslene taky. Jako celek se na to dalo divat, ale rozebrane, je to prumernakovy film. Ano, efektnost pana JCvD nebyla mala 🙂. ()

Bobeš14

Tímto filmem pro mně skončila van Dammova karierá(tím myslím že to byl jeho poslední dobrý,ano čtete správně,dobrý snímek).Woova režije,vlasatý Jean-Claude a výborná ústřední dvojice padouchů dělají z živého terče opravdu solidní akčnák z let devadesátých. ()

sun.eagle

Zřejmě nejlepší film s JCVD. Woo je mistr co se týče akce a tenhle film budiž důkazem. Scénáž hraje podružnou roli, prim je akce. A je se na co dívat, hlavně závěrečná Střílečka s velkým S je pastva pro oči. Navíc charizmatičtí dva hlavní padouši, co víc si od filmu tohohle typu přát. Navíc tohle zarověn poslední film van Dammeho který je koukatelný, zlatá era 80 let byla v době vzniku filmu nenávratně pryč a tohle byl poslední vzdech, pak už to co natočil je totálně o ničem. ()

bocy

Výborný film, hoci má na dnešnú dobu už viac-menej patetické prvky a trochu nereálne scény, ale aj tak je fajn :-) ()

deep blue

„Budró, Budró, Budró... ...zdá se, že tvůj přítel tady buduje nové vchody“. Přestože ze sympatií k práci Johna Woo mě asi vyléčil Nicolas Cage a jeho patetické kreace ve Face Off, definitivně pak nejspíš MI2 a zpomalené záběry mě už asi moc neberou – nic to nemění na tom, že Živý terč je podle mě jeden z nejlepších čistě akčních filmů vůbec (a těch překvapivě moc není). Kupodivu mi ani nevadí, že tam Woo opakuje nápady z Hard Boiled a chvílemi až moc používá ty svoje ohňostroje - ve finále je to dokonce výtvarné. Henriksen je správnej hlavní záporák („Bože, proč nešel na ryby!“), hrající i na klavír a Vosloo zajímavej hlavní pěšák. Kromě výtvarnosti zpomalených záběrů (to salto s brokovnicí a vruty, doprovázené výbuchem obří masky...Aleš Valenta by nevěřil!) je zajímavá i „zbraňovost“ filmu – těžké používání brokových střel, frekventované nabíjení, stříbrné Beretty s prodlouženými zásobníky, objeví se i Valmet M78 (ta zbraň s tou zvláštní pažbou z Komanda), zajímavá jednoranná pistole hlavního záporáka a finální rozšroubování granátu (hops!..skoro to zvládnul, ten pacholek). A při tom všem má film i sociální přesah – například od jeho shlédnutí občas i v reálném životě použiju něco jako myšlenku (ve filmu větu), z českého dabingu: „zpevníme, zavážeme“. Podle mě jeden z nejlepších filmů JCVD, a rozhodně ne béčko. ()

Masinfira

Jasně, tenhle film má mouchy... jako třeba to, že prakticky cokoliv, do čeho se vystřelí tak trochu vybuchuje, to, že JCVD má vždy pistoli alespoň an 100 nábojů, které vždy vystřílí do jedné osoby a kdyby náhodou ta osoba ještě nechtěla chcípnout, tak jí kopne do hlavy... přes kritiku jsema byl ale nalepenej na obrazovce a čekal na to, jak sundá dalšího hajzla. Prostě fajnovej akční snímek, kterej má spád, zajímavou myšlenku a dobré efekty. ()

Awesomer

Já jsem milovník akčních filmů, nicméně to je něco tak neskutečně hloupého... Vrcholem prostoduchého scénáře je ujíždějící dědula na koni, co střílí po týpcích s kalachama šípy, s milimetrovou přesností... ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley