Slídilové

• slovenský

Sliediči

Akční / Komedie / Krimi / Drama

USA, 1992, 126 min

Přiměřeně napínavé a přiměřeně vtipné. Jako nenáročná a přitom vůbec ne blbá oddechovka je tenhle film rozhodně dobrou volbou.(9.2.2008)

Slídilové je film, který má takový ten pomalejší a sušší rozjezd, ale od druhé poloviny (tedy od dějového zvratu ohledně minulosti) zde začíná gradovat napětí a akce, což je pro mě, diváka, podstatné a lákavé. Tato akční komedie vyniká hlavně díky skvělému hereckému obsazení (Redford, Phoenix, Strathairn, ...) a poutavému námětu ohledně nabourávání se do bezpečnostních systémů. Poslední akce byla opravdu dobře napínavá a chytře vymyšlená. Zkrátka příjemně strávené dvě hodinky u solidního snímku, který je i po dvaceti letech stále atraktivní.(31.8.2012)

Hlavné domény tehto filmu sú: pohoda, sympatickí herci a príjemná nostalgická atmosféra... A to predsa stačí...(24.10.2005)

Příjemná oldschoolová špionážní komedie. Parta specialistů na bezpečnostní systémy se namočí do špinavého obchodu, nastanou trable větší než si kdo dovede představita a žehlit je není právě jednoduché... Film těží především z atmosféry těsně po studené válce, kdy všechny tajné služby hledají nové nepřátele a rozmáhá se IT (technika ve filmu působí po 16 letech značně úsměvně). Charaktery jsou jen lehce nahozené, konflikt mezi přáteli z mladých let jede jako podle šablony, avšak Redford je fajn, však taky téměř nesleze z plátna. Přípravy na akce "jako" z Dannyho parťáků... Oddechová jednohubka.(29.7.2008)

Pěkný, svižný spy thriller. bavil mě od začátku do konce(26.9.2007)

• - Martin Bishop (Robert Redford) nosí hodinky značky Seiko 7A28-7049. (dyfur)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Los Angeles v Universal Studios Courthouse Square. (dyfur)

• - Matka (Dan Aykroyd) nosí ve filmu tričko z nápisem "Aleka's Attic", což je skupina Rivera Phoenixe.