Slídilové

• slovenský

Sliediči

Akční / Komedie / Krimi / Drama

USA, 1992, 126 min

Dannyho parťáci devadesátých let s neskutečným hereckým tahounem v roli hlavní a několika slušnými jmény ve vedlejších úlohách. Technologie zde prezentovaná již logicky trochu zastará a snímek se tématicky nemůže vyrovnat atraktivnosti pozdějším podobně laděným filmům. Chybí zde občas lehkost a hravost, hlavní záporák mi nesedl a některé scény jsou zbytečně zdlouhavé. Na druhou stranu nechybí inteligence a cit pro dialogy. Přesto však nic převratného. Spíše jednou a dost.(1.6.2008)

• swamp

Tenhle film byl pro mě zklamáním! Čekal jsem mix filmů jako The Sting, Mission: Impossible nebo Ocean's eleven..toho mixu jsem se vlastně dočkal, ale dopadlo to tak, jako když pejsek s kočičkou dělali dort! :) Film má přes 2 hodiny a celou dobu jsem čekal až se rozjede..bohužel čekání trvalo právě ty 2 hodiny a rozjezd nikde! :((4.9.2005)

Pri filme netreba veľa premýšľať, ani od neho čakať realizovateľné lúpeže. Sliediči sú proste cool chlapíci, každý má svoj charakter, hlášku, je tu sympatický titulný hrdina, chyba, ktorú urobil v minulosti, fajn záporák a klasický happy end (to nie je spoiler, to musel každý čakať :) Napriek všetkému klišé som sa ale bavil (pár hluchých miest sa našlo) a keď sa to tak väzme, vlastne som sa tešil, že Sliediči nie sú dokonalí, ale možno naivní, americkí, predvídateľní, nereálni, príliš idealizovaní. Lenže to je ten druh filmu, ktorý mne a bratrancom celé detstvo púšťal ujo na VHS-kách a ja som si vtedy lepšiu zábavu predstaviť nevedel. 70%(15.5.2009)

Hi, my name is Sneakers. My boredom is my passport. Verify me... Slídilům jsem se doposud kvůli potencionální nezáživnosti dlouho vyhýbal a dělal jsem dobře, protože i přes hvězdné obsazení běží čas v Robinsonově filmu velmi pomalu. Možná v poslední půlhodině, kdy Horner buší nervózně do klavíru, měla minuta šedesát vteřin, ale já bych si přál u takových filmů nevnímat čas vůbec..(9.8.2010)

Film se tváří jako pohodová nenáročná podívaná avšak chybí jí větší šmrnc a hlavně vyžaduje od diváka velkou pozornost. Opravdu stačí chvilka nepozornosti a divák se může snadno ztratit. Celkově mi ve filmu chyběla větší pohoda a nějaká ta "akce" nebo překvapení a i když je film plný vynikajícíh herců všichni kromě Redforda dostávají překvapivě málo prostoru.(18.7.2008)