Slow Horses

• Velká Británie Slow Horses
Velká Británie, (2022–2024), 18 h 3 min (Minutáž: 40–53 min)

Tvůrci:

Will Smith

Předloha:

Mick Herron (kniha)

Gary Oldman, Jack Lowden, Kristin Scott Thomas, Rosalind Eleazar, Saskia Reeves, Christopher Chung, Aimee-Ffion Edwards, Kadiff Kirwan, Freddie Fox (více)

Série(4) / Epizody(24)

Táto dôvtipná špionážna dráma sleduje nefunkčný tím agentov MI5 a ich nepríjemného šéfa, známeho Jacksona Lamba, ktorí sa pohybujú v podfukoch špionážneho sveta, aby ochránili Anglicko pred zlovestnými silami. (Apple TV+)

melmoth

Prvé dva diely Slow Horses adekvátne nastavia tempo, predstavia charaktery a rozdajú karty. Je u toho nadpriemerná výprava, priemerná technická stránka a charizmatické obsadenie, ktorému bez debaty kraľuje (čo sa dalo čakať) Gary Oldman. Seriál ma tým pádom ako diváka nestráca a moja zvedavosť, ako sa linky budú odvíjať ďalej, je nemalá. Dajte novinke Apple TV+ šancu. P.S.: Producenti projektu očividne veria – podľa imdb.com je už potvrdená druhá séria. Viac tu ()

fhe_verdict

Len centimetre chybali k tomu, aby som tomu dal 5*. Tu jednu hviezdu som odobral (serial jiste promine) za logicke chyby v scenari a trosku rozpravkovy koniec. Ale inak... Gary Oldman v seriali absolutne sefuje. Cynizmus, sarkazmus a anglicky humor v tom najlepsom ako ho pozname. Zaroven splneny bobrik za twisty v seriali. V spravnom spionaznom diele cely cas nikto nesmie vediet ci je dobry skutocne dobry a z hajzla sa nakoniec nestane ten kto poda pomocnu ruku. Strhujuco natocene akcne sceny vtahuju do deja. Takmer uplne bez filozofujucich scen, davajucich priestor sa na hlboke zamyslenie. Sleduj, bav sa, tlieskaj. .................................................Moscow rules: Watch your back. London rules: Cover your ass............................................... P.S. MI5 ako organizacia ludi z tych spravnych rodin by neposlala do Slough house vnuka tak vysoko postaveneho cloveka. Lahko a bezbolestne by sa s Riverom dohodla, aby znepokojujuce informacie zahrabal na dno najhlbsieho suflika a pritom krasne postupoval na kariernom rebriku v slapajach svojho deda. Ale to filozofujem ja :) ()

dominic_joel

…môj zápis č.14: Po dlhej odsúvania som si tento mini-seriál konečne zapol a získal si ma najmä tým, že som ho nevypol pred koncom prvej epizódy, ako tomu bolo u posledných XY pokusov o dobrý seriálový zážitok. Nie, že by ma Slow Horses vtiahli do deja, zamiloval som si postavy a po konci epizódy lačnel hneď nedočkavo po ďalšej - to ozaj nie. Nie na 100%, tak na 50% možno. Postavy toho v sebe priveľmi nemajú, ale ťahajú ich sympatický herci. Gary Oldman je vždy dobrý, avšak aj tu cítiť, že ktosi iný by si so zaujímavým námetom na inak sucho vykresleného “vedúceho oddelenia” neporadil a nedal mu život. Prvá epizóda je skvelým nábojom pre začiatok, u ktorej už na konci viete, že “toto bolo len intro” a od druhej Vás to chytí za gule! Ibaže nie… Seriál rovnako ako človek bez kondičky (teda ako napríklad ja) sa rozbehne a po chvíli stratí dych. Takže si dá pauzu, postaví sa na nohy, odhodláva sa rozuťekať, potom aj chvíľu beží - a znovu dookola. Najhoršie je na tom posledná epizóda, kde zmysel pre réžiu zmizol úplne a finálna konfrontácia je ako čistá improvizácia hercov z amatérskeho divadla. Tým nechcem však kritizovať ich, ale scenár - keďže tam chovanie postáv, motanie sa po okolí finálnej lokácie a trochu zmena správania ozaj nemá priveľmi hlavu ani pätu. Pôvodne som sa čudoval, že autorom scenára je trochu iný Will Smith, avšak po pozretí prvej série som sa nechal vyviesť z omylu. Ako veľké plus seriálu beriem, že nemá jednoduchú kostru, nedáva divákovi všetko polopate a mnohé nám neukáže a nedá na zlatom podnose - teda treba pozorne sledovať a najmä počúvať. Na druhú stranu u práve tohto počinu z toho nadšený nie som, nakoľko som veľa z toho nevstrebal - avšak to bude zrejme moja vina, nakoľko politike vôbec nerozumiem a preto výskytu dvoch (či troch? ) postáv vôbec nerozumiem, rovnako ako ani existencií podobného “oddelenia” plus ich sledovania zo strany “vedenia”, napriek tomu, že boli aj súčasťou plánu, aj… Čo?! Nerozumiem… Rovnako ako nerozumiem metamorfóze unesenej postavy - ktorá po slzách, strese a krutom zaobchádzaní dvakrát zmení svoj charakter - ako cez scenár, tak cez herecký výkon. Čo mi dosť pokazilo zážitok z uveriteľnosti (a možno z ľutovania tejto postavy), rovnako ako pre mňa budú asi navždy neskutočne trápne podobné mocné blondíny (rovnako ako všemocný rusáci na pozícií záporáka = pre mňa sú proste tieto dva koncepty trápny prežitok). Vizuál v interiéroch prekrásny, v exteriéri značne surovejší - ale na seriálovu tvorbu je to stále veľmi pekne odvedené remeslo, najmä z hľadiska gradingu. Druhá séria za mňa strata času, nuda - záležitosť do dlhšieho filmu. Nerozumiem tomu vyššiemu hodnoteniu, oproti prvej sérií, ktoré mala jasne vyššie kvality. Jediné plus tu vidím scénu, kedy si Gary Oldman pochúťal na rezancoch. Zrejme to bôli kvôli Vašutovi, ktorého pre jeho arogantnosť nemám rád - resp. aroganica mi nevadí, ak človek aspoň čosi vie. Ale on je tak nemastný, neslaný,.. až som dúfal, že aspoň tu sa bude trochu snažiť. Ale očividne to odrapotal s mienkou, že aj Odlman by sa mal od neho učiť. Druhá séria tiež pokulháva v tom, že tu tvorcovia svoje postavy vnímajú ako väčších sympaťákov, než v realite pre diváka sú. () (méně) (více)

JohnDark

Slow Horses, Thriller, VB 2021-2023, 1. séria 6 častí, 2. séria 6 častí, 3. séria 6 častí,  H: Gary Oldman, Jack Lowden, Kristin Scott Thomas, Jonathan Pryce, Saskia Reeves, Olivia Cooke, Rosalind Eleazar, Chris Reilly, Christopher Chung, 60% ()

supEnoc

Velmi milé překvapení a důkaz toho, že se přece jen něco kvalitního ještě dá vyprodukovat. Sledoval jsem to jako komedii, ale je to velmi engaging in po té špiónské stránce. Gary Oldman for BAFTA. ()