My všichni školou povinní (TV seriál)

Drama / Rodinný

Československo, 1984, 13x50 min

Ludvík Ráža

Markéta Zinnerová

Petr Hapka

Miroslav Vladyka, Veronika Žilková, Jiří Bartoška, Jana Šulcová, Zbyněk Honzík, Milan Šimáček, Jaromír Hanzlík, Jana Preissová, Jana Janatová-Havlátová, Karel Augusta, Jaroslava Obermaierová, Michaela Kudláčková, Jiří Kučera, Vladimír Brabec, Jiřina Bohdalová, Martin Krb, Lucie Šedivá, Dana Medřická, Vlasta Žehrová, Linda Dřevikovská, Jiří Sovák, Blanka Bohdanová, Věra Galatíková, Gabriela Vránová, Petr Kostka, Monika Kvasničková, Daniela Kolářová, Zdena Hadrbolcová, Jiřina Švorcová, Vladimír Menšík, Libuše Havelková, Jana Janěková, Michael Hofbauer, Martin Hron, Markéta Fišerová, Jana Brejchová, Jan Kanyza, Alexej Pyško, Jaroslav Moučka, Jiří Štěpnička, Eva Trejtnarová-Hudečková, Gabriela Osvaldová, Míla Myslíková, Karolina Slunéčková, Alena Karešová, Stella Zázvorková, Jan Cmíral st., Miroslav Zounar, Simona Stašová, Renáta Doleželová, Daniela Vacková, Jitka Zelenohorská, Jiří Vala, Valentina Thielová, Regina Rázlová, Yvetta Kornová, Miriam Kantorková, Dana Hlaváčová, Dana Vávrová, Michaela Kuklová, Jiří Havel, Julie Jurištová, Josef Větrovec, Petr Skarke, Růžena Merunková, Miroslav Nohýnek, Jiří Bruder, Blažena Holišová, Jiří Schwarz, David Vejražka, Antonín Hardt, Jana Březinová, Jarmila Krulišová, Jana Drbohlavová, Věra Koktová, Josef Vinklář, Pavel Kováč, Regina Řandová, Vlastimila Vlková, Michal Dlouhý, Viktor Preiss, Jana Robenková, Filip Renč, Kateřina Urbancová, Jan Kuželka, David Ployhar, Vlastimil Bedrna

Nadprůměrný český seriál ze školního prostředí, kterých moc není. Legendární je myslím Milan Šimáček v roli Jirky Olivy. 70%.(7.5.2003)

Asi jsem v té době neměl rád školu a tak jsem na to koukal skepticky. A vlastně proč ne.(24.4.2011)

Pokud chcete být učitelem, tak Karfíkovy (Vladykovy) didaktické kompetence (když už to slovo teda máme) a Lamačova (Sovákova) lidskost vás v tom teda neodradí... Ty problémy osmáků - kam jít na školu - mi před čtvrtstoletím, kdy jsem taky řešil, jak se připravit na přijímačky, přišly věrohodné. Markéta Fišerová v roli vychovatelky na internátu.(24.7.2008)

• Aky

Z těch tehdejších trapných seriálů ten ještě o poznání trapnější(15.8.2010)

Markéta Zinnerová svojim analytickým, no zároveň láskavým a dojemne pozitívnym scenárom po druhýkrát nezmazateľne poznačila môj divácky svet. Pane Dietle, ju ste si mal vziať za ženu a česká scenáristika by v ďalšej generácii mala veľkú nádej, že neupadne.(5.6.2011)

• - Scény s psychicky nemocnou učitelkou (Gabriela Vránová) byly natočeny podle skutečných událostí, které zažila autorka scénáře Markéta Zinnerová se svým synem Pavlem a jeho třídní učitelkou. (Zdroj: Aha) (carott)

• - Inspirací pro postavu oblíbeného učitele Karfíka (Miroslav Vladyka) byl autorce scénáře její vlastní matikář z libereckého gymnázia. (Zdroj: Aha) (carott)

• - Chalupa Jiřího Olivy (Jiří Bartoška) se nachází v obci Příchovice v Jizerských horách. Rodný dům učitele Michala Karfíka (Miroslav Vladyka) se nachází ve městě Vysoké nad Jizerou. Chata Františka Lamače (Jiří Sovák) se nachází v obci Benecko v Krkonoších. (M.B)