Živý terč

Psychopatický zabiják Emil Fouchon se svou bandou za tučnou odměnu organizují pro zvrhlé zbohatlíky lov na člověka. Protože pečlivě vybírané oběti jsou většinou bezdomovci, kteří nemají žádné příbuzné, běží "obchod" poměrně hladce. Komplikace začnou v okamžiku, kdy se objeví právnička Natasha Binderová, která hledá otce, jenž byl jednou z posledních obětí lovu. Fouchonovi zabijáci by si jistě s takovou komplikací snadno poradili, kdyby se neobjevil námořník Chance Boudreaux. Je mistrem bojových umění a bývalým příslušníkem elitní jednotky. Je však bez peněz a nutně potřebuje práci. Nechá se Natashou najmout, aby pátral po jejím zmizelém otci. Brzy se dostane gangu zabijáků na stopu. Netrvá dlouho a dojde k první divoké přestřelce. Její obětí se stane několik vrahů a policistka Carmine Mitchellová, která Natashe a Chancemu pomáhala při pátrání. Chance s Natashou uprchne do blízkých lesů ke svému strýci Douveemu. V patách jim jsou Fouchon a jeho muži, motivováni velkou finanční odměnou za zabití Chance. Kruh kolem pronásledovaného se pomalu uzavírá. (TV Nova)

Besyn

Jeden z nejlepších filmů s Van-Dammem,což však neznamená,že je to kdovíjak slavné.Nato,že je to od Johna Woo,který těsně předtím točil v Honkongu jen samé pecky,je to až prachsprostě rutinní.Škoda. ()

illy.cz

Na to že tam hraje ten belgičan, je to prostě bomba. Samozřejmě hlavní podíl na tom má mistr Woo a dokonalé akční scény. Jenom mě trochu štvalo, že asi 3/4 filmu bylo zpomalených. Spolu s Univerzálním Vojákem je to určitě nejlepší Jeanův film. ()

Stefan_M

No náhodou je to celkom pozerateľné. A po 15. rokoch mi to pripomína mladé časy. Len by to ešte chcelo simultánny preklad :o) Ale aj napriek tomu 4* nedám. ()

asfalt

Réžiu síce pochváliť môžem, avšak scenár je strašný. Tie akčné scénu sú neskutočne nerealistické, čo samozrejme v mnohých akčných filmoch, no tu mi to bohužiaľ až príliš vadilo. A po ďalšie Van Dammeho som nikdy nemal rád. ()

Kingjiri

"Chudí se taky někdy nudí." Nepřílíš výraznej akční snímek s podivnym střihem, hudbou a nudnejma zpomalovačkama. Alespoň, že se dostane na pár povedených hlášek a nějakou solidní akci (viz "poslední lov"). Co ještě snímek hodně zachraňovalo byl Lance Henriksen v roli záporáka. Celou dobu jsem přemýšlel nad dvěma hvězdama, ale za slušnej akční závěr nakonec přihazuju ještě jednu slabší. Stravitelná akční jednohubka, což je při zvážení skutečnosti, že hlavní roli ztvárnil Van Damme, vlastně docela dobrej výsledek. ()

Stíba

No, na jednu stranu v tom vidíte klasické béčko poplatné své době, na druhou ale vidíte i zručnou režii, zajímavou práci s kamerou a slušný akčňák s dobrým tempem. Van Damme s dlouhými vlasy je pak takovou perličkou na závěr stejně jako krásná Yancy Butler. ()

kubal18

Celkem dobrý nápad, ale trestuhodně nevyužitý. Moje hodnocení o jednu celou * snížila scéna, kdy Chance neohroženě pěstí uzemní hada mírumilovně visícího z větve. ()

haWranka

Tohle byl jeden z nejvtipnějších filmů, jakej jsem kdy viděla. Byla jsem ochotná přehlídnout klišovitý scény (skoro všechny), ty příšerný zpomalený záběry, fakt, že ani jeden z hlavních představitelů se neobtěžoval hrát, dokonce i vlasy J-C. Ale ty bojový scény? První uchechtnutí mi uteklo hned při úvodní záchraně milé Natashi, potom následovaly další a další, ale když Jean-Claude zneškodnil hada, to už jsem fakt padla smíchy... ()

Armin82

Živý terč,je už podle mě trošku jinej level, než standartní belgičanovo béčko...tohle je víc...zajímavej námět o lovu na lidi a docela dobře akčně provedeno...Henriksen a Vosloo tomu přidali šťávu,nicméně to šroubování granátu na konci,to byl výplod někoho s hodně vykolejenou myslí... 99,9% všech lidí na světě,by ten granát radši zahodilo,ale John Woo nebo kdo,snídali asi vtipnou kaši říznutou drcenýma brufenama...každopádně jeden z nejlepších filmů ,,Žána Klóda,, --->80% ()

danny_21

Asisjská Holubice obsadila belgickou Roznožku s touhou zavzpomínat na časy Yun-Fat Chowa. No ale moc se mu nepřiblížil, přesto alespoň John dokázal pozvednul tohle dílko o ukousnuté chřestýšovo chřestítko nad Jeanův standart díky prošpikování svými typickými akčními bulled timy, létajícími kaskadéry, bílými opeřenci a sedícím záporákem Lancem. FACEOFF přesto zůstal nejlepším Hollywoodským filmem šibala Wooa - 60 % ()

rublik05

Předně musím uznat, že Živý terč je ve své podstatě ohromná blbost, která má však tu výhodu, že v ní hraje dlouhovlasý Van Damme ve své vrcholné formě, kdy rozdává rány a kopy na potkání, kouše hady a střílí jak o závod. Po akční stránce naprostá spokojenost, akce je dost a je poměrně dobře natočená. Povedli se i řádně slizcí a děsiví zaporáci. Příběh je takový jednodušší, nicméně funguje, takže i v tomto ohledu žádná hrůza. Za mě slušné akční béčko, typická „vandammeovka“. 7/10. ()

Nix

Vlasatý Van Damme budí zvědavost. Film už ale tolik ne, není to nic extra, je to škoda, protože vidět kombinaci JCVD a Woo se jen tak nevidí. Čekal jsem daleko více, ale bohužel bych si raději taky nechal ukousnout hlavu. ()

messi@h

Bohužel tím nejhorším na Hard Target je John Woo, i když to může znít dost překvapivě. První polovina filmu byla ještě docela slušné guilty pleasure pro milovníky akčních snímků a já se chystal v hodnocení nasázet nostalgické 3 až 4 hvězdy. Holubice všude možně mi sice přišly celkem zbytečné, ale tím mě Woo ještě neštval. Ovšem nesnesitelné bylo "vyvrcholení filmu" závěrečnou přestřelkou ve staré tovární hale. Neustálé zpomalovačky, postava JCVD překonává překážky zásadně pouze gymnastickými přeskoky v přemetech a vývrtkách a do každého úplně zbytečně vystřílí minimálně 10-15 střel (napsal bych "do každého vyprázdní zásobníky", to by ale jeho zásobníky nesměly být bezedné) a nemyslně ho ještě dodělá kopem z otočky. Do toho příšerným způsobem přehrává Lance Henriksen (kterého mám jinak rád a pod vedením dobrých režisérů umí zahrát výborně) - a opět všude poletují holubice. A všechna ta nucená snaha o efektní podívanou dohromady působila neuvěřitelně hloupě a opravdu mě iritovala. Takže ze 4 hvězd moje hodnocení rychle sklouzlo na 2 a kdyby celý film vypadal takhle, nezasloužil by si nic jiného než odpad. P.S. To jsem ještě zapomněl zmínit, že v závěru chybí i naprosto elementární schopnost udržet návaznost děje - hlavní ženská hrdinka je poslána pro šerifa, aby o několik střihů později bojovala po boku JCVD, jako kdyby nikdy nikam neodjela... ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley