Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

Threepwood

Je to těsně,ale dám ty čtyři hvězdičky,protože mám rád tokovéhle hororově-pohádkové fantazy flimečky ve stylu Ospalé díry(která ovšem byla určitě lepší).Jinak první půlka se mi moc líbila,ale v té druhé už bylo moc klišé a zbytečných nelogičností což filmu hodně škodí.Peter Stormare opět nesklamal a fantasticky přehrává,což je super. ()

shifter

Nemozem si pomoct, ale Nemecko okupovane Francuzskom, v ktorom sa navyse hovori anglicky so silne britskym prizvukom..? Temnemu prostrediu zacarovaneho lesa chybalo nieco, co dokazal velmi posobivo vdychnut svojmu ciernemu lesu Tim Burton v Sleepy Hollow. Prisery neboli strasidelne, skor mi z nich bolo do smiechu. Za postavu, ktoru stvarnil Peter Stormare a za lenivu ropuchu pol hviezdicky navyse :-) ()

Allegro.g.

Tak nevím. Byl jsem opravdu zklamán. Prvoplánová žánrová akční selanka bez kousku atmosféry, hrozné obsazení, nic proč bych si měl tenhle film pamatovat. Děs. Vzhledem k jménu režiséra ... hrůza! ()

fojtas

bylo to takove nemastne neslane, lehce preplacane a trosku moc zamotane...ale pobavilo neurazilo ale hlaven diky skvelemu petru stormare! ()

danielwanderer

Už zase musím začať ódou na neuspokojenie a neukojenie mojich chúťok, ktoré som mal predtým ako som sa pustil do tohto snímku. Grimmovci, Grimmovci, ste pekný, ste originálny, ale zúfalo nudný... Kde sa zase zrodil ten nápad spraviť z rozprávky (teda vlastne z autorov rozprávok) horor? Ako horor nie zase boh-vie-aký desivý, čo mi nakoniec prišlo ako škoda. Naši dvaja známy bratia sa živia ako šarlatáni so skvelým divadelným talentom. Lovia potvory... Potvory, ktoré si samy vymyslia... Všetko je ideálne, ružové, kým sa nejaká ta potvora skutočne skutočná neobjaví. Odboríkom na slovo vzatým je táto práca hneď pridelená a problém je na svete. Monica Bellucci a veľmi príjemné spracovanie moje rozhorčenie dôstojne schladzujú. ()

Mischko

Pěkná pohádka, kde dobro zvítězí nad zlem a bratři Grimmové napíšou nejkrásnější pohádky? Sotva. Pohádkové kulisy a tématika prostě příběh pro děti neudělají. Vizuální stránka značně předčí tu dějovou, místy jsem si musela důrazně připomínat, že bratři Grimmové jsou reálné osoby a nikoliv postavy průměrného a trochu přeplácaného fantasy románu. Matt Damon a Heath Ledger jsou skvělí, jejich projev se nijak netluče dokonce i jejich postavy Grimmů jsou až překvapivě domyšlené a rozhodně aspoň tady se podařilo vyjít ze zaběhnutých schémat charakterů a připravit divákovi pár překvapení. Navíc každý Čech jistě cítí pýchu, když vedle zvučných světových jmen vidí v titulkách jména jako Hanák nebo Táborský a to docela blízko pod nápisem “CAST“. ()

Tiiso

Nepřidám žádný nový postřeh. Celkový dojem mám rozpačitý. Nedotažené příběhy ve scénách, chvílemi trapný humor, tu zas amatérské ztvárnění. Režisér dokázal svým příběhem ve mě vzbudit pocit, že nevím vůbec co tím vším chtěl vlastně říci. ()

Kiki-Jiki

Bratři Grimmové jsou podvodníci, co se živí lovem strašidel, která hrají jejich divadelně i technicky zdatní kumpáni. Prostě přijdou do vesnice, najdou si vhodné místo a za pomoci lan, kladek, zvedáků a masek vytvořili strašidlo, čarodějnici,... Pak přesvědčili vesničany, že je (samozřejmě za úplatu) toho hrozného zla zbaví. Daří se jim do doby, než jejich podvody odhalí francouzský generál. Ten je nejdřív chce popravit, pak jim však nabídne svobodu, pokud polapí jiné podvodníky, kteří zašli v předstírání strašidel tak daleko, že unáší děti. Bratři souhlasí (co jim taky zbyde) a vydají se na místo. Tam však naráží na jevy, které se nedají jen tak snadno racionálně vysvětlit... Námět mě velice zaujal, z filmu jsem však cítil takové to známé: "tohle šlo udělat lépe". ()

godspeed

Hnus velebnosti. Při tvorbě filmu v něm utopili cca. 90 mil. dolarů, herecky byl velmi slušně obsazený a režisér jednoznačně patří k těm originálním s cejchem "kvalita prověřena časem". Takže jaká příšerka to takhle zprznila, že jsem to skoro napodruhé nedokoukal? ()

coinneach

Nevtipné fórky, chabou atmosféru a režisérsky neutáhnutý film nezachrání ani Matt Damon s Heathem Ledgerem. Škoda, námět byl výborný... ()

Rodin

Nevím, zda Terry natočil něco výrazně horšího, než tuhle blbinu. Paradoxně nejlepší výkon podal Tomáš Hanák. Jinak to nestálo ani za fajfku tabáku. ()

PB2

Ubohost. Strašný film. 2* dávám jenom díky tomu, že to bylo tak trhlé, až to bylo občas zábavné. ()

Izz

Terry si zase jednou hrál a nedopadlo to úplně jak si představoval.Kletba bratří Grimmů je dokonalou ukázkou projektu,který tvořil někdo s jasnou vizí,ale nedodělaným scénářem.Ten film je neuvěřitelně žánrově rozplizlý,dialogy jsou špatně napsané a celkově film postrádá příběh,který by z něj dělal víc než pouhou přehlídku nepříliš dokonalých triků a fantaskních scének.Ale své kouzlo má i tak,protože bHeath Ledger a Matt Damon si své role užívají a pokud se jedná o navození atmosféry,je Gilliam ještě stále mistr nad mistry.O to víc pak ale samozřejmě zamrzí,že Kletba tak úplně nevyšla.Když si totiž spočítáte ty talentované lidi,kteří na ní pracovali,zjistíte,že tohle se klidně mohlo stát kultem. ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)