Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

Colonist

Normálně tomuto žánru moc neholduji, za svůj život jsem viděl asi tak dohromady 5 opravdových hororů, pokud nepočítáme Akta X a podobné věci (poslední dobou se ale chystám, že zkouknu aspoň ty hororové klasiky), ale ke sledování tohoto filmu jsem byl de facto "donucen" svými spolužáky, kteří nám tento film pustili ve škole, jelikož to bylo potřeba pro jistou akci. Říkal jsem si, že vzhledem k filmovému "vkusu" mých vrstevníků to asi nebude nic moc, ale aspoň se ulejeme ze dvou hodin. No nakonec musím říct, že jsem čekal mnohem horší film, ale světoborné to také zrovna nebylo. Úvod filmu byl poměrně zajímavý a intro s novinami slibovalo, že by to mohl být docela solidní film o smrtícím nebezpečí uprostřed lesů. Bohužel, když se objevil na scéně hlavní hrdina, došlo mi, že to bude jen další z těch současných "teen" hororových ptákovin, kvůli kterým nemám tento žánr rád. Co taky čekat od filmu, kde hraje Eliza Dushku (je to sice celkem pěkná holka, ale je to děsné herecké dřevo a nemám ji rád). A vlastně všichni herci nebyli nic moc, necítil jsem potřebu někomu z nich fandit. Pokud už od začátku není někomu jasné, kteří dva hrdinové z té party to nakonec přežijou, tak by se měl nad sebou zamyslet. Na horory sice nekoukám, ale hororová klišé mi jsou známá a zde jich bylo skutečně dost. Scénář nebyl nic moc, hlavní postavy se chovaly naprosto hloupě a nelogicky (holka má kolem sebe celý les, ale ne, radši jde na záchod do podivné zchátralé barabizny, kde je vůbec zázrak, že nějaký záchod má). Pár zajímavých momentů tento film měl, dokonce jsem se i asi 2x docela lekl, protože jsem něco nečekal, ale jinak mě ty brutální krvavé scény či zabijáčtí mutanti (kteří byli svým projevem spíše směšní a zároveň trapní) neohromili. Bylo tam hodně krve, mutanti vypadali celkem dobře, ale jako celek to působilo tak nějak lacině. O nějaké atmosféře nemůže být ani řeč. Naštěstí je stopáž poměrně krátká, když jsem se začínal opravdu nudit, byl najednou konec a já byl vlastně rád. Ke konečnému verdiktu - na jedno zkouknutí to nebylo zlé, je to sice docela blbost a chvílemi i trapná parodie sama na sebe, ale pár momentů mě zaujalo, má to spád, takže se většinou to nevleče a pokud na to koukáte s více lidmi, dokonce se u toho můžete pořádně zasmát (hlavně u mutantů). Sice tam byla zajímavá zápletka, ale mohlo z toho vzniknout víc, kdyby to nebyla jen hloupá vyvražďovačka pro mladé. Každopádně jsem čekal odpadový film, tohle dopadlo ještě poměrně dobře... P.S. Pokud chcete vidět zdegenerované vraždící mutanty, doporučuji raději epizodu Akt X "Home" ze čtvrté série. ()

marleyy odpad!

5% Přísná hovadina, na které nenacházím žádné pozitiva. Odporně tupý scénář, odporné scény, trapné výkony, hnusné ale né strašidelné zrůdy. Bestiální blbost. ()

Eldrick

Jediný co si z týhle vyvražďovačky budu pamatovat je jediná vtipná scéna filmu (i když celý film mi příjde jako jeden velký vtip) - jsem šerifovo šípem propíchlé oko :)) ()

dyfur

...klasický horor........suroviny: mladí ľudia majú nehodu alebo idú na zlú odbočku a iba kúsok od civilizácie (odkiaľ idú) tak len možno pár km a ste území nikoho kde behajú väčšinou zdegenerovaní jedinci nielen fyzicky, ale i mentálne a nikde nikoho -samozrejme signál telefónny žiadny  (to už je klasická výbava) no a potom je dobré sa rozdeliť..........vieme,že nezahynú všetci ,ale väčšina iste...a  vy iste tušíte kto asi ostatne  atď - závisí od spracovania ....... tento film ničím nevybočuje z priemeru..... ()

Carlossss odpad!

Tak po dlouhé době jsem zase viděl vyloženě blbý film. Scénář snad sesmolili děti z Jedličkova ústavu nebo nějaký alkoholik za dva panáky rumu, protože celý film jsem seděl a říkal jsem si, kde jsem tohle už sakra viděl... Hlavní hrdinové a jejich inteligence nákupního košíku mě maximálně pobavili a přál jsem si jediné. Aby už konečně všichni chcípli:-D ()

jhr

Celkem solidní zábava která neurazí ale ani nenadchne a Eliza Dushku je samozřejmě jejím největší kladem! ()

ilemas

Horor u kterého se ani trochu nebojíte a jen se potutelně usmíváte nad trapnými dialogy a nesmyslným chováním postav navíc 100x viděné v jiných obměnách. Někdo někde uvízne, na benzínce se dozvědí o kratší cestě,už víte co bude následovat, vše se dá předvídat co bude v další minutě, stále dokola. Ptákovina. ()

Chen

Průměrný projekt novodobé vlny vyvražďovaček. Trojice zabijáků je slušně odporná a vysloveně se vyžívá v brutalitě, ale stejně tak brutální jsou kýčovité dialogy. Atmosféra je slušná, několikrát jsem se lekl, ale mohlo to být mnohem lepší. ()

MartinNDL

Stupidní horůrek na téma: utíkej a neohlížej se. Vykrádá co se dá, nepřináší nic nového. Ale je poměrně krvavý a brutální, navíc Dushku je hezounká, tak se na to alespoň pěkně dívá. ()

Martin741

Wrong Turn je kvalitny horor s nadupanym scenarom od Rob Schmidta. Film je o Zapadnej Virginii a Greenbriarskej divocine v USA, kde vystupuju ludia z hor. S reziserskou pracou Schmidta som spokojny, rezia je na urovni. Aj ked sa takmer ziadna atmosfera nekona, vyvrazdovacky su naturalisticke a drsne zaroven. Otvorene je spomenute, ze Wrong Turn sa inspiruje filmom Deliverance od Johna Boormana z 1972 roku a este tusim Texaskym Masakrom z 1974. Masky troch kanibalov su na urovni /Stan Winston uraduje/ a k tomu par hnusne drsnych scen /dievca na strome/ Wrong Turn 1 je najlepsi film zo serie Wrong Turn. Zvitazilo dobro nad zlom, nech to znie akokolvek, az horory ma naucili ze boj dobra so zlom je nevyhnutny a tuna dobro zivitazilo /rovnako ako u 8 mm, Lovci Lvu, Friday 13th, Halloween/. Pre mna urcite. 81 % ()

zdenotvor

Fantastická,napínavá atmosféra plná akcie a krvi.Tento film obsahuje všetky podmienky potrebné pre kvalitný a napínavý horor.Krásne zelené,obrovské lesy,starý dom v horách,sympatickí herci,znetvorení zabijaci ktorí zmasakrujú všetko čo im príde pod ruku.Zaujímavosťou je že vačšina deju sa odohráva za denného svetla a film si i napriek tomu zachováva desivú atmosféru...Jeden z mojich najobľúbenejších hororov ()

peiton

Tento horor som mala možnosť vidieť v škole pred XY rokmi na našej školskej projekcii.A musím skonštatovať,že to bolo veľmi originálne,jedinečné,malo to desivú atmosféru,napätie a vôbec všetko čo pravý horor má mať.Lenže s odstupom času a s každým dalším pokračovaním to dospelo u mňa do takého štádia,že už mám po krk zmutovaných primitívov,čo behajú po lesoch a vraždia ľudí.Dalšie nasledujúce časti (výnimku tvorí Wrong Turn 4) sú pre mňa len silené,maximálne nudné napodobeniny,ktoré nemajú už čím prekvapiť a čo ponúknuť.Jednotka je proste jednotka s piatimi hviezdičkami. ()

Jino

Tuctový horor, ve stylu texasského masakru, Hory mají oči a spousty dalších. škoda že je právě tuctový a takovýchto filmů je docela dost... a navíc tento není ničím vyjímečný. Ale i tak není špatný. 50% ()

cariada

Další horor na způsob Texas.masakru,ale povedený. Tady jsou místo zmagořený rodiny trojice jakých si znetvořených bráchů z incestního vztahu. Nejspíš k nim patří i ten z té pumpy, ten jediný dalo by se říct je " normální ". Jak jinak opět pětice pubertáků co jedou někam na víkend mají nehodu do toho se přímíchá jiný mladík ,který do nich nabourá a rázem jsou všichni zpárovaný. Nastává typická blbost a to že se rozdělí čtyři jdou pro pomoc a dva zůstávají (jak jednoduše oddělit první oběti) škoda té zrzky byla velmi pohledná ,ale bráchové jí ještě trošku přikrášlili tím že přebytečné maso osekali. A pak už se soustředíme jen na onu čtveřici ,která se ocitá v pasti těch magorů. Od záčátku je jasné kdo přežije a kdo né. Poněkud dlouho jim trvá než se začnou taky bránit , ze zmínku stojí přišpendlení jedné z dívek ,která stejně byla až příliš hysterická, ke stromu sekerou a zbytek pěkně odpadne. Na konci mě přijde jako když ty zrůdy ani nejdou zabít (někdo musí zůstat na další díl) ()

bourec

Solidní a můj oblíbený horrůrek o zmutovanejch parchantech,který si v lese zadělali na celkem velký vrakoviště.I když je to plný klišé,tak jedno se tomu musí nechat.Je správně brutální a na konci dostanou ty hybridi alespoň trochu na držku.70%. ()

Mefistofelle

Tak to tady máme... film The Hills Have Eyes má brášku. Tentokrát však oči nemají hory, ale lesy kdesi v odlehlé oblasti Virginie. A největší nebezpečí zde nepředstavují medvědi ani možnost, že na silnici narazíte do nějakého většího kopytníka, ale léty inbreedingu poznamenaná skupinka zmutovaných buranů. Je to naprosto ukázkový úkaz hixploitationu. A od tohoto žánru už se moc nového očekávat nedá, takže pokud do toho jdete s tímhle poznatkem, zklamaní nejspíš nebudete. Já osobně jsem nejdřív chtěla hodnotit jenom dvěma * a důvod jsem k tomu měla jednoduchý - většina postav byla absolutně nesnesitelná. Jediné štěstí bylo, že postupně všechny vychcípaly (rozuměj, burani se rozhodli, že si na nich pošmáknou). Druhá polovina je na tom o dost lépe a proto nakonec nemám problém jít s hodnocením výš. ()