Pětice svérázných expertů vedená Martinem Bishopem si vydělává vyhledáváním chyb v bezpečnostních systémech, které pak za tučnou odměnu pomáhají postiženým firmám odstranit. Slušně rozjetý podnik se však ocitne v úzkých, když je skupina nucena přijmout nelegální zakázku Úřadu pro národní bezpečnost. Bishop nemá na výběr a práci musí vzít, protože agenti úřadu ho mají v hrsti díky počítačovému podvodu, který před lety spáchal. Donutí ho uloupit černou skříňku geniálnímu matematikovi Janekovi. Vzápětí však vyjde najevo, že skřínka je dekodérem umožňujícím proniknout do každého, i sebelépe chráněného systému a ve skutečnosti si její krádež objednala mafie. Hned po odcizení skříňky ale zjišťují, že vědec, jehož zásluhou tento vynález vznikl, zemřel. Martin Bishop a jeho kolegové si uvědomují, že jim hrozí velké nebezpečí a musí vynaložit veškeré síly, aby se jim podařilo uniknout smrti. (Nova Cinema)

Jacek

Nečekaně vtipný a na svou dobu stylově velmi progresivní snímek. Zvláště příjemné jsou dobové narážky na éru Bushe st., které dnes vyznívají pozoruhodně čerstvě. Dějinnou nostalgií naopak zavání snaha o scenáristickjé srovnání se s rozkladem bipolárního světového uspořádání, tak přívětivého pro veškerá špionská témata... ()

JohnyD

Je to taká príjemná blbina, (90tkový Dannyho parťaci, ktorí sú lepší ako originál, ale horší než remake), pri ktorej treba vypnúť hlavne mozog a nechať sa iba unášať skvelými hláškami, ktorými si robia tvorcovia srandu zo studenej vojny, vlastných spravodajských agentúr atď. Neľutujem ten strávený čas, ale že by som to musel ešte niekedy vidieť, to asi nie, takže niečo medzi 6 až 7. Whistler: I want peace on earth and goodwill toward man. Bernard Abbott: We are the United States Government! We don't do that sort of thing. ()

ink flo

Takoví proto-hackerští 90s Dannyho parťáci s all-star teamem v čele se záporákem Kingsleym a hodňákem Redfordem. ()

Saur.us

Čistokrevný technothriller s dávkou skvělého humoru. A hlavně s dávkou velkých herců. Škoda jen, že po slibném rozjezdu došlo ve střední části k útlumu a že jsem u nás v TV snad nikdy neviděl. ()

helloween93

Chytrá a vtipná komedie s vynikajícím obsazením, která by ovšem mohla být trochu svižnější. Parta oldschoolových hackerů jde celou dobu po takové krabičce, která umí všechno. Ten konec byl taky hodně úsměvný. 3* ()

brumbrum

Redforda mam rad, ale totok bola fakt chobotina.. Ja rozumiem, ze sa divakovi neda naservirovat desifrovanie dat naplno, ale kukat na obrazovku, jak sa pismenka cez telefon menia na plany tajnych komplexov v grafike, tak to je fakt moc.. Proste cele je to hrozne slabomyselne a beznapadite; takto by som to vymyslel a natocil asi aj ja :). 1*, ze mam toho tipka rad. ()

Raziel_cz

Začne to jako hackerský heist movie, v půlce se to zhoupne do špionážního thrilleru a končí to jako Mission: Impossible říznutá Dannyho parťáky. A je to celé strašně příjemné, vtipné, napínavé a překvapivé. Což je fakt zvláštní, protože bych nikdy nečekal, že a) bude takováhle struktura držet pohromadě, b) v jejím rámci bude fungovat mix naivních dobráckých (a dost divných) postav, uštěpačných wisecracků, infantilního humoru a chladného násilí. Stylem nejbližší film bych řekl, že tomu je Midnight Run s De Nirem, ale co se děje týče, to jsme úplně jinde. Každopádně je to velmi zábavná a velmi feel-good záležitost. A možná nejúžasnější na ní je to, že přes orientaci na technologie nezastarala. Jasně, je to plné CRT monitorů, tiosmšestek, kazeťáků a vůbec všech těchhle krásných věcí minulosti, ale Sneakers to prostě sekne. A i když jim scénář propůjčuje sci-fi schopnosti, nikdy to není nic do očí bijícího a hackování probíhá velmi vkusně, bez přeplácaných holografických interfaců. Robinson si vystačí se třemi dosovými obrazovkami a jednoduchými pixelovými animacemi. Nepůsobí to reálně. Ale působí to jako uvěřitelná součást filmového vesmíru. A já jsem jim to sežral. ()

Barak

Slušné herecké obsazení, spousta moderních hračiček, které dokážou vše, co naši hrdinové právě potřebujou, je to chytře napsané, docela napínavé, ale příjde mi, že až moc komplikované. Co chvíli se tam objeví nová tvář, každou chvilkou situace není taková, jaká byla před pár momenty a.. jako dá se na to bez problému koukat, ale vyžaduje to větší pozornost, než by si to zasloužilo.... 7.5/10 ()

Skleni

Najväčšie plus tohoto filmu je ten, že hrdinovia nemajú super schopnosti a ani sa na nič nehrajú. Proste celý dej je postavený reálne. Samozrejme je to trochu nereálne, ale to len fakt trochu. A zápletka je navyše veľmi inteligentná. to u mňa najmä redford boduje!. 78% ()

Kingjiri

Škoda, že pořádná zábava začíná až někdy v polovině, kdy se Bishopova partička rozhodne pro vloupání do "továrny na hračky". V týhle části už je totiž konečně pořádný napětí, akce i zábava. První hodinka je lehce uspávací a zbytečně žene stopáž nad dvě hodiny. Závěr mi přišel vcelku nedotaženej - Bishop a záporák si to měli mezi sebou pořádně urovnat. Jinak však vcelku fajn thriller s Redfordem v hlavní roli a celkově zajímavym hereckym obsazenim, slušná žánrová jednohubka. ()

Trixi

Napětí a humor, to je moje. A navíc Robert Redford, Sidney Poitier, Ben Kingsley a Dan Aykroyd, to je herecká skladba snů. ()

MELODY

Velmi příjemné překvapení- film jsem zkoukla na jeden zátah a ani chvilku se nenudila. Je to inteligentní, má to švih, výborné herecké výkony......no, pošmákla jsem si! ()

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier