Počínaje Psycho, přes Základní instinkt až po Mlčení jehňátek, dostává hollywoodský thriller pořádně zabrat v tomto gagy nabitém filmu italského scénaristy, režiséra a herce Ezia Greggia. Mlčení šunek staví žánr thrilleru na hlavu a setkávame se v něm se spoustou parodovaných známych osobností buď ze světa showbyznysu (Michael Jackson, Sharon Stone), politiky (Bush, Clintonovi) nebo hororu (Alfred Hitchcock). Příběh se točí kolem pátrání FBI po nebezpečném psychopatickém vrahu. Špičkový tajný agent Jo Dee Fostar (Billy Zane) se ocitá v myšlenkovém souboji s šíleným Doctorem Animalem Kanibalem Pizzou (Dom Deluise) a ještě v tvrdším souboji s namyšlenými nadřízenými. (oficiální text distributora)

Sany33

Príbeh: Agent FBI je na stop psychopatickému vrahovi za pomoci ešte väčšieho psychopata, ktorého rady prichádzajú spoza mreží. Herecké obsadenie: Film sa opiera a dokonale betónový ksicht Billyho Zana, ktorý aj v tých najvtipnejších situáciách dokonalo funguje a dodáva paródií svoj šmrnc. Prevedenie: Paródia ktorá si berie paškál nie iba osobnosti showbiznisu ale aj politickej scény alebo bežného života. Niekedy sa humor získava okľukou ale je zas dávkovaný v svižnom tempe. Mínusom je cítiť rukopis scenáristu, ktorý pretláča množstvo Talianskych prvkov do evidentne Americkej komédie. Pocity: Môžem z istotou tvrdiť, že táto paródia formovala dráhu môjho humoru až do dnešnej podoby za čo som vďačný. Keď som si ju pozrel takto po rokoch už mi to neprišlo také super ale v dobe svojho vzniku išlo určite o klenot žánru. Za to filmu patrí veľká vďaka. Pridaná hodnota: Paródia, ktorá vo svojej dobe patrila k najlepším. 76% ()

Siri69 odpad!

Za to že jsem to poctivě dokoukal až do konce bych si zasloužil nějáké ocenění, jelikož tak nemožně trapný film už jsem dlooouho neviděl!!! Nezasmál jsem se ani jednou a ta 80-ti minutová délka filmu mi přišla jako věčnost... Už nikdy víc!!! Suvéréní, jasný a totální odpad! ()

Jaro.Krafcik

Slabšia paródia. Ktorá sa až príliš snaží naznačiť nezmyselné vtipy. Dej nedáva tak trochu zmysel. Dalo sa to čakať, Taliani. Jedna hviezdička za pidihajzlíka, a druhá za pár srandovných scén. Chvalabohu že to bolo tak krátke, inak by sa poriadne zabil čas. 2* ()

jenik71

Kdo viděl Mlčení jehňátek a zároveň má rád hodně ulítlé komedie-parodie, ať se podívá i na tenhle kousek. Vtípky se tu střídají poměrně rychle a je potřeba sledovat nejen dialogy, ale často i co se děje v pozadí záběrů. Kvalita gagů je ovšem dosti kolísavá. Průměrná komedie na jedno víkendové odpoledne. ()

latvar

Výsměch filmům Psycho, Mlčení jehňátek a Základnímu instinktu. Greggio se snažil zparodovat tyhle kvalitní snímky, ale skončilo to totálním fiaskem, film na mě působil nudně a uměle, škoda pohledět. 12% ()

Braddy

V době premiéry mi bylo 15 a byl jsem na tom asi 4x, tak strašně moc se mi to líbilo:-) Teď už jsem bohužel(dík) trochu zestárnul, takže musím být víc kritický. ()

sedm.1 odpad!

Jako velký příznivec parodií dávám:NEDOKOUKATELNÝ ODPAD!!!Ubohost v každém pohybu,každém slově,to snad neni ani pravda! ()

SG-1

"Hned to bude, paní. Jeden pokoj mám připravený. Je po sezóně... V sezóně máme zavřeno." -Antonio- ()

iXtr3m3

Len o krôčik lepšie ako odpad. Tento film kedysi dávali na Silvestra, keď mi bolo zle a nešiel som na žiadnu akciu. Oľutoval som to rýchlo, akákoľvek akcia by bola lepšia ako toto. ()

NeosinneR

Príjemné sprestrenie noci. Samozrejme to nebola žiadna bomba, ale bolo tam pomerne dosť sekcií, kedy som sa s chuti zasmial. "Nevspomínam si na Vaše jméno. Víte, sem nikto nechodí, človek si těžko pamatuje tolik jmen." "Jane." "Ah, Jane, jako moje teta Maria." ()