Pětice svérázných expertů vedená Martinem Bishopem si vydělává vyhledáváním chyb v bezpečnostních systémech, které pak za tučnou odměnu pomáhají postiženým firmám odstranit. Slušně rozjetý podnik se však ocitne v úzkých, když je skupina nucena přijmout nelegální zakázku Úřadu pro národní bezpečnost. Bishop nemá na výběr a práci musí vzít, protože agenti úřadu ho mají v hrsti díky počítačovému podvodu, který před lety spáchal. Donutí ho uloupit černou skříňku geniálnímu matematikovi Janekovi. Vzápětí však vyjde najevo, že skřínka je dekodérem umožňujícím proniknout do každého, i sebelépe chráněného systému a ve skutečnosti si její krádež objednala mafie. Hned po odcizení skříňky ale zjišťují, že vědec, jehož zásluhou tento vynález vznikl, zemřel. Martin Bishop a jeho kolegové si uvědomují, že jim hrozí velké nebezpečí a musí vynaložit veškeré síly, aby se jim podařilo uniknout smrti. (Nova Cinema)

lamps

Nic moc jsem nečekal, a o to víc jsem byl překvapen. Film je velmi příjemná oddechovka, která ani na chvíli nenudí. Atmosféru zpestřuje několik docela vtipných situací a obsazení zkušených veteránů v čele s Redfordem, který skoro nesleze z placu, bylo rozhodně trefou do černého. Dvě hodiny utekly jako voda, černá skříňka se dostala do správných rukou a já si odškrtávám nejen velmi slušné čtyři hvězdy, ale i další jméno v kolonce prďáckých záporáků.... Ben Kingsley. :) 80% ()

Aky

Největší vklady jsou: chytrý scénář a hvězdné herecké obsazení. Největší slabinou plynoucí čas, když zdejší tehdy dech beroucí technické finesy dne zavánějí muzeem. ()

Ruut

Tak tenhle film jsem viděl o tomto víkendu uý potřetí a stejně nevím o čem je. A nevěděl to ani jeden ze čtyř lidí, co ho sledovaly se mnou. Ale má to tu vysoké hodnocení, tak dávám 3 hvězdičky - ať nejsem za exota ... :-) ()

HAL

Docela koukatelný film o partě lidí kteří na zakázku majitelů vykrádají sejfy a bankovní účty, aby prověřili jejich zabezpečení. Problém nastane když si je objedná NSA aby pro ni něco ukradli od rusů a přimíchají se do toho spousty špionů a průmyslových magnátů. Děj sice vypadá poměrně zajímavě, ale na to aby byl film dobrým thrilerem je až příliš málo napínavý a do komedie mu zase chybí humor. To se sice snaží zachránit ve VELMI vtipném závěru, ale těch pár minut smíchu je na dvouhodinový film prostě málo. 7/10 ()

Anderton

Deväťdesiatkový thriller presne v štýle svojej doby. Keďže sa tu hráme na veľkú špionáž a dôležitú úlohu hrajú počítače, tak nutne nie je zrovna nadčasový a svojim spôsobom pôsobí smiešne. Čo ale nevadí, nejde o žiadne guilty pleasure. Má to spád, dej je príjemne komplikovaný, zároveň však značne prehnaný a niektoré postavy vám môžu liezť na nervy. Ide o čistú zábavu, na ktorú televízie zabúdajú, tak je fajn, že sa po čase v TV opäť tento film objavil. Nechýba ani trochu humoru a ak by sa film bral viac vážne, tak by bol dnes už nepozerateľný. ()

swamp

Tenhle film byl pro mě zklamáním! Čekal jsem mix filmů jako The Sting, Mission: Impossible nebo Ocean's eleven..toho mixu jsem se vlastně dočkal, ale dopadlo to tak, jako když pejsek s kočičkou dělali dort! :) Film má přes 2 hodiny a celou dobu jsem čekal až se rozjede..bohužel čekání trvalo právě ty 2 hodiny a rozjezd nikde! :( ()

klerik

Hlavné domény tehto filmu sú: pohoda, sympatickí herci a príjemná nostalgická atmosféra... A to predsa stačí... ()

SeBig

Já už vím proč jsem toho Redforda nikdy nemusel, hraje totiž většinou ve filmech, který mě absolutně vůbec ničím nezajímají, ale tady byl jako jediný plus.. asi s ním zkouknu víc filmů a schválně jestli najdu nějakej, kterej mi fakt bude sednout. ()

Chrustyn

Film se tváří jako pohodová nenáročná podívaná avšak chybí jí větší šmrnc a hlavně vyžaduje od diváka velkou pozornost. Opravdu stačí chvilka nepozornosti a divák se může snadno ztratit. Celkově mi ve filmu chyběla větší pohoda a nějaká ta "akce" nebo překvapení a i když je film plný vynikajícíh herců všichni kromě Redforda dostávají překvapivě málo prostoru. ()

Stanislaus

Slídilové je film, který má takový ten pomalejší a sušší rozjezd, ale od druhé poloviny (tedy od dějového zvratu ohledně minulosti) zde začíná gradovat napětí a akce, což je pro mě, diváka, podstatné a lákavé. Tento snímek vyniká díky skvělému hereckému obsazení (Redford, Phoenix, Strathairn) a poutavému námětu v podobě nabourávání se do bezpečnostních systémů. Poslední akce byla opravdu dobře napínavá a chytře vymyšlená. Příjemně strávené dvě hodinky u solidního filmu, který je i po dvaceti letech stále atraktivní. ()

Ilicka

Příjemná oldschoolová špionážní komedie. Parta specialistů na bezpečnostní systémy se namočí do špinavého obchodu, nastanou trable větší než si kdo dovede představita a žehlit je není právě jednoduché... Film těží především z atmosféry těsně po studené válce, kdy všechny tajné služby hledají nové nepřátele a rozmáhá se IT (technika ve filmu působí po 16 letech značně úsměvně). Charaktery jsou jen lehce nahozené, konflikt mezi přáteli z mladých let jede jako podle šablony, avšak Redford je fajn, však taky téměř nesleze z plátna. Přípravy na akce "jako" z Dannyho parťáků... Oddechová jednohubka. ()

BigDeal

Pri filme netreba veľa premýšľať, ani od neho čakať realizovateľné lúpeže. Sliediči sú proste cool chlapíci, každý má svoj charakter, hlášku, je tu sympatický titulný hrdina, chyba, ktorú urobil v minulosti, fajn záporák a klasický happy end (to nie je spoiler, to musel každý čakať :) Napriek všetkému klišé som sa ale bavil (pár hluchých miest sa našlo) a keď sa to tak väzme, vlastne som sa tešil, že Sliediči nie sú dokonalí, ale možno naivní, americkí, predvídateľní, nereálni, príliš idealizovaní. Lenže to je ten druh filmu, ktorý mne a bratrancom celé detstvo púšťal ujo na VHS-kách a ja som si vtedy lepšiu zábavu predstaviť nevedel. 70% ()

jahol

Většinou nejsem moc odvázanej z filmů, které balancují mezi humorem a napětím a sází na to, že při namíchání guláše z obého získají diváky mezi fanoušky veseloher i thrillerů. Jenže ve Slídilech je obou ingrediencí namleto jemně a namícháno tak akorát, takže celkově jde o velmi příjemné pokoukání, kterému dost odpustíte, už pro jeho klady - dobrý hudební doprovod, sympatické herecké výkony a pro postaršího Jahola velmi sympatickou Mary McDonnell. Mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale závěrečná scéna se zástupci "Národní bezpečnostní agentury" v rolích kouzelných dědečků mi přišla jako tak dobře nenáročné završení nenáročné podívané, že se přikláním k lepšímu hodnocení. ()

corpsy

Malo to potenciál, hlavne vďaka hereckému obsadeniu. No trošku viac akcie by neuškodilo. Počítačový freaks, ale s týmto snímkom v tej dobe museli byť viacmenej nadšený. ()

Turiec

Keď prižmúrim oči nad niektorými "zjednodušeniami" a hackerskými megaschopnosťami hlavných predstaviteľov, stále zostáva otrasný záver, pri ktorom som oči otváral. Toto by som nebol ochotný autorom odpustiť ani ako recesiu. S ťažkosťami dve hviezdičky. ()

Orlau32

Řekla bych, že se jedná o velmi neobvyklý film, který chce divákovi ukázat, jak se dnes dělá špionáž a v čem je dnes síla boje. Nikoliv zbraně, kulky a jedy, ale informace do úplného detailu osobnosti, že z toho běhá mráz po zádech. Žádné soukromí, přístroje takového kalibru eloktroniky, že vás prozradí i váš dech. REDFORD, POITIER, AYKROYD A BEN KINGSLEY dobře věděli, jak zde zahrát, aby diváka vtáhli do děje. Popravdě však musím přiznat, že se tak stane až asi po 60 minutách, kdy pochopíte o jakou hru zde jde. Ta prvá část je trochu nudná a zdlouhavá, protože stále přemýšlíte o co zde všem "slídilům " jde. Ale herecké výkony úžasné. Doporučuji. ()

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier