Pětice svérázných expertů vedená Martinem Bishopem si vydělává vyhledáváním chyb v bezpečnostních systémech, které pak za tučnou odměnu pomáhají postiženým firmám odstranit. Slušně rozjetý podnik se však ocitne v úzkých, když je skupina nucena přijmout nelegální zakázku Úřadu pro národní bezpečnost. Bishop nemá na výběr a práci musí vzít, protože agenti úřadu ho mají v hrsti díky počítačovému podvodu, který před lety spáchal. Donutí ho uloupit černou skříňku geniálnímu matematikovi Janekovi. Vzápětí však vyjde najevo, že skřínka je dekodérem umožňujícím proniknout do každého, i sebelépe chráněného systému a ve skutečnosti si její krádež objednala mafie. Hned po odcizení skříňky ale zjišťují, že vědec, jehož zásluhou tento vynález vznikl, zemřel. Martin Bishop a jeho kolegové si uvědomují, že jim hrozí velké nebezpečí a musí vynaložit veškeré síly, aby se jim podařilo uniknout smrti. (Nova Cinema)

andrii

Má styl, má takt. Oko v mysli soka. Nozdry na podrazy, na zdroje pozadí. Sílu zastavit paměť dat, kontakty gamblerství v bance rozumů, zrozených v Silicon Valley. ()

Mirokukii

Jako špionážní drama je film velmi dobrý, ovšem jakožto akční thriller již nikoliv. Když poté na konci téměř zparoduje sebe samu, byli mé pocity zcela rozporuplné. Škoda, téma a nastolené otázky jsou více než zajímavé a obsazení v čele s Redfordem a Poitierem výborné. PS: V hlavičce filmu narážím na žánrové komediální zařazení... tak to vůbec! ()

lennyd

Špionážní thriller říznutý akcí a komedií - zamíchat, protřepat a jsou z toho Slídilové. Jeden vedle druhého herci podávají perfektní herecké výkony - ať už Robert Redford, David Strathairn, Dan Aykroird, atd atd. Scéna kde slepý Whistler řídí dodávku dle navigace Redforda je jednoduše dokonalá. Nemůžu dát méně než 5* ()

anli

Akcni kriminalni komedie o testerech zabezpecovacich zarizeni.Cele je to skvele napsane-scenar je patricne napinavy a velmi vtipny.Vyborna rezie a cela plejada skvelych hercu v cele s Robertem Redfordem.Bezpochyby jeden z nejlepsich hackerskych filmu to ma u me za slidivych 85%. ()

cross

Přesně tento typ filmu miluju! Skvělý příběh se spoustou překvapivých odhalení udržuje diváka po celou stopáž v určitém napětí, které je výborně prokládáno nejrůznějšími vtípky a fórky(především závěrečná scéna je pro mě naprosto smrtelnou záležitostí). Film není dokonalý, ale určitě neodmítnu jeho sledování ani příště. A to třeba po sté... ()

mirec88

Veľmi príjemný film, ktorý má nezameniteľnú krásnu atmosféru, kde sa vtip s akciou veľmi vhodne dopĺňajú a pritom má aj nejakú tú hlbšiu myšlienku. ()

Autogram

Výborný prekvapivý úvod aj namakaný akčný záver je preložený nezáživným stredom filmu. Nebyť toho stredu, bolo by to o hviezdičku viac a tiež tomu neprispel zahuhňaný český dabing. Chápem, že za to film samotný nemôže, ale dojem pokazilo, keď som niektoré celé pasáže jednoducho nerozumel. Tak vznikli nové nejasnosti v aj tak pomerne neprehľadnom deji, ku ktorým sa vracať ale nemienim. Problematika amerických trojpísmenkových tajných služieb je nevyčerpateľný zdroj inšpirácie pre špionážne thrillery a tu sa to sústreďuje na dnes obzvlášť nechválne známu NSA. –––– Želám si jenom mír a pokoj na celém světě. – My jsme ale vláda Spojených států, my tohle neděláme! – Tak byste to mohli zkusit. ()

Josefin

Nenadchchli ani neurazili, přes hvězdné obsazení mi všichni herci splynuli v jednu skupinu, z které nikdo nevyčnívá. Místy zdlouhavé, hlavně v pasážích kde bych čekala svižnější podívanou. Dávám 3 * , přece jen průměrný film. Přestože tam hraje Robert Redford 4 * nedám. ()

ZkuKol

Velmi podařená týmovka, o obsazení nemácenu hovořit, co jméno to pojem. Phil Alden Robinson jerežisér na kterého je prostě spoleh, akce, napětí, výběr scénáře, prostě všechno sedí. Jen to občas nai hrdinové vyřeší až příliš lehce - útěk od Cosma byl skoro na úrovni třetí řady Prison Breaku = prostě útěk bez problémů. Ale jinak se jedná o skvěle odsýpající inteligentí zábavu. ()

kenkaku

Proč jsem zase široko daleko jedinej co je z filmu na větvi? (nikdo s bodama nad 1000 mu nedal plný počet) No ve mě chyba není určitě... to je jasný. No nic. Popojedem. Slídilové jsou výjimečný film. Je to totiž film na který jsem byl ochotný jít do kina (a už tenkrát se mi líbil a moc) i přesto, že absolutním topem kinematografie byl pro mě v té době Terminátor 2 a Arnold Schwarzenegger. Slídilové u mě obstáli v konkurenci T2! No proč to asi bylo? Zkusme tomu přijít na kloub.... Film je jeden "pan herec" vedle druhého. Film není nudný (fakt není) a hezky postupně rozkrývá zápletku a postupně přidává nové výzvy = je napínavý. Film má několik opravdu vtipných momentů a dobře načasovaných ("mluvte pomaleji prosím" byl jeden za všechny). Nechybí ani silnější momenty co uvíznou v paměti (rekonstrukce trasy jen podle zvuků po "výletu" v kufru auta), atd. Sakra jsem se tak navnadil, že si ten film jdu zase pustit... ()

h0n24 odpad!

Málo filmů já viděl dvakrát, neboť nové/přehlédnuté obvykle nenacházím. ░ Na Slídily jsem se díval podruhé. S týdenním odstupem. Nechápu, proč mají tak vysoké hodnocení. ░ Nudil jsem se. Nejsou novátorští. Ani vtipní. Ani napínaví. ()

MaMitti

Napínavé mi to nepřišlo, ale užívala jsem si tu komediální linku - zejména Redfordovi (a to nejen tady) totiž strašně sluší (a proto se nemůžu dočkat jeho Walk in the woods :-) ). ()

herr_carter

Taková starší a poctivější škola Dannyho parťáků, řekl bych a ano, viděl jsem tento film vážně poprvé až nyní. Je to vážně dobrý film a závěrečné rozdávání "dárků" v podání šéfa NSA J.E.Jonese bylo vážně k popukání.....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

iXtr3m3

Nestarnúci film. Hackeri vo svojej prvopočiatkovej podobe. Plejáda hercov, ktorá sa len tak nevidí. Mladá generácia to neocení, ale tie mená v tej dobe znamenali legendy. ()

Hopper

Niekde na pol ceste medzi *** a ****. Svetlejšie momenty striedajú ťažkopádnejšie a ak som sa priklonil ku **** tak len vďaka Redfordovi, ktorému žáner evidentne sadne. ()

Perry-

Kvalitně zpracovaná loupež, která bohužel nedosahuje kvalit Dannyho parťáků ani Podrazu. Méně akce a napětí, ale i tak se jedná o kvalitní film na více shlédnutí. ()

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier