Osamělý mstitel Paul Kersey (Charles Bronson), vybavený jen svojí zbraní Magnum, se vydává do ulic New Yorku, aby vykonal spravedlnost na lidech, na které policie nestačí. (Bontonfilm)

Řízek

Je to jednoduché, přímočaré, přehnané, příliš americké a strašně předvídatelné. Vlastně ani nedokážu říct, co je na tom dobrý (kromě Charlese). Ale líbilo se mi to. ()

Jaromír

Z hlediska kamery atd. jde o podprůměr, ale ten příběh :). Naše společnost z nás udělala civilizované lidi, ale ta agrese v nás stále někde je. Kdo z vás někdy nechtěl konflikt vyřešit tak, že "protivníka" zlikviduje :) ? Jsme děti naší výchovy, a tento film ukazuje kam se můžeme dostat, když už emoce překročí kritickou hranici. ()

Bigfuckman

Bronsonuv nezapomenutelný film, který i po letech neztrácí na kvalitě. P.S. Nepřejte si ho! :) Ve filmu se mihne i v roli mladého chuligána Jeff Goldblum. ()

MaxForValue

Je to taký ľahký nadpriemer. Charles Bronson v úlohe manžela a otca, ktorý sa snaží vyčistiť ulice od ľudí, ktorý reprezentujú tých, ktorí mu vzali rodinu. Nie je to nič svetoborné, ale na druhú stranu bez zbytočného klíšé, pátosu. Filmov podobných ako tento sú desiatky, avšak v máloktorom sa objaví tak presvedčivý charakter, aký reprezentoval Charles Bronson. ()

borohub

Paráda. Začátek teda sice dost krutý, ale nebýt toho začátku tak myslím že film nevtáhne člověka do děje. Dost jsem se smál, ty svině si to pořádně zasloužili, konec je takovej... Zajímavej, dávám 5 hvězd za tento povedený snímek a všem doporučuji ()

smatana.sk

Klasika podžánru "rape and revenge". Pri sledovaní expozície si človek vždy vraví "čo ešte tej úbohej rodine musia gauneri vykonať, aby sa ospravedlnil následný masaker v mene spravodlivosti?". ()

horor2

Po Mechaniku další pecka! Charles Bronson je slušným občanem, než mu sáhnou na jeho rodinu. Změna na bezlítostného mstitele trestající všechny zlé hošíky parádně sedla a baví až do konce. ()

johnsnow

O tomto filme som sa dozvedel vďaka remaku s Bruceom. Tak som si podal, že čeknem najprv originál a potom remake a musím povedať, že film si splní svoj štandard, nie je extra akčný ale kilenie hajzlátov má šmrnc a Bronson je len obyčajný človek. 4 silné a uvidím ako na tom budú ďalšie diely. ()

Pitryx

Klasika mého mládí. Remake není špatný, ale pan Bronson je pan Bronson. Snímek má břink, hlucho je zde jen vzácně. ()

JosefTomas

Nejde o nic jiného, než o pořádnou pomstu. Atmosféra perfektně nastíněna, Paul není žádný Superman, takže ho lze zranit a celkově to je jeden z lepších krimi-thrillerů. Jenom to akční mi tu nesedí. ()

PlysovyMacko

Čakala som temný thriller o ceste za pomstou, ale film je neškodná kriminálka ako epizóda Prava a poriadku. Trojica vyrástkov (jeden z nich je mladučky Jeff Goldblum) ublíži žene a dcére hlavného hrdinu a ten sa s pištoľou túla v noci mestom a zastrelí každého vagabunda na ktorého natrafi. To, ako naňho príde polícia je totálne vycucané z prstu a na to, že pochoval práve ženu a dcéra je s traumou v ustave, vyzerá byt celkom v pohode. Možno v čase uvedenia bol film udernejsí, ale na súčasné pomery je prinajlepšom priemerný. ()

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Bruce Willis a Přání smrti?

Bruce Willis a Přání smrti?

27.03.2013

Remake akční klasiky Přání smrti z roku 1974 měl původně pod palcem Sylvester Stallone, pak na něm víc jak rok pracoval Joe Carnahan. Ten ale minulý měsíc odstoupil kvůli obvyklým „tvůrčím neshodám".… (více)