Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

mr.bredok

U těchto filmů mě fascinují kulisy a světlo. Na takový les natrefit někde na vandru... Jinak film neměl dost silný náboj a od půlky jsem se díval už jen proto, abych zjistill jestli druhá půlka bude stejně slabá jak ta první. A byla. ()

migsee

Začátek je naprosto strašnej, dokonce jsem si myslela, že se ani nedodívám. A je to škoda, protože herci a režisér by mohli zvládnout i 4 až 5 hvězdiček. Bohužel scénář a vůbec celkově ta zápletka... Co to jako bylo? ()

Shley

Od Kletby Bratří Grimmů jsem opravdu očekával mnohem více. I když je příběh celkem originální a zajímavý, tak svým provedením je nezáživný a trochu nudný, herecké výkony také pouze průměrné a to i od Matta Damona. ()

BBSeeker

Dve hviezdičky dávam za všetky tie úžasné bizarnosti a jemné hororové prvky, ktoré sú pre mňa neoddeliteľnou súčasťou rozprávok. Jednu dávam za scénu s koňom, tá dobyla moje srdce. Vizuálna stránka je krásna, poteší oko aj dušu každého fanúšika temnej fantasy. Slabosťou je príbeh. Je naozaj chabý, miestami predvídateľný, miestami úplne od veci, postavy sú nevýrazné až nesympatické. Určite sa to nezaradilo medzi filmy, bez ktorých by som neprežila svoj život v šťastí. ()

elanista1

Film bez kuska umeleckej hodnoty, je to len peniazmi nabuchana hororova rozpravka pre naivnych filmojedov. Pre deti prilis nasilne a hororove, pre dospelych velmi nepozeratelne, a naviac miestami odporne a skazene, a prilis vela brutality. Niet tu velmi co chvalit, ja som bol na konci taky unudeny ako byvam malokedy. Prosim uz ma nenutte pozerat to nikdy. ()

Max Q.

Zatím jsem neviděl ani jednu předělávku pohádky, která by se mi líbila. Ani tento film není výjimkou. Bohužel. ()

kubilov

Bratři Grimmové a návrat Terryho Gilliama k filmování po sedmileté pauze, který sice nedopadl tak, jak by si asi představoval, ale mně ve výsledku bohatě stačil. Němečtí bratři ve Francií okupovaném Německu kdysi ve středověku lovící či předstírající lovení čarodějnic v lehce humorném fantasy hávu, to se brát vážně stejně nedá. Heath Ledger strká ve všech ohledech ohydného Damona do kapsy, Jonathan Pryce neodolatelně šišlá, Peter Stormare hraje opět parádního sviňáka, což se ještě umocní v úplném závěru, Monica Bellucci už tradičně v pozadí a Miroslav Táborský s Tomášem Hanákem nečekaně v popředí. Nic extra, ale když se člověk moc neupíná k jménu režiséra, tak je vše v pořádku. ()

dynamic_duo

Na filmu jsem byl v kině, když jsem byl malý a co si pamatuju, tak jsem z něj měl docela nahnáno. Slušná podívaná. Matt Damon je OP. ()

AndrewNewman

Kvalitné herecké obsadenie, výborna predloha ale proste sa tvorcom nepodarilo odsypať príbeh tak aby zaujal väčšinu. Je to ten typ filmov pri ktorom si poviete, že to nebolo zlé ale mohlo to byť oveľa lepšie. ()

johnsnow odpad!

Po skvele obsadenom a napriek tomu debilnom filme Blueberry chcem pozreť niečo dobré a čo urobím? Kuknem ešte lepšie obsadenú a ešte horšiu kokotinu. Veruže nejako to dneska nevyšlo. ()

Nikolas__

Téměř perfektní hororové fantasy, režisér je génius a scénář je tak nápaditej, že i když už jsem to celé neviděl léta, mám to skoro celé v paměti. 85% ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)