Pětice svérázných expertů vedená Martinem Bishopem si vydělává vyhledáváním chyb v bezpečnostních systémech, které pak za tučnou odměnu pomáhají postiženým firmám odstranit. Slušně rozjetý podnik se však ocitne v úzkých, když je skupina nucena přijmout nelegální zakázku Úřadu pro národní bezpečnost. Bishop nemá na výběr a práci musí vzít, protože agenti úřadu ho mají v hrsti díky počítačovému podvodu, který před lety spáchal. Donutí ho uloupit černou skříňku geniálnímu matematikovi Janekovi. Vzápětí však vyjde najevo, že skřínka je dekodérem umožňujícím proniknout do každého, i sebelépe chráněného systému a ve skutečnosti si její krádež objednala mafie. Hned po odcizení skříňky ale zjišťují, že vědec, jehož zásluhou tento vynález vznikl, zemřel. Martin Bishop a jeho kolegové si uvědomují, že jim hrozí velké nebezpečí a musí vynaložit veškeré síly, aby se jim podařilo uniknout smrti. (Nova Cinema)

slunicko2

Je úsměvné sledovat spektakulární technologický posun, 1)  k němuž za posledních 30 let došlo - například ve vzhledu počítačového hardwaru. To je taky můj nejsilnější dojem z filmu. Ale podobný code breaker by jistě ocenili mnozí i dnes._____ 2)  Docela vtipný scénář sice režie nevyužila naplno, ale zejména ve druhé půlce je snímek už docela fajn._____ 3)  Chvílemi se na obrazovce dějí věci zcela nesmyslné, očividně proto, aby to bylo akčnější._____ 4)  Dadaistický konec pak vskutku korunoval dílo._____ 5)  Jako obvykle mě iritovaly chyby v překladu u českého dabingu. ()

Skip

Přiměřeně napínavé a přiměřeně vtipné. Jako nenáročná a přitom vůbec ne blbá oddechovka je tenhle film rozhodně dobrou volbou. ()

Dont

Robert Redford hraje vtipného sympaťáka, který se pod tíhou černé minulosti zaplétá do velmi tajemného a nepochybně špinavého kšeftu. Zdatně mu sekundují jeho kolegové, včetně milé a šarmantní Mary McDonnel nebo skvělého Sydney Poitiera. V závěru se ale film zvrhne v něco tak nereálného a směšného, že jsem hodně rozmýšlel mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Ben Kingsley je výborný herec, ale scénárista k němu mohl být shovívavější… Už jen z respektu by si to zasloužil. ()

kinderman

Příjemný film s kvalitním hereckým obsazením dokazuje mimo jiné, nakolik za posledních dvacet let poskočila technika dopředu. ()

rastlinka

Stáva sa, že keď pozerám film, kde sa filmári snažia silou mocou namixovať niekoľko rozdielnych žánrov, nemá to u mňa efekt. No tu mi to nevadilo ani trošku, skôr ma bavilo sledovať ako jednoducho to všetko šlo a hudba to celé krásne podtrhla. Opakujem sa, no pre mňa je Redford skutočne top herec. ()

dyfur

....na Slovensku to išlo vcelku úplne nenápadne v TV (neviem či to bolo uvádzané i v kinách)- bez väčšej pozornosti to "zašumelo" a...... pritom je to vynikajúci film.Doporučujem i tým,ktorí až tak R.Redforda nemusia - kde sa radím i ja.... moja zaujímavosť: Natáčanie filmu prebiehalo v Los Angeles v Universal Studios Courthouse Square. (dyfur) ()

Martin741

Robert CervenyFord a film o testovani Zabezpecovacich systemov. Vyborni herci, najma CervenyFord a Sidney Poitier /In the Heat of the Night, Guess who´s Coming for a Dinner/ zabezpecuju filmu odo mna 72 % ()

C0r0ner

Bezva námět, bezva herci a nějak mě to nebavilo. Respektive do půlky jo a pak to nějak ztratilo tempo, začala se vršit klišé a můj zájem okamžitě opadl. Škoda, protože podle popisu i obsazení to vypadalo na něco jako Dannyho parťáky, což realita nepotvrdila. 60% ()

pakobylka

Vícevrstevný snímek, který si s vámi pohrává - to však nemusí nutně znamenat, že on sám by byl hravý a nenucený. Nějak se při nejlepší vůli nemůžu ztotožnit s jeho hlavním hrdinou - což je pro mě dost překvapivé, když ho představuje Robert Redford. Tudíž si zachovávám odstup a věřím mu jen tak napůl ... obzvláště finální scéna na střeše ve mně vzbuzuje víc pochybností a nespokojených otázek nežli uspokojivých odpovědí. A jen tak na okraj: V podstatě teprve ze závěrečného vyjednávání lze vyvodit, že se (krom jiného) jedná taky o komedii. Váhavých 3,5* ()

Juto

Vierohodnosť nie je najsilnejším oblekom filmu, ale príjemné vyrovnáva svoje medzery v logike svojím sviežim tónom a napätím. 8/10 ()

mortak

Dobrodružná komedie na nedělní rodinný výlet do kina pro slušné chlapce s dospělým doprovodem. Maminky si vychutnají nestárnoucího Redforda a Poitiera, kteří jim nenápadně ukáží, že i když ten jejich teenager sedí celý den u počítače, z PE má s bídou Éčko a bříško mu hamburgrově roste, čeká ho skvělá budoucnost. Vždyť to film jasně říká: informace = power. Amerika potřebuje nejen vojáky, ale i ajťáky. Nenáročný oddychový film dost kazí do očí bijící nelogičnosti. Bishop se ukrývá a vlastně ho nikdo nehledá, přestože by stačilo sledovat jeho spolupracovníky, či se pozeptat po přátelích; závěrečná půlhodina je už spíše rozverná komedie - tohle má být útěk z přísně střežené budovy???? Ochranka asi měla dovolenou. Ovšem co film tvrdě kazí, je Redfordova nenávist k republikánům, kterou nacpal i do této komedie. ()

BoXBe

Slídilové v roce 2013 kulhají na obě nohy. Svět se snaží změnit pán s malým copkem, který uchovává malou krabičku, kterou sestrojil geniální matematik, v místnosti s tepelnými senzory ve střežené budově. Zabránit mu mají parťáci s Robertem Redfordem, kteří svůj tým pečlivě skládali tak dlouho, až byl sestaven dokonale k úkolu na obležení továrny na hračky. No, nebudu do nich dále šít, zápletky odpovídají času a prostoru. Pověnujme se tomu, že až na tuhle klíčovou dorbnůstku, se na Redforda a spol kouká i po letech s přátelským úsměvem a večer nebo odpoledne pokazit nemůže, ba naopak. ()

AGO

Tento film obsahuje až moc scenáristických prešlapov a klišé, ktoré ho v mojich očiach radia medzi čistý priemer. Škoda. Herci sú sympatickí, réžia tiež nie je zlá. Mohlo to byť dobré inteligentné krimi. ()

otík

Napínavý, správně načasovaný a humorem odlehčený thriler s ústřední postavou Roberta Redforda. Celý film je klasickým špionážním filmem s hledáním supertajné schránky, která dokáže luštit všechny kódy. Naštestí je díky Redfordovi čas i na humor a hlavně poslední scénu s Jamesem Earl Jonesem považuji za geniální. ()

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier