rihyyyyy

Další z mnoha filmů o trpících se židech tentokrát teda velmi drsný a silný. Čekal jsem asi od filmu víc,je to po většinu času furt do kola (transport->plyn->krematorium) Z tohodle filmu mi v paměti zůstane konečné vyprávění té malé holky protože tak dokázala něco neskutečného .. 3* ()

Udet

..tak tohle je asi určitě jeden z nejreálnějších filmů o Osvětimi. Židovské Sonderkommando u spalovacích pecí krematoria, jeho práce, život, vzpoura i krvavý konec, vše podmalováno temným hukotem ohně v pecích .. ..jsou zde ztvárněné mnohé příběhy ze skutečné historie provozu krematoria v Birkenau, konečné stanice židovských zástupů z celé Evropy. Před shlédnutím filmu si doporučuji přečíst paměti židovského lékaře MUDr. Miklose Nyiszlyho ,,Byl jsem Mengeleho asistentem'', který byl vybrán při selekci samotným MUDr. Mengelem a pracoval pak pod ním přímo na pitevně krematoria.. .. pak uvidíte že film věrně znázornuje každodenní provoz v továrně na smrt.. ..sice ke vzpouře samotné nedošlo díky záchraně života mladičké dívky která zázrakem přežila plynovou komoru, ale obě události skutečně proběhly nezávisle na sobě.. ()

BlacKie.

Snímků z prostřední Osvětimi jsem viděla nespočet, tento mě bohužel poměrně zklama. Některé momenty byly silné, ale konečný výsledek v celku nudný. Zajímavý námět, ze kterého by šlo určitě vytěžit víc. ()

mdf

Dívka,která přežila plynovou komoru a vzpoura komanda,které pracovalo u pecí a poslední monolog na konci filmu,to je tak všechno ,co mi utkvělo v hlavě.laciné a né moc realistické. ()

darius1706

Dávám vysoké hodnocení, ale s hodně vztyčeným ukazovákem. V Osvětimi jsem byl předloni a i když je to dnes již téměř prázdné místo, ta atmosféra člověka prostě srazí a nutí hodně přemýšlet. To vysoké hodnocení dávám za těch pár silných scén a také za podle mých představ relativně věrnou rekonstrukci některých objektů tábora. Ale nyní musím dát ukazovák dolů a říci, že nebýt toho, hodnotil bych výrazně níže. Děj byl takový vlastně většinu filmu žádný. Byly to spíše poskládané ikonické obrazy, samostatně velmi silné, ale dohromady to moc nedrželo. Navíc do půli filmu není v podstatě znát, kdo je kdo a co a proč, byť v závěru se to snaží tvůrci slepit. Je škoda, že u takhle silného tématu, které by samo o sobě stačilo plus mínus převyprávět, zvolili tvůrci zrovna takový formát. A další věc je, že některé herecké výkony byly prostě na prd. No a korunu tomu nasadil ten závěr, kdy spalovaná mrtvola vypráví jakousi nesmyslnou zprávu, to jsem nemohl uvěřit, že někdo dokáže takhle, s prominutím, dojebat takové silné téma záchvatem rádoby tvůrčí minutky. Suma sumárum - kvůli některým scénám ten film stojí rozhodně za to vidět, mám z nich ještě husinu, i proto, že jsem vedle těch pecí v prvním táboře stál, ale kdyby to tvůrci zvládli jen tím, že to prostě odvypráví a herci nějak zahrajou, tak je to na 10 hvězd z pěti. Takhle bohužel, promarněná příležitost. ()

botka2

Za mě výborný film, který jsem viděl po osobní návštěvě Polska a přímo tohoto tábora.Silný zážitek, pěkně natočeno. ()

megacik

Keď si myslíte, že sa aktuálne máte zle, tak si pozrite tento film. Depresívny film, ktorý ale na druhej strane vylieči všetky chmáry. ()

leafroller

Naprosto dokonalý a skutečností podložený film o mechanismech hromadné likvidace vězňů v koncentračních táborech. Velmi syrové, velmi působivé, velmi nechutné, velmi smutné. A pokud byste rádi věděli více, doporučuji přečíst knihu, na jejíž motivy byl film natočen: Byl jsem Mengeleho asistentem. ()