Reklama

Reklama

Andy Hryc

Andy Hryc

nar. 30.11.1949
Bratislava, Slovensko, Československo

zem. 31.01.2021 (71 let)
Bratislava, Slovensko

Biografie (1)

Narodil se roku 1949 v Bratislavě, kde vystudoval VŠMU. Jako divadelní herec působil ve Státním divadle v Košicích, na Nové scéně v Bratislavě (kde byl jistou dobu i generálním ředitelem) či jako hostující herec na volné noze v jiných divadlech. Věnoval se též politice, založil rádio Twist, v němž také působil jako jeho ředitel.Za své herecké kariéry si zahrál ve více než 50 filmech (Pehavý Max a strašidlá, Kamarád do deště I., II., Na krásnom modrom Dunaji, Rivers… (více)

Zajímavosti (15)

  • Jeho starší bratr se utopil ve svých 5 letech, denně musel s maminkou chodit na hřbitov, nenáviděl to. (sator)
  • Má dcéru Vandu. Syn Hugo zahynul v roku 2008 pri autohavárii. (Jello Biafra)

Galerie (83)

Reklama

Herec

Filmy
2018

Dukátová skála

 

Kouzelník Žito (TV film)

2017

Čára

2016

VGBND (studentský film)

2014

Hodinový manžel

2013

Colette

 

Příběh kmotra

2012

Filmoviedky: Náhradná matka (TV film)

2011

Bastardi 2

Reklama

Reklama

 

Vůně kávy (TV film)

2010

Habermannův mlýn

 

Jseš mrtvej, tak nebreč (TV film)

2009

Mein Kampf

 

T.M.A.

 

Tango s komármi

2008

Bathory

 

Na vlky železa (TV film)

2003

Kobova garáž (TV film)

2002

Útěk do Budína

2001

Vzpoura (TV film)

1999

Šest statečných

1998

Rivers of Babylon

1996

Pasáž

1994

Na krásnom modrom Dunaji

 

Vášnivý polibek

1993

Císařovy nové šaty

 

Porucha (TV film)

 

Prípad na vidieku

1992

Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu

 

Most (TV film)

 

Romulus Veľký (TV film)

1991

Jediná (TV film)

 

Lorenzaccio (TV film)

 

Čerti nespia (TV film)

1990

Augiášov chliev (TV film)

 

Fuente ovejuna (TV film)

 

Piata pečať (TV film)

 

Sila lásky (TV film)

 

Svědek umírajícího času

 

V rannej hmle

 

Vianočná spomienka (TV film)

 

Vtáčia princezná (TV film)

1989

Dynamit

 

Kamene (TV film)

 

Křivda (TV film)

 

Profesor Raat (TV film)

 

Reverend (TV film)

 

Sedím na konári a je mi dobre

 

Zlatňanka (TV film)

 

Čierny princ (TV film)

1988

Akcia D (TV film)

 

Evžen Oněgin (TV film)

 

Húkanie sovy (TV film)

 

Kamarád do deště

 

Kus jazyka (TV film)

 

Medzi nebom a zemou (TV film)

 

Mesto Anatol (TV film)

 

Muži s plnou mocou (TV film)

 

Rátanie havranov (TV film)

 

Samo, kupec a kráľ (TV film)

 

Solúnski bratia (TV film)

 

Tokamak (TV film)

 

Vaša vec, pán komisár (TV film)

 

Čierne diery (TV film)

 

Štek

1987

Ako som nedostal Nobelovu cenu (TV film)

 

Koník z ebenu (TV film)

 

Pehavý Max a strašidlá

 

Počítač (TV film)

 

Rozlúčkový deň (TV film)

 

Tá tajovská voda mútna (TV film)

 

Vizitka (TV film)

1986

Cena odvahy

 

Chlapec do náručia (TV film)

 

Chýbajúci článok (TV film)

 

Moliére (TV film)

 

Príživník (TV film)

 

Přezůvky štěstí

 

Riaditeľ (TV film)

 

Uloupené dětství (TV film)

 

Utíkejme, už jde!

 

Čarbák (TV film)

1985

Akcia Skippy (TV film)

 

Deti (TV film)

 

Dutý kameň (TV film)

 

Jeseň vyšetrujúceho sudcu (TV film)

 

Malý Muk (TV film)

 

Marka Nalezenka (TV film)

 

Medulienka (TV film)

 

Ozveny (TV film)

 

Prípad Archieho Mixa (TV film)

 

Přitažlivost výšky (TV film)

 

Raskil a Sida (TV film)

 

Tu musíš žiť (TV film)

 

Veľká náruč (TV film)

 

Zapomeňte na Mozarta

1984

Asanov kalym (TV film)

 

Deti slnka (TV film)

 

Drevená krava (TV film)

 

Navráťte sa k otcom svojim (TV film)

 

Pesničky do každého počasia - Vstupujte po jednom! (TV film)

 

Sladké starosti

 

Umenie komédie (TV film)

 

Umri, blázon (TV film)

 

Vivat academia... (TV film)

 

Vzbúrené mesto (TV film)

 

Čudná choroba (TV film)

 

Škrupiniačik (TV film)

1983

Celý svet nad hlavou (TV film)

 

Chrobák v hlave (TV film)

 

Malvína z Bretónska (TV film)

 

Mefisto a Faust v Paríži (TV film)

 

Nehovor mi starký (TV film)

 

Spevák (TV film)

 

Starosta (TV film)

 

Učiteľka (TV film)

 

Záchranná akcia (TV film)

1982

Cukor (TV film)

 

Maťo a princezná Uliana (TV film)

 

Pražská terčovnica (TV film)

1981

Mojmír II. (TV film)

 

Stretnutie v Tatrách (TV film)

1980

Děti zítřků

 

Hlava druhých (TV film)

 

Hodiny

 

Janek (TV film)

 

Posledný súd Michelangela Buonarrotiho (TV film)

 

Prelom (TV film)

 

Princezná s jedným krídlom a jednou plutvou (TV film)

 

Príbeh na pobreží La Ballena (TV film)

 

Triptych o láske (TV film)

1979

Hodiny strachu (TV film)

 

Hotový konflikt krvi (TV film)

 

Platiť sa nebude (TV film)

 

Pochábeľ (TV film)

 

Ráno pod mesiacom (TV film)

 

Satanov chrám (TV film)

 

Sobáš po imeretínsky (TV film)

 

Tridsať zámkov na Loire (TV film)

 

Vynes na horu svoj hrob (TV film)

 

Víno z Jerezu (TV film)

1978

Deti (TV film)

 

Dve hodiny večnosti (TV film)

 

Elektra (TV film)

 

Príbeľská vzbura Janka Kráľa (TV film)

 

Pustý dvor

 

Strašidlo (TV film)

 

Višňový sad (TV film)

 

Vydierač z poblúznenia (TV film)

 

Zbojníci (TV film)

 

Zbojnícky tanec (TV film)

 

Štyri kolesá (TV film)

 

Žabí ženích (TV film)

1977

Advokátka

 

Deň dlhý sedemdesiatdva hodín (TV film)

 

Dlhá trať maratónskeho bežca (TV film)

 

Sedem krátkych rokov inžiniera Hagaru (TV film)

1976

Gangster bez mena (TV film)

 

Hra na manželstvo (TV film)

 

Keby som mal dievča

 

O neopätovanej láske (TV film)

1975

Cik-Cak (TV film)

 

O múdrej pekárovej žene (TV film)

 

Sebechlebskí hudci

1974

Bludné cesty (TV film)

 

Jeden z nás (TV film)

 

Peniaze alebo život (TV film)

1972

Inšpekcia (TV film)

 

Othello (TV film)

 

Vnuk (TV film)

1971

Konfigurácia (TV film)

1970

Krčmársky král' (TV film)

 

Rajský plyn (TV film)

 

Ring voľný (TV film)

 

Žiarlivý extremadurčan (TV film)

TV seriály
2021

Slovania

 

Samo (E12)

 

Bitka (E11)

 

Spasiteľ (E10)

  více epizod (9)
2016

Zoo

 

Episode 72 (E72)

 

Episode 71 (E71)

 

Episode 70 (E70)

  více epizod (66)
2014

Bastardi

2011

Druhý život

 

Zlomok sekundy

2008

Panelák

2005

Ulice

2004

Černí baroni

 

Vzácná návštěva (E11)

 

Ženy a zpěv (E10)

 

Zabijačka (E09)

  více epizod (8)
2003

Útěk do Budína

 

Epizoda 4 (E04)

1990

Dobrodružství kriminalistiky

 

Paprsek (S02E08)

1987

Teta

 

Svatba (E07)

 

Automobil (E06)

 

Lev salónů (E05)

  více epizod (4)
1986

Alžbetin dvor

 

Kamenné labute (E05)

 

Do toho, do toho! - vypravěč

1985

Písečná potvůrka

1984

Povstalecká história

 

Na život a na smrť (E07)

 

Hromy divo bijú (E06)

 

Augustové dni (E05)

  více epizod (3)
 

Tajomný ostrov

 

Vrabce z Tŕnia

1983

Lekár umierajúceho času

 

Theatrum mundis (E04)

 

Pltník Paľko a vodník Venček

 

Tisícročná včela

 

V službách zákona

1982

Rozprávky pätnástich sestier

 

Život bez konca

 

Leto 1917 (E05)

 

Leto 1914 (E03)

 

Leto 1913 (E01)

1981

Stratená melódia

 

Tajomstvo zázračného obrazu (E07)

 

Čarovná flauta (E06)

 

Dolapenie (E05)

  více epizod (4)
1980

Svadba bez nevesty

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

1978

Výmysly uja elektróna

1977

Novinárske rozprávky

 

Útek zo zlatej krajiny

 

Epizoda 2 (E02)

1975

Bakalári

 

Naši synovia

1972

Nikto nie je doma

 

Maliari (E03)

Dokumentární
2010

13. komnata (TV seriál)

 

13. komnata Ladislava Chudíka (S05E29)

2009

13. komnata (TV seriál)

 

13. komnata Andyho Hryce (S05E16)

2008

Radosť zo života (TV seriál)

2005

Zapomenuté výpravy (TV seriál)

2002

Peter Karvaš (TV film) - vypravěč

2000

Jaroslav Filip (TV film)

1992

Trezor (TV seriál) - vypravěč

1987

Čo je cukrovka?

1986

Biatlon - vypravěč

 

Mládež a stravovanie - vypravěč

 

Pionierska organizácia SZM - vypravěč

 

Stavitelia vzdušných zámkov - vypravěč

1984

Jagavá púť Lhoce Šar - vypravěč

 

Niekoľkotisíc krokov - vypravěč

 

Prírodné rezervácie v Československ - vypravěč

 

Súčasný plagát - vypravěč

 

Termálne kúpaliská - vypravěč

1981

Prečo - vypravěč

 

Život je náš - vypravěč

1980

Kotvenie vstreľovaním - vypravěč

 

Mestá v SSR - vypravěč

 

Mestá v SSR: stredné Slovensko - vypravěč

 

Mestá v SSR: východné Slovensko - vypravěč

 

Mestá v SSR: západné Slovensko - vypravěč

 

Práca vo výške - vypravěč

1979

Agrokomplex '79 - vypravěč

 

Kto zvíťazí nabudúce? - vypravěč

 

Opraty v rukách - vypravěč

Hudební videoklipy
1983

Peter Nagy a skupina Indigo: Profesor Indigo

Koncerty
2001

Koncert pre Jara Filipa

Divadelní záznam
1980

Macbeth

Krátkometrážní
1992

Janko Gondášik (TV film)

1991

Zloději

1989

Mediteránske rozprávky (TV film)

 

Vrana vrane (TV film)

1988

Žaba (TV film)

1987

Rozprávienka vtáča zlaté (TV film)

1986

Pomsta Titanicu (TV film)

1984

Bakaláři (TV seriál)

 

Čertove volky (S13E06)

1983

Bakaláři (TV seriál)

 

Stopařka (S12E24)

 

Dvojaký život doktora Šela (TV film)

 

Svadba bude (TV film)

1982

Vlci (TV film)

 

Živý sen (TV film)

1978

Poštársky príbeh (TV film)

 

Rodinný dom (TV film)

1974

Okuliare (TV film)

Host

Scenárista

Ovládací panel

Fanklub

(8)

Reklama

Reklama