kabul

Dosť nepresný a zďaleka nie reálny pohľad na život v koncentračných táboroch. Je vidieť, že Amerika nemá ani poňatia, ako to bolo skutočne. ()

jafuska

co k tomu dodat další film o sudech židů a osvětiny a jejich boj o život a smrt, což samozřejmě prohráli, neměli žádnou šanci, bylo mě z toho filmu dost smutno, ale na to si člověk nikdy nemůže zvyknout. ()

1david135

Výborný film síce iba znázornené fakty ale aj tak výborne to zahral David Arquette.Keď sa človek žije do tohoto filmu pochopí že ako sa muselo žiť tím ľudom ktorý tam naozaj bolí v tom tábore.Spaľovanie mŕtvol až na plynovú komoru Réžia:Tim Blake Nelson ()

vipeerr

Neustálé spalování mrtvol mě už iritovalo. Příběh ani nebyl natolik silný aby to ve mě vzbuzovalo nějaké emoce. Jediné co člověka mírně dojme je fakt, že se to opravdu dělo a to jen něco málo přes půl století na zpět. Stejná tématika zpracována ve filmu Dablova dilna mi přišla značně lepší a to se obešla i bez těch brutálních prvku. Sečteno, podtrženo je to u mě na 2*, bohužel. ()

Wooke

Krutý, drsný a dosť nepekný film z obdobie, o ktorom sa na jednej strane rád bavím, no na druhej by som bol najradšej, keby som o tom nevedel. Ako len ľudia mohli niečo takéto dopustiť. Doslova sa mi hnusili niektoré zábery, hlavne mŕtvych nahých tiel, ktoré odhadzovali ako keby to bolo nič. Neviem, páčilo sa mi to, ale nemal som z toho dobrý pocit. ()

marek29

Jako jo, ale jen takovej průměr. Na toto téma jsou tu lepší filmy ;) s těma prázdnýma pohledama je to pravda. Na můj vkus taky málo autentických záběrů z místa. My, co jsme tábor navštívili, nepoznáváme moc ta místa. Jinak fajn. Pro někoho kdo s tématy 2. sv. v. začíná teprve :) 3-3,49* ()

kubilov

Vzbouření židovského komanda určeného k vyhlazování dalších židů kdesi uprostřed Osvětimi? Taková ptákovina, už podle zápletky. Alespoň Steve Buscemi jako jeden z židů a Harvey Keitel jako SS-Oberscharfuhrer ukázali své pravé herecké kouzlo v mizerném filmu, pro který jsou snad i 2* příliš.. ()

Pitryx

Poměrně sáhodlouhé dialogy a hádky zdržují a zdržují. Nejvíce tím trpí začátek filmu, kdy se ani neoslovují jmény, takže jsem netušil, kdo je kdo. Protože jsem ve stejnou dobu viděl i „Saulova syna“, myslím, že mohu směle srovnávat. A moje resumé je takové, že oba filmy mají něco do sebe a oběma by se za něco daly strhnou procenta. *** A PŮL ()

pOne

Námět je bezesporu silný a děsivý. Ale to ještě není zárukou, že film bude kvalitní. Nedostatek peněz na kvalitnější výpravu jaksi nemůžu brát jako argument k přimhouření oka. Myslím, že to není jenom o penězích, že některé scény vypadaly dost "kulisově". Pokud jde o exteriéry, tak někdy zase vojáci pobíhali jak trpajzlíci po nádvoří. Možná bylo záměrem nepoužívat moc hudbu. Ale myslím, že jí bylo ve filmu hrozně málo a některé pasáže by se daly hudbou jistě zvýraznit. Zvuk byl taky dost podprůměrný. Celkové hodnocení tedy někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Ale na čistě 4 to kvůli technickému zpracování není. Navíc jsem film měl možnost vidět s otřesným dabingem. ()

Kazisvet III.

Tak tohle si budu pamatovat velmi, velmi dlouho. První film z tohoto prostředí, který si nehraje na nějaké přehnané city. Při některých scénách jsem pouze tiše seděl a v duchu si opakoval, jak tohoto mohl být někdo schopný. Věděl jsem o všech těchto hrůzách, ale až v momentě, kdy to člověk vidí ztvárněné, teprvé pocítí, co to bylo za hrůzu. Přesto se dají filmu vytknout drobnosti - příliš uhlazené oblečení, angličtina (což se ale dá pochopit vzhledem k původu filmu), ale mnoho toho není. Na závěr, tento film bych zavedl povinně na základní a střední školy. 4/5 ()

smith22

Věděl jsem, že se film bude odehrávat v koncentráku ale některé záběry tvůrci natočili docela odvážně(likvidace nahých těl apod.)Takovéto filmy by měly občas zařadit i kina do své nabídky – potom by ti co si myslí jak se mají špatně pochopili, že to zas tak špatné není. ()

kacir

Mám rád vojnové filmy a tiež také, ktoré sa týkali riešenia židovskej otázky. Ale tento film mi prešiel cez oči ako nič..Nie je to zlý film..ale ak by sa ma niekto o mesiac opýtal..O čom je Šedá zóna? Ja by som odpovedal.. Šedá zóna? No.... názov mi niečo hovorí, ale inak neviem.. ()

rajot

Něco je tady špatně. Sonderkommando, vzpoura vězňů v plynový komoře v Birkenau a holka, co přežila plynovou komoru navíc. Tohle je strašně silný téma a mělo by zanechat maximální emoční dojem. To tady ale jaksi nefunguje. Scéna "napětí", jestli gestapák odhalí přeživší holku (následný zastřelení ani nemluvě) a dokonce ani ta, kdy nahý židi z transportu vcházej do plynový komory, by měly s divákem zamávat. Neslaný nemastný výkony herců taky moc nepřidávaj. Je to škoda, zpracování tohodle tématu asi nedokáže natočit každej (což se na druhou stranu není co divit), v těchto případech by se podle mýho mělo přeci jen postupovat obezřetnějc, jinak se z toho stane řadovej film a to nemožno akceptovat. Spielberg i Polanski to dokázali, Blake Nelson bohužel ne. Přesto dávám tři hvězdy, protože na tydle hrůzy (myslim historický, ne filmařský) by se nikdy nemělo zapomenout. PS: vypíchnout by šly i historický nesrovnalosti, kdy se spojuje víc událostí najednou vrámci víc strhujícího děje. A to by podlě me u takovýho filmu bejt nemělo. Obzvlášť, když se tvůrci odvolávaj na svědectví Shimi Venezii, přeživšího člena Sonderkommanda, který ale říkal, že plynovou komoru sice jednou někdo přežil, ale byla to zhruba tří měsíční holčička, která byla přisátá k prsu matky (což byl zřejmě důvod přežití komory). Nicméně esesák jí okamžitě zastřelil a bylo to nějakou dobu před vzpourou. Tydle události by se měly podávat pravdivě, protože lidi to berou jako historickou výpověď. ()

JackieBliz

Nedá se říct, že by herci podávali perfektní výkony (D. Arquette však příjemně překvapil) nebo že mě nadchl námět (i když jak se takové téma může okoukat?) prostě jsem byla vtažena filmem dovnitř, po celou dobu. Oficiální text distributora je sice pěkné počteníčko, ale nevím, nevím - nález dívky se mi zdál v pozadí celého filmu. Režisér Nelson se snažil vystihnout to, že pro záchranu života - pro pár měsíců navíc - jsme schopni cokoliv. A kdo si to nemyslí, že by na jejich místě přijal nabídku, tak je rozmazlený dobou. Ach, ten film mě sice úplně nedostal či nezasáhl, nejsem nadšená (spíš zděšená) - ale rozhodně si ho někdy pustím znovu. ()

Kozlowski8

Film o "spalovačích mrtvol" - vězních v koncentráku, kteří vyměnili tuto "práci" za nadstandardní podmínky a příslib prodloužení vlastního života. Přes silné téma je příběh trochu nemastný-neslaný, málo emotivní, postavy málo výrazné a jakoby všechny stejné. Prostě jenom další z mnoha filmů z prostředí koncentračního tábora. 60%. ()

kokofek

Film se nesnaží prvoplánově dojmout silnými scénami a to se mi líbilo.Ono to téma je samo o sobě dost silné.Nikdo z nás dopředu neví jak se zachová v extrémních situacích a jak to říká postava z filmu, co je schopen udělat pro záchranu svého života.Jestli dokáže být hrdinou či zbabělcem.Tito lidé nejsou hodni odsouzení,ale odsouzen má být režim,který lidi k takovým činům nutí. ()